İlişkilerimin yürümemesi

Justalittlebityourheart

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2020
1.789
2.858
Hepinize iyi akşamlar 🌸
Aman aman dert değil ama aklıma takılan bir şey var hanımlar.
Benim ilişkilerim yürümüyor. Ama sorun ne bir türlü bulamıyorum. Örneğin, bi flörtüm vardı üniversite zamanları. Yani ben flörtüz sanıyordum. Hediyeler, şarkılar, şiirler, uzaklaşınca seni çok özlüyorumlar havada uçuşuyordu. Buluşunca asla ayrılmak istemiyordu. Çok ilgiliydi. Uzun bir süre böyle gitti ben de artık sabırsızlanmaya başladım ama ondan atak gelmeyince (en büyük hatayı burada yaptım) özel olup olmadığımı bilmek istedim. O da bana özel olduğumu ancak bunun bir flörtleşme olmadığını, çok değer verdiği bir arkadaşı olduğumu söyledi. Şoka girdim. Çok üzüldüm. İlgi alaka hep üstümdeydi, bu sefer kendi kendime nasıl yanlış anlamış olabilirim diye kızdım. Ardından kısa bir süre sonra hayatıma başka biri girdi. Ama onun sonu da hüsranla bitti. Yıllarca acı çektim. Yani bu yaşadığım iki kötü olaydan sonra da tamamen kapattım kendimi, şimdi bir daha bir şey yaşamaya daha da korkar oldum.
Benim anlamadığım şey şu hanımlar; ben karşımdaki insanı sıkmam, devamlı arayıp bunaltmam, kıskanç değilim, fikirlerine değer veririm. Ne biliyim, kendime nasıl davranılmasını istiyorsam karşımdakine de öyle davranırım. Bunun yanında sınırlarım da var. İnandığım değerler, durulması gereken sınırlarım...
Ama sağlıklı bir ilişki yaşayamıyorum. Zaten herkese öyle kalbim atmıyor, çoooook zor hoşlanıyorum birinden, kalbimin attığıyla da ya olmuyor ya da çok kısa sürüyor. Üzülen hep ben oluyorum. Yaşadıklarıma şahit olan arkadaşlarım da anlam veremiyor. Kimi diyor ki sen çok diksin, erkeklere evet diyeceksin ondan olmuyor. E istemediğim şeylere neden evet diyeyim. Ben bunun evet demeyle alakalı olduğunu sanmıyorum.
Mesela o okuldaki çocuk geri döndü tekrar ben istemedim. Yani o dönem neden öyle yaptın mahvettin olayı sonra neden geri döndün öyle anlamsız ki. Eski sevgilim de bir anda soğudu benden mesela yere göğe koyamıyordu beni, bir anda soğudum dedi. Soğuma sebepleri de o bunu demiş, şu şunu yapmış. E bize ne? Biz kendimize bakalım.
Ya o kadar anlamıyorum ki. Çoook güzel şeyler paylaştığımızı düşündüğüm, özel olduğunu düşündüğüm anda pat diye gidiyorlar. Ha diyeceksiniz başkası vardır. Yok gerçekten yok. Başkasıyla da olmuyorlar. Ama ben karşımdakine ne yapıyorum bir türlü çözemiyorum. Başlarken süper el üstünde tutuluyorum, ardından sönüp gidiyor her şey...
Dertleşmek istedim, sizin de böyle anlamsız yere bitiyordu ilişkilerim ama kendimdeki problemi buldum dediğiniz dönemler oldu mu? Böyle bir şeyler yaşayıp çözen var mı?

