İlişkide baba sorunu.

Jinri

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2020
39
16
2 buçuk yıllık ilişkim var ve sonunda sevgilimi babama açıklamaya karar verdim sevgilimin tanışmaya gelmek istediğini açıkladım ama babam sanki şaka yapıyormuşum gibi algılayıp benimle dalga geçti. Aradan birkaç zaman gectikten sonra bu konuyu tekrardan babama açıkladım ve tekrardan aynı şeyler oldu. Annem devreye girdiğinde bile dalga geçmiş. Babamı nasıl ikna edeceğim ve ciddi olduğumu kanıtlayacagim bilmiyorum. Gayet uygun bir zaman ve uygun bir dille de anlattığımı düşünüyorum. Yaşımı soracak olursanız 24. Bana yardımcı olursanız sevinirim, başından böyle olaylar geçen olduysa anlatmasinı ve nasıl babasını ikna ettiğini öğrenmek istiyorum.

2 buçuk yıllık ilişkim var ve sonunda sevgilimi babama açıklamaya karar verdim sevgilimin tanışmaya gelmek istediğini açıkladım ama babam sanki şaka yapıyormuşum gibi algılayıp benimle dalga geçti. Aradan birkaç zaman gectikten sonra bu konuyu tekrardan babama açıkladım ve tekrardan aynı şeyler oldu. Annem devreye girdiğinde bile dalga geçmiş. Babamı nasıl ikna edeceğim ve ciddi olduğumu kanıtlayacagim bilmiyorum. Gayet uygun bir zaman ve uygun bir dille de anlattığımı düşünüyorum. Yaşımı soracak olursanız 24. Bana yardımcı olursanız sevinirim, başından böyle olaylar geçen olduysa anlatmasinı ve nasıl babasını ikna ettiğini öğrenmek istiyorum.
Her baba bir degil. Sakaya vurması bile yumusak huylu biri oldugunu gosterir. Diklesmeyin, gozunde nazli kızısınız. Naz yaparak soyleyin sık sık. Net olun. Şu gün geliyor deyin. Devamli tekrarlayin.

elinden tutup getirin. soke olursa da iki kez soyledim ya dersiniz.

ikna edilecek ne var anlamadim babaniz bir alem. sevgilim var tanismak istiyor dersin o da oturur kimdir nedir sorar olur biter.
O fikir benim de aklıma geldi, gelmedi değil. Ama sorun çıkarır diye korkuyor insan.. Sevgilimi açıkladığımda sordu nedir ne değildir diye söyledim her şeyi konuştuk ama gel gör ki dalgaya alıyor..

Her baba bir degil. Sakaya vurması bile yumusak huylu biri oldugunu gosterir. Diklesmeyin, gozunde nazli kızısınız. Naz yaparak soyleyin sık sık. Net olun. Şu gün geliyor deyin. Devamli tekrarlayin.
Dikleşmiyorum, huyuna suyuna gitmeye çalışıyorum, şaka ile karışık naz yaparak söylüyorum ama bana mısın demiyor adam... Ayrıca bu konuyu sürekli demekten dilimde tüy bitti.. bakalım nereye kadar devam edecek...

Benimde annem ilk ciddiye almadi. Ablam söyleyince ciddi oldugumu anladi. Ama sanki babaniz daha cok konunun üstünde durmak istemedigi gibi geldi. Yani damat adayin var oldugunu biliyor, ama "benim kizim daha kücük" kafasiyla biraz zamana ihtiyacı olabilir. Annemde etkisi iki hafta felan sürdü:KK70:
Ah şu aileler yok mu... İyiler hoşlar Allah razı olsun ama biraz da ciddiye alınalım yahu :KK70: Evet küçük gözüyle bakıyor babam ve birçok baba öyle ama daha nereye kadar küçük gözüyle bakacaklar bilmiyorum... Sizin işiniz mutlu sonla tamamlanmıştır inşallah? :))

😂😂haha baban durumu kabullenemiyor sanırım

Kiyamam babaniza ya.Kabullenemiyor büyüdugunuzu galiba..Daha ozel bir ortamda konusun babanizla.Mesela annenizin olmadigi bir gun yapin bir kahve alin karsiniza konusun

Ben annemle yaşadım aynı durumu. Hep erkek arkadaşlarımı bilirdi, tanıştırmışımdır çoğuyla.evlilik konusu geçtiği gibi ayrılma huyum vardı, Yine öyle olur sandı. Yok ciddiyim falan dediğim akşam tansiyonu yükseldi, acile kaldırdık. Babamı erken kaybettik. annem, hem baba hem anne oldu bize. Herşeyini bize adamışken ayrılmak çok zor geldi ona. Sonra kabul etti ama tanışma, nikah hepsinde suratı asıktı. Toruna kadarda gülmedi yüzü :)

X