İlk bebeğinin erkek olacagini öğrenen anne adaylari

Başınız sağolsun..
Ben hep oldum olası erkek çocugum olsun istedim.bana aşık olsun ben ona aşık olayım. kalbimde iki erkek de taht kursun istedim..Çok şükür o yolda ilerliyorum insallah rabbim erkek evlat verecek..erkek kardeşim bebek iken anneme çok düşkündü kıskanırdı sahip çıkardı belki de ondan istedim hoşuma gittiği için hayırlısı olsun sizin için sevgiyle kalın

Başınız sağolsun..
Ben hep oldum olası erkek çocugum olsun istedim.bana aşık olsun ben ona aşık olayım. kalbimde iki erkek de taht kursun istedim..Çok şükür o yolda ilerliyorum insallah rabbim erkek evlat verecek..erkek kardeşim bebek iken anneme çok düşkündü kıskanırdı sahip çıkardı belki de ondan istedim hoşuma gittiği için hayırlısı olsun sizin için sevgiyle kalın

sağolun.

inşallah oğlunuz istediğiniz gibi bir evlat olur size. sevgiyle kalın. :)

Basin sag olsun tatlim. Peygamber efendimize komsu olsun insallah.
Bide söyle düsün erkekler annelerine daha düskün olurlar. Kizlar babaci olurlar.
Oglunla oyunlar oynar arabalar sürersin. Sana asik bakan gözlerde kaybolur huzur bulursun :) ilerde büyüdügünde seni kiskanir hosuna gider... üzerini giyinir anne yakisikli oldummu diye sorar. Sende hayran hayran hemde cok dersin. Daha da büyür seni sadece babasindan deyil disardaki erkeklerden kiskanir.. rüzgari rüzgarina deydi diye tersler yoldaki adamlari nerden mi biliyorum? 20 yasinda bir kardesim 30 yasinda bir abim 7ve 4 yaslarinda 2 yegenim var. Tabii birde asik oldugum babam. Oglun olacak diye sevin. Onu sert gerektiginde nazik olmayi bilen... kizlara kadinlara nasil davranilmasi gerektigini bilen biri olarsk yetistir. Allah korkusu olsun icinde. Kadinlari Allahin emaneti olarak görsün bilsin. Öyle sahip ciksin öyle sevsin.... (tüm erkek annìşlerine) bu sayede gelecek nesildeki kizlarimizi da bir öküz deyil adam gibi adam karsilasin Benimde ilk gebeligim ve hep oglum olsun istedim. Hamd olsun saglikli giden bir gebeligim var ve kiz. Üzüldümmü hayir tabiiki. Bende onu babasina hayran bir kiz olarak yetistirecegim insallah
Ne kadar guzel yazmissiniz okurken duygulandim hatta agladim :) ben de hep bir abim olsun isterdim, simdi insallah bir oglum olucak, şükür Allah'a isteyen herkese nasip etsin insallah.

Merhaba arkadaşlar.

Yakın bir zamanda annemi kaybettim ve en çokta bu yüzden bebeğimin kız olmasını çok istedim. Bana bir yoldaş olur, arkadaş olur diye. Ailem de tek kızdım. Tek sırdaşım rahmetli annemdi.

Ailemde ki erkekler oldukça sert mizaclidir. Korkuyorum kızlar. Sanki oğlum olunca, kizlarla olduğu gibi bir ortak yan bulamayacağımı, sanki hiç anlasilmayacagimi, sanki hep yalnız hissedeceğimi düşünüyorum.

İki gün önce, ultrasonda doktorum yüzde seksen erkek dedi. Çıkıntı var dedi. Haftaya tekrar gel bakalım dedi. Tabii ki en önemlisi bebeğimin sağlıklı, aklı başında yerinde bir bebek olması ama ne bileyim. Bu hassas donemimde, ilk bebeğim kız olsaydı ... Allah in gücüne gitmesin asla kabullenemiyor değilim ama o kadar odaklanmıştım ki kıza... Sanki bu kötü ruh halinden onunla cikacaktim.