Durumlar böyle

Eklentiler

• 81978789-D2BD-485A-853A-E433E0BB52C0.jpeg
    81978789-D2BD-485A-853A-E433E0BB52C0.jpeg
    29 KB · Görüntüleme: 138
Niye herşeye evet diyecekmissin ? Kendini niye istemedigin birşey için zorlayacaksın. Olmuyorsa vakti zamanı vardır illa olacak diye birşey yok. :işsiz:
Severken de oluruna bakmıyorsun dik dik konuşuyorsun diyorlar ne biliyim yapım bu , bir şey hayırsa hayırdır benim için onu yumuşatıp politik olamıyorum

Severken de oluruna bakmıyorsun dik dik konuşuyorsun diyorlar ne biliyim yapım bu , bir şey hayırsa hayırdır benim için onu yumuşatıp politik olamıyorum
Nasıl olmak istersen öyle ol . Kimsenin lafina bakma sorun çok başka birşey de olabilir . Yok evet de yok şunu yap olmaz ki herkesin yapısı farklı bana normal gelen birşey başkasına anormal gelebilir . Demek ki zamanı var . Aceleci mı davranıyorsunuz ? birbirinizi tam tanımadan ilişkiye başlıyor olabilir mısınız? Yaşınız kaç? :21:

Nasıl olmak istersen öyle ol . Kimsenin lafina bakma sorun çok başka birşey de olabilir . Yok evet de yok şunu yap olmaz ki herkesin yapısı farklı bana normal gelen birşey başkasına anormal gelebilir . Demek ki zamanı var . Aceleci mı davranıyorsunuz ? birbirinizi tam tanımadan ilişkiye başlıyor olabilir mısınız? Yaşınız kaç? :21:
27 yaşındayım. Olduğum halimden memnunum ama pat diye ilişkilerim bitince ya da flört olayındaki gibi saçma bir hal alınca, acaba karşıya kendimi yanlış mı ifade ediyorum ya da yanlış olan bir şey mi yapıyorum diye kendimi sorgulamaya başladım.

27 yaşındayım. Olduğum halimden memnunum ama pat diye ilişkilerim bitince ya da flört olayındaki gibi saçma bir hal alınca, acaba karşıya kendimi yanlış mı ifade ediyorum ya da yanlış olan bir şey mi yapıyorum diye kendimi sorgulamaya başladım
Bilemiyorum mesela yanlış yaptığınız acaba şu hareketim mi dediginiz birşey varsa yazabilirsiniz. Çok ayrıntı yok çünkü

Bilemiyorum mesela yanlış yaptığınız acaba şu hareketim mi dediginiz birşey varsa yazabilirsiniz. Çok ayrıntı yok çünkü
Ah bir çözebilsem. Mesela eski sevgilim bana pahalı bir hediye almak istedi, kabul etmedim gerekçe olarak da teşekkür ederim böyle bir şeye gerçekten gerek yok dedim. Bir de o sıra onun karşılığını verecek maddi gücüm de yoktu. Bu tartışmaya döndü. Sana bir şey almak istiyorum razı olmuyorsun diye. Bunu arkadaşlarıma anlatınca çok abartmışsın ne var bunda erkekler böyle jest yapmayı severler dediler. Ama ben hoşlanmıyorum.

Arkadaş çevreni bi gözden geçir.
Senin hakkında olumsuz şeyler konuşan birileri olabilir farkında değilsindir.
Dost gibi görünüp ilk fırsatta kuyu kazmayı seven insanlar var ve kendilerini pek belli de etmiyorlar .
Aslında bazılarını çıkarttım hayatımdan.
Çok olumsuz yorum yapanları falan.
Bana bunları söyleyen bazı arkadaşlarımın da ilişkileri süper değil ama yürüyor bir şekilde, ben ilişkilerimi yürütemeyince böyle yorumlar alıyorum. Ama sırf onlar diyor diye değil, gerçekten yürütemeyince ben de kendimi sorgulamaya başladım.

evet deme muhabbetine ne desem bilemedim. ama en azından kendimden örnek vereyim, bir şekilde benim hayatıma girenler bir şeyler daha hızlı olsun istediler. benim için daha zamanı vardı. belki de onları istemiyorum gibi algıladılar, bilmiyorum. ama kafaları biraz değişik çalışıyor bizim gibi değiller. daha mı yüzeyseller? olabilir. bir ihtimal istedikleri daha doğrusu umdukları yakınlıkta değilse tavırlarınız belki bu yüzden böyle yapmış olabilirler. saçma ama ihtimal sadece.

