İlişkiyi yeniden keşfet!

NILBERA

SeVGi KeLeBeĞi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
6.268
91
34
İlişkiyi yeniden keşfet!


Son zamanlarda çok yoğun olduğunuzdan bu adamın varlığını unuttunuz değil mi? Ama korkmayın onu size tekrar hatırlatacağız.

Eşinizle eski heyecanlı günlerinize dönmek için hazırladığımız tüyolara göz atmalısınız…
Birlikte gülmeyeli ne kadar oldu?

Günlük rutinlerinizi değiştirmenin zamanı geldi. Neden bir gece internetin başına geçip komik sitelerde gezmiyor ya da bir komedi filmi kiralamıyorsunuz?

Rüyalarınızı anlatın

Gece yatağa girmeden once birbirinize bir gece once gördüğünüz rüyaları anlatın. ‘Ask the Dream Doctor’ adlı kitabın yazarı Charles Lambert McPhee konuyla ilgili şunları söylüyor: ‘Uyandığınızda birbirinize ne rüya gördüğünüzü sorun. Rüyalarınızı anlattığınızda bilinçaltınızda birikenler ortaya çıkacak ve gün içinde yaşadığınız duyguların arkasında neler yattığını anlayacaksınız’. Bunun yanında hatırladığınız en tuhaf rüyaları da birbirinize anlatmayı unutmayın. Sabaha gülümseyerek başlamayı kim istemez?

TV izleme oranı

Yapılan araştırmalar gün içinde daha az TV izleyen çiftlerin standardın üzerinde izleyenlere gore daha mutlu olduklarını söylüyor. Bütün geceyi TV karşısında geçireceğinize güzel bir CD eşliğinde rahat bir koltukta baş başa dinlenebilirsiniz.

Sabah öpücüğünün büyüsü

Sabah işe gitmeden once mutlaka öpüşmelisiniz. Bu gününüzün güzel geçmesini sağlayacak en etkili yöntem.

Küçük bir sürpriz

Arabasının teybine düğün şarkınızın olduğu kaseti gizlice yerleştirin. ‘Play’ düğmesine bastığında hoş bir sürprizle karşılaşacak.
Ona güzel birşeyler söyleyin
Yapılan bir araştırma olumlu yönlerinden konuşan çiftlerin ilişkisindeki stres oranının negatif yönlerinden konuşanlara gore daha az olduğunu gösteriyor.

Ona e-mail atın

Ona her hafta bir tane e-mail atın. Neden mi? Çünkü birbirilerine çok yakın olan çiftler bile bazen karşı tarafın hislerini yazılı olarak görmek ister.

Haftasonu planları

Haftasonunda yapmak istediğiniz iki şeyi bir kağıda yazın ve aynı şeyi onun da yapmasını sağlayın. Sonra çektiğiniz kurada kazanan kişi kağıtlardan birini seçerek o haftasonunun kaderini belirlesin.

Duş zevki

İkinizin de çok yoğun olduğu bir günün sabahında beraber duşa girin. Onun saçlarını şampuanla yıkarken saç masajı yapmayı ihmal etmeyin.