İlk başarısız tüp bebek denemesi, ikinci denemeye hazırlık, kullandığımız ilaçlar

Merhaba arkadaşlar öncelikle hepinizin Allah gönlüne göre versin ve Allah hepimize sağlıklı bebisler versin.
Benim daha önce doğal yollarla oluşan 5 gebelik kaybım var.İlk bebek 7+5 kalp durması ,2.bebek trizomi18 yaşamla bağdaşmadığı için gebeliği 13+5 sonlandırdık.Diğer 3 gebeliğimde kimyasal gebelik olduğu için artık bir problem olduğunu düşünerek üniv.hastanesine gittim.Yapilan tahlil ve tetkikler sonrası sistemik lupus eritamatosuz hastası olduğum ortaya çıktı.Buna bağlı antifosfopid sendorumu olduğunu söylediler.Lupus için tedaviye başladık kandaki sedimantasyon değerim yüksekti onun düşmesi için beslenmeme ve yürüyüş yapmaya çok dikkat ettim.Bende kurtajlar sonrası süt geldiği için dostinex kullandım ve o dönemlerde geçici görme kaybı yaşadım.Anyacağiniz bir tarafi onarirken diğer tarafı bozuyor bazı ilaçlar vs...Benim ara ara prolaktin seviyem yükseliyor bunun için endokrin uzmanına gozuktum sella mr çekildik acaba hipofizde adenom mu var diye şükür adenomda çıkmadı ama büyüme hormonumun da yüksek çıktığı tespit edildi.Bu tarz problemler yaşayınca tüp bebeğe yönlendirdi doktorum,ilk tüp bebek denememde 16 folikül toplandı 9 yumurta çıktı 5 tane embriyom oluştu ama 6.gune tek bir embriyom ulaştı.Opu sonrası geçici olarak menapoza girdim biraz ohss gelişmişti 2,5 ay regli olamadım sonrasında ilaç takviyeleri ile regli oldum.Regliden 2,5 ay sonra transfer oldu ama negatif sonuçlandı.Sonrasinda 2.tup bebek denedik bu sefer 5 folikül toplandı ama hepsi boş yani yumurta çıkmadı içinden🤷🏻‍♀️3.kez denemek için pazartesi ilk muayaneme gideceğim.
İlk tüp bebek denemesinde avokado,balık,kavrulmamış fındık ,fıstık ,kaju,badem ve eşimde kabak çekirdeği ve keçiboynuzu tüketmişti.Bunların faydası olduğuna inanıyorum.Ama ikinci tedaviye özel hiç birşey yapmadım.Doğal yolla gebelik denediğim ay hemen hamile kalıyordum ama şuan maalesef tüp bebek ile hamile kalamıyorum hatta yumurta bile çıkmadı.Bu arada 40 yaşında ilk tüp bebek denemimiz oldu şuan 41 yaşındayım.
Sizlere tavsiyem bu süreçte beslenmenize dikkat edin ve herşeyi akışına bırakmak en güzeli bu yolda sabır,istek ve inançlı olmamız çok önemli eğer birşeyler olmuyor ise daha iyisi olacaktır emin olun.Benim için düşük yapmak çok masum bir süreç,özellikle gebeliği sonlandırmak sizin kararınız olmadığı için psikolojikmen daha rahat oluyor insan🤗
avokado yiyemeyenlere önerim süt,muz avokadoyu içine biraz toz tarçın atarak milk shake yapabilirsiniz hatta varsa hindistancevizi yağı 1 çay kaşığı kadar çok lezzetli oluyor.Ya da yoğurt yulaf ezmesi muz avoda ile kendinize kahvaltı tabağı hazırlayabilir üzerine pekmez gezdirebilirsiniz.Eşinizi de yemesi için salata yapabilirsiniz.Avokadoyu soyup güzelce çatalla ezin içine maydanoz,yeşil soğan,bir diş sarımsak ,ceviz içi,limon ve biraz zeytin yağı katarak çok güzel salata yapabilirsiniz.Kusura bakmayın biraz uzun yazdım🤭
Hangi hastanede karar verdiniz

Hangi hastanede karar verdiniz
Canım henüz karar veremedim.Bahçeci ile konuştuğumda farklı bir tedavi uygulamayı önerir ise ve fiyatta uygun gelirse belki bahçeci olabilir.Muhtemelen Uludağ üniv.yaptıracağım.
Uludağ üniv.fiyatlar şu şekilde bilginiz olsun.
*SGK destekli ise tüp bebek 1071₺ ilaçlarda 1000-2000₺ civarı transfer bu paketin içinde (sıraya alıyorlar 1-5 ay sürüyor duymuştum,sıra kişideki probleme göre değişiyor )
*Ücretli yaptırınca 6000₺ transfer buna ücrete dahil+ilaçlar 3000-6000₺ arası eğer transfer yapılmaz ise 2500₺ iade ediyorlar.
*Aşılama SGK kampsamında ise ücretsiz ,çocuğu olanlara 600₺
Üniversitede tedavi görmek istiyorsanız öncelikle infertilite ya da kadın doğum polikliniklerine gidiyorsunuz onlar sizi uygun görürler ise yönlendiriyorlar