eğer dedikleri gibi diksen kendi egolarıyla çatışıyor olabilirsin. bizim erkeklerimiz dik kafalı, burnunun dikine giden, çok bilen, zeki, işi gücü kariyeri yerinde olan kadınlara da pek gelemezler mesela. taşıyamadıkları için.

son ihtimal arkadaş çevrenden kaynaklı da olabilir, sokmayın sevgilinizi arkadaş çevrenize. çok da gerek yok. tanımasınlar birbirlerini. kimin ne yaptığını bilmek imkansız olabiliyor zira bazen o arkadaşlar arasında.

Aslında bazılarını çıkarttım hayatımdan.
Çok olumsuz yorum yapanları falan.
Bana bunları söyleyen bazı arkadaşlarımın da ilişkileri süper değil ama yürüyor bir şekilde, ben ilişkilerimi yürütemeyince böyle yorumlar alıyorum. Ama sırf onlar diyor diye değil, gerçekten yürütemeyince ben de kendimi sorgulamaya başladım.
Yok canım öyle değil.
Arkandan sevgiline konuşuyor olabilirler

Ah bir çözebilsem. Mesela eski sevgilim bana pahalı bir hediye almak istedi, kabul etmedim gerekçe olarak da teşekkür ederim böyle bir şeye gerçekten gerek yok dedim. Bir de o sıra onun karşılığını verecek maddi gücüm de yoktu. Bu tartışmaya döndü. Sana bir şey almak istiyorum razı olmuyorsun diye. Bunu arkadaşlarıma anlatınca çok abartmışsın ne var bunda erkekler böyle jest yapmayı severler dediler. Ama ben hoşlanmıyorum.
egosuna ters düşüyorsunuz bence bu örnekte. bir önceki mesajımda söyledim ego olayını. adam pahalı hediye alacak parasıyla jest adı altında bişeyler yapacak, siz ister istemez altta kalacaksınız. kabul etseydiniz egosu okşanırdı. hediye ile mutlu etmek amacında olsa abartısız bişey de alabilirdi. razı olmuyorsun diye tartışması da bunu düşündürdü. haksızsam söylesin herkes.

evet deme muhabbetine ne desem bilemedim. ama en azından kendimden örnek vereyim, bir şekilde benim hayatıma girenler bir şeyler daha hızlı olsun istediler. benim için daha zamanı vardı. belki de onları istemiyorum gibi algıladılar, bilmiyorum. ama kafaları biraz değişik çalışıyor bizim gibi değiller. daha mı yüzeyseller? olabilir. bir ihtimal istedikleri daha doğrusu umdukları yakınlıkta değilse tavırlarınız belki bu yüzden böyle yapmış olabilirler. saçma ama ihtimal sadece.

eğer dedikleri gibi diksen kendi egolarıyla çatışıyor olabilirsin. bizim erkeklerimiz dik kafalı, burnunun dikine giden, çok bilen, zeki, işi gücü kariyeri yerinde olan kadınlara da pek gelemezler mesela. taşıyamadıkları için.
Aslında evet deme muhabbeti politik olmakla alakalı. Evet de geç diyorlar ama bugünün yarını da var taviz tavizi getirir diyorum ama o bir şekilde çözülür diyorlar. Benim ilişki tecrübem pek yok. Hep çevremden gördüğüm kadarıyla. İşte o yüzden evet deyip geçileceğine pek inanmıyorum. Ama onlar da ilişki o şekilde yürümüyor diyorlar. Yürütemediğime göre haklılar diyorum.

