İlişki sonrasında vajinada çatlak-yara

mays

Guru
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2008
32
7
Herkese merhaba
İlk ilişkimi yaşamaya çalışırken giriş olamadı çok fazla acı ve yanma hissetmiştim. Daha sonra baktığımda perineye doğru çatlak olmuştu. Kendimi vajinismus sandım buradaki her forumu okudum egzersizleri yaptım herhangi bir çatlak yara olmadı.kayganlastırıcı işe yarıyordu Sonra eşli denedik bu sefer prezervatifle öyle olunca kaydı girdi ancak inanılmaz acı yanma hissettim yaraya tuz basma gibi. Hazır değildim ilişkide korkuyordum kremde süremedim o heyecanla. Sonra peçeteye kan geldi ancak devamlı akıntı olmadı. Şimdi bakıyorum vajina girişinde dudakları ayırınca girişte sıyrık gibi birşey var kırmızı renkli ondan o acıyı cektim orası yara oldu. Bepanten plus sürüyorum. Önerileri olan var mı ? Ne yapmam lazım ? Her ilişki denemesi bu yara olacak mı ? Sizce acil doktora gitmeli miyim ?

Herkese merhaba
İlk ilişkimi yaşamaya çalışırken giriş olamadı çok fazla acı ve yanma hissetmiştim. Daha sonra baktığımda perineye doğru çatlak olmuştu. Kendimi vajinismus sandım buradaki her forumu okudum egzersizleri yaptım herhangi bir çatlak yara olmadı.kayganlastırıcı işe yarıyordu Sonra eşli denedik bu sefer prezervatifle öyle olunca kaydı girdi ancak inanılmaz acı yanma hissettim yaraya tuz basma gibi. Hazır değildim ilişkide korkuyordum kremde süremedim o heyecanla. Sonra peçeteye kan geldi ancak devamlı akıntı olmadı. Şimdi bakıyorum vajina girişinde dudakları ayırınca girişte sıyrık gibi birşey var kırmızı renkli ondan o acıyı cektim orası yara oldu. Bepanten plus sürüyorum. Önerileri olan var mı ? Ne yapmam lazım ? Her ilişki denemesi bu yara olacak mı ? Sizce acil doktora gitmeli miyim ?
Canım biraz zorlama olmuş sanırım anladığım kadarıyla. Yaşadığın durum bende de olmuştu. İlişkiye girerken felaket bir ağrı ve acı hissediyordum. Sanki kabuk bağlamış bir yarayı yeniden kanatıyormuşum gibi. Benim bir süre oldu bu. Zamanla geçti kendiliğinden. Yanlış hatırlamıyorsam bir ay kadar sürdü bu.

Başka bu sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar yok mu ? İlişki öncesi nerelere dikkat etmeliyiz böyle yırtık olmaması için ? Hangi kremler kullanılmalı ? Eczacı bepanten verdi ama emin olamadım? Başka bir arkadaşım yırtık ola ola alışacak dedi. Böyle bişey var mı kronik olmasından korkuyorum

Başka bu sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar yok mu ? İlişki öncesi nerelere dikkat etmeliyiz böyle yırtık olmaması için ? Hangi kremler kullanılmalı ? Eczacı bepanten verdi ama emin olamadım? Başka bir arkadaşım yırtık ola ola alışacak dedi. Böyle bişey var mı kronik

X