Canım henüz karar veremedim.Bahçeci ile konuştuğumda farklı bir tedavi uygulamayı önerir ise ve fiyatta uygun gelirse belki bahçeci olabilir.Muhtemelen Uludağ üniv.yaptıracağım.
Uludağ üniv.fiyatlar şu şekilde bilginiz olsun.
*SGK destekli ise tüp bebek 1071₺ ilaçlarda 1000-2000₺ civarı transfer bu paketin içinde (sıraya alıyorlar 1-5 ay sürüyor duymuştum,sıra kişideki probleme göre değişiyor )
*Ücretli yaptırınca 6000₺ transfer buna ücrete dahil+ilaçlar 3000-6000₺ arası eğer transfer yapılmaz ise 2500₺ iade ediyorlar.
*Aşılama SGK kampsamında ise ücretsiz ,çocuğu olanlara 600₺
Üniversitede tedavi görmek istiyorsanız öncelikle infertilite ya da kadın doğum polikliniklerine gidiyorsunuz onlar sizi uygun görürler ise yönlendiriyorlar
Bana müsait değil 43 yaşındayım:KK43:

Bana müsait değil 43 yaşındayım:KK43:
Canım SGK dan faydalanmayanlar ücretli yaptırıyorlar.Ücretli tüp bebekte sıra beklemekte yok...Yaştan kriteri yok ücretlide en azından ben bu şekilde biliyorum.Bende Ocak ayında 41 olacağım

Canım SGK dan faydalanmayanlar ücretli yaptırıyorlar.Ücretli tüp bebekte sıra beklemekte yok...Yaştan kriteri yok ücretlide en azından ben bu şekilde biliyorum.Bende Ocak ayında 41 olacağım
Yaptiriyorum zaten :) 2 . Denemem seninde bebeğin yoksa yaptırmaya başlasan iyi olur yoksa yaştan dolayi yumurta azaliyor

Canim ilk tüp bebek denememi üniv.sgklı olarak yaptırdım.Malum yaş kriterim 2.tüp bebek denememde SGK kapsamına uymadığı için ücretli yaptirdim.3.denemeyi üniv.disinda yaptırıp yaptırmakta kararsızım.Özellikle 2.denemede yumurta 3 folikülde boş çıkmıştı.Amh benim 2.73 doğal yolla hamile kalıyorum ama tüp bebekte pek randıman alamadık🤣🤣

Canim ilk tüp bebek denememi üniv.sgklı olarak yaptırdım.Malum yaş kriterim 2.tüp bebek denememde SGK kapsamına uymadığı için ücretli yaptirdim.3.denemeyi üniv.disinda yaptırıp yaptırmakta kararsızım.Özellikle 2.denemede yumurta 3 folikülde boş çıkmıştı.Amh benim 2.73 doğal yolla hamile kalıyorum ama tüp bebekte pek randıman alamadık🤣🤣
Al bendende o kadar doğal yolla hamile kalıyorum gelişimi duruyor tup bebekte tık yok bende anlamadim

Benim 2.bebeğim trizomi18 olduğu için 13+5 gebeliği sonlandırmak zorunda kaldık.O yüzden bende bir korku oluştu
Al bendende o kadar doğal yolla hamile kalıyorum gelişimi duruyor tup bebekte tık yok bende anlamadim

Benim tüp bebek sürecim olacak sanırım pgt ile yapılacak . Size sormak istediğim bir soru var . Tüp bebeğe karar verdik diyelim süreç ne kadar sürüyor toplama öncesi toplama sonrası vs kullanılan ilaç vs bana açıklayabilecek birileri var mı acaba ? Çok ufak bir Doğu ilinde görev yapıyorum ve burada benim tüp bebek yaptırabileceğim bir yer yok şehir dışına gitmem gerekecek memur olduğum için çok kolay olmayabilir sizce nasıl ilerler süreç ? Teşekkğr ederim şimdiden

Benim tüp bebek sürecim olacak sanırım pgt ile yapılacak . Size sormak istediğim bir soru var . Tüp bebeğe karar verdik diyelim süreç ne kadar sürüyor toplama öncesi toplama sonrası vs kullanılan ilaç vs bana açıklayabilecek birileri var mı acaba ? Çok ufak bir Doğu ilinde görev yapıyorum ve burada benim tüp bebek yaptırabileceğim bir yer yok şehir dışına gitmem gerekecek memur olduğum için çok kolay olmayabilir sizce nasıl ilerler süreç ? Teşekkğr ederim şimdiden
Normal dondurulmuş embriyo transferi yumurta toplama hazırlığı ortalama 1 ay sonrasında rahim dinlendirme 1 ya da 2 ay transfer e hazırlık 10 15 gün ortalama 3 4 ay ama pgt hiç yaptırmadm rahim dinlendirme dönemimden uzun sürmez bir aksilik çıkmaz evraklarınız kan tahlilleriniz vs tamsa bu kadar sürüyor.