egosuna ters düşüyorsunuz bence bu örnekte. bir önceki mesajımda söyledim ego olayını. adam pahalı hediye alacak parasıyla jest adı altında bişeyler yapacak, siz ister istemez altta kalacaksınız. kabul etseydiniz egosu okşanırdı. hediye ile mutlu etmek amacında olsa abartısız bişey de alabilirdi. razı olmuyorsun diye tartışması da bunu düşündürdü. haksızsam söylesin herkes.
İşte mesela benim orada düşündüğüm şu, adam çalışıyor çabalıyor öyle bir şeye ihtiyacım da yok neden parasını buna harcasın ki? Bir de ben ona karşılığında öyle bir jest de yapamıcam. Mesela ben bunu böyle izah ettiğimde de bu sanki devamlı olacak bir şey mi? Gelecek kurmayı düşünüyorum seninle sen bana para muhabbeti yapıyorsun demişti. Haksız oldum mesela o konuda ben. Uyumsuz gibi göründüm.

Fazla özgüvenli ve fevri olabilirsiniz belki de.Bu ülkenin erkekleri genelde söz geçirebilecekleri kadınları isterler hayatına.İlk bahsettiğiniz sonradan arkadaş ayağına yatan kişiden dolayı böyle düşündüm en başta . Sonuçta sizinle olmaktan vakit geçirmekten ,sohbetinizden vs keyif alıyor ama ikili bir ilişkiye dökmekten de kaçınıyor.Kendiniz gibi güçlü karakterlerle daha uzun süreli birlikteler yaşayabilirsiniz diğerleri ürküyor ,kendimden biliyorum :)

bu bana da oldu ya, yemek yedikten sonra ayrılmayalım, daha çok vakit geçirelim diye yok bi de kahve yok bi de çay diye mekan mekan dolaştığımız insan bir gün çaat iletişimi kesti benle. ben de artık insanların %100 anlaşılamayacağına, herkesin farklı olduğuna kanaat getirdim, üzerine düşünmüyorum. yıllar sonra yolda görsem sorarım ama, neden öyle oldu diye.

Aslında evet deme muhabbeti politik olmakla alakalı. Evet de geç diyorlar ama bugünün yarını da var taviz tavizi getirir diyorum ama o bir şekilde çözülür diyorlar. Benim ilişki tecrübem pek yok. Hep çevremden gördüğüm kadarıyla. İşte o yüzden evet deyip geçileceğine pek inanmıyorum. Ama onlar da ilişki o şekilde yürümüyor diyorlar. Yürütemediğime göre haklılar diyorum.
Evet de geç dedikleri şeylere birkaç örnek verebilir misiniz?

Fazla özgüvenli ve fevri olabilirsiniz belki de.Bu ülkenin erkekleri genelde söz geçirebilecekleri kadınları isterler hayatına.İlk bahsettiğiniz sonradan arkadaş ayağına yatan kişiden dolayı böyle düşündüm en başta . Sonuçta sizinle olmaktan vakit geçirmekten ,sohbetinizden vs keyif alıyor ama ikili bir ilişkiye dökmekten de kaçınıyor.Kendiniz gibi güçlü karakterlerle daha uzun süreli birlikteler yaşayabilirsiniz diğerleri ürküyor ,kendimden biliyorum :)
Öyle çoook özgüvenli bir insan değilim, sınırlarım var sadece bir de müdahale edilmesini istemediğim konular. Ama bu bahsettiğim kişiyle hayat görüşlerimiz uyumluydu. Böyle klasik Türk erkeği kafasında değildi zaten o yüzden sorguladım neden böyle oldu diye

bu bana da oldu ya, yemek yedikten sonra ayrılmayalım, daha çok vakit geçirelim diye yok bi de kahve yok bi de çay diye mekan mekan dolaştığımız insan bir gün çaat iletişimi kesti benle. ben de artık insanların %100 anlaşılamayacağına, herkesin farklı olduğuna kanaat getirdim, üzerine düşünmüyorum. yıllar sonra yolda görsem sorarım ama, neden öyle oldu diye.
Acaba aynı kişiyle mi flört ettik aynısı çünkü. Ben de hala merak ediyorum neden diye..

X