Herkese merhaba, Öncelikle durumumuzdan bahsedeyim. Yaşım 30, hafif pcosa yatkınlık dışında bir problemim yok. Eşimde sperm sayısında düşüklük olduğu için evliliğimizin 2. yılında Tüp bebek tedavisine başladık. Yumurta toplama sonrası 5. gün embriyolarımız oluştu ve dondurulmuş transfer için sonraki ay plan yaptık. Bu sırada transfer öncesi günde 4 (sonra 6) estrofem, folik asit, coraspin, dekort, oksapar, zitromax, progestan iğne ve fitil kullandım. Bunları transfer sonrası gebelik testine kadar kullanmaya da devam ettim. 5AA kalite tek embriyo transferi yapıldı rahim kalınlığı 12 mm civarı iken ancak maalesef hiç bir problem görünmese de negatif ile sonuçlandı. Bu sırada ben neredeyse her belirtiyi yaşadığımı düşünüp hamile olduğuma inanmıştım. Bunlar da şu şekilde; 3. gün den itibaren göğüs ağrılarım başladı, kasık kramplarım çok olmasa da vardı, yalnıza yerleşme kanaması yaşamadım diyebilirim yani bu belirtilerin hepsi ilaçlardan oluyormus kızlar hiç belirti aramayın.

Şimdi 2. transfer için hazırlanıyoruz. Bu sefer ilaçları biraz değiştirdik; estrofem, folik,coraspin,dekort, progestan fitil ve oksapar,zitromax sabit 5 günde bir proluton depot iğne, sabah akşam duphaston,prograf 1 mg olarak güncelledik. Cumartesi transferim olacak. Umarım bu sefer başarırız. Ben ve benim gibi çabalayan herkesin emeklerinin karşılığını almasını diliyorum. Sizler de transfer hazırlığında veya sonrası neler yapıyorsunuz paylaşırsanız birbirimize faydamız olur belki. Bu arada yeme içme konusunda ben transfer sonrası 4-5 gün ananas yedim tutunmaya faydası olduğunu okumustum. Ama tam tersi düşünenler de vardı ananas için. Sonuç olarak benim tutmadı bence ananası eleyebiliriz:duduk:
Merhaba inşallah hamilesinizdir. Bende ilk transferimin bugün negatif olduğunu öğrendim. 2. transfer için ne kadar beklediniz peki, bir sonraki ay hemen denenebiliyor mu?

Merhaba inşallah hamilesinizdir. Bende ilk transferimin bugün negatif olduğunu öğrendim. 2. transfer için ne kadar beklediniz peki, bir sonraki ay hemen denenebiliyor mu?
Merhabalar evet 29 haftayı bitirdik çok şükür ikizlere hamileyim :) 2.transferi bir sonraki ay için planladık dondurulmus embriyolarımız olduğu için

bu arada sonuç beklerken hiç kendinizde belirti aramayın. Benim negatif denememde de pozitifte de belirtilerim aynıydı. Göğüs hassasiyeti vs. hatta aynı olduğu için 2. de de umutlanmadım ama pozitif oldu. Hamilelik belirtisi dediğiniz şey 6. haftada filan başlıyor diğerleri ilaçların hormonların etkisi

Merhabalar evet 29 haftayı bitirdik çok şükür ikizlere hamileyim :) 2.transferi bir sonraki ay için planladık dondurulmus embriyolarımız olduğu için
Allah sağlıkla kucağınızı almayı nasip etsin inşallah bebeklerinizi :dua: benimde dondurulmuş var, Sizi böyle duyunca tekrar umutlandım. darısı başıma inşallah

bu arada sonuç beklerken hiç kendinizde belirti aramayın. Benim negatif denememde de pozitifte de belirtilerim aynıydı. Göğüs hassasiyeti vs. hatta aynı olduğu için 2. de de umutlanmadım ama pozitif oldu. Hamilelik belirtisi dediğiniz şey 6. haftada filan başlıyor diğerleri ilaçların hormonların etkisi
hamile kalanların çoğu göğüs hassasiyeti olduğunu belirtmiş, bende hamile olmadığımı göğüslerimden anladım. Adet sancılarıma çok takılmamıştım belki bebek yerleşiyordur rahim gelişiyordur diye düşünüyordum ama göğüslerim yumuşacık hiç hassasiyet yoktu maalesef

hamile kalanların çoğu göğüs hassasiyeti olduğunu belirtmiş, bende hamile olmadığımı göğüslerimden anladım. Adet sancılarıma çok takılmamıştım belki bebek yerleşiyordur rahim gelişiyordur diye düşünüyordum ama göğüslerim yumuşacık hiç hassasiyet yoktu maalesef
benim normalde de her adet öncesi göğüs hassasiyetim olur. Hamilelik öncesi de oldu, negatifken yine oldu. Demekki bu bir belirti değil. hiç takılmayın

X