İlk bebeğini erkek bekleyenler, bana rahatlatıcı bir şeyler söyleyin ne olur.
Ah canım yazını görünce hemen atladım geldim. Hep hayallerimde kız annesi olmak vardı küçüklüğümden beri. Tatliş tatliş pamuk gibi şirin bir prenses. Hamile kaldıgımı öğrendiğim günden beri kız isimleri düşünmeye başlamış kız kıyafetlerine takılmıştım. Hayaller kuruyordum kızımla ilgili her gece....

Sonra hamilelik ilerledi 20. Haftaya kadar cinsiyeti göstermedi hah dedim tamam göstermiyorsa kızdır. Canım kızım benim arkadaşım sırdaşım yoldaşım..bebeğimm..
Sonra 21. Hafta kontrolde erkek dedi doktor. Dünyam yıkıldı.. Nasıl yani erkek.. Erkek bebekte neyin nesi
Nasıl olur benim kızım olacaktı ama iyi baktınmı doktor ...
Evet 22. 23. 24. Artık pipisi vardı erkekti kesindi..
Ama nasıl olurdu .. Erkek bebek sevilirmiydi ki .. Soğuk olur ağlar agresif olur yerinde durmaz kök söktürür annesine. Durdan anlamaz oturan anlamaz kaba saba bi erkek .. Üstelik ailede kimse kucağına almak bile istemez çünkü sevimsizdir
. kıyafetleri bile renksiz ..pantolon gömlek giydirmek bile zevksiz....
Nasıl olacak nasıl yapacam nasıl sevecem..
Olsun napalım belki 2. Kız olur...

Sonra sonra alıştık artık... Bir oğlum olacak bende erkek annesi olacam... Napalım sağlıklı olsun da ....

Ve o doğdu...
Küçücük pipisi vardı..
Elleri yumuk yumuk
Pamuk yanaklı
Yumuşacık teni...
Göğsüme koydum

Nasılda emdi annesini
Çok seviyor beni belli
Çokta özlemiş..
Hasret kalmış annesinin kokusuna
Annside onun kokusuna..
Doya doya çektim içime o misss cennet kokusunu

Ama doyamadım doymak mümkün değil..
Çok şükür bin şükür veren Allah a
Bu duygu kız anası erkek anası olmak değil anne olmak duygusu bunu bana yaşattıgın için ilk sen yaşattığın için teşekkür ederim canım oğlum...
Şimdi 20 aylık .. Anni anni anni diye koynuna sokuluşunu hiç bir kız evlada değişmem..
Sende değişmeyeceksin. Çoook seveceksin...
İlk evlat ilk göz ağrısı ilk kalp sızısı gerçek aşkı tadacaksın. Ve o pipili yaratık senin herşeyin olacak inan.....

Ah canım yazını görünce hemen atladım geldim. Hep hayallerimde kız annesi olmak vardı küçüklüğümden beri. Tatliş tatliş pamuk gibi şirin bir prenses. Hamile kaldıgımı öğrendiğim günden beri kız isimleri düşünmeye başlamış kız kıyafetlerine takılmıştım. Hayaller kuruyordum kızımla ilgili her gece....

Sonra hamilelik ilerledi 20. Haftaya kadar cinsiyeti göstermedi hah dedim tamam göstermiyorsa kızdır. Canım kızım benim arkadaşım sırdaşım yoldaşım..bebeğimm..
Sonra 21. Hafta kontrolde erkek dedi doktor. Dünyam yıkıldı.. Nasıl yani erkek.. Erkek bebekte neyin nesi
Ama nasıl olurdu .. Erkek bebek sevilirmiydi ki .. Soğuk olur ağlar agresif olur yerinde durmaz kök söktürür annesine. Durdan anlamaz oturan anlamaz kaba saba bi erkek .. Üstelik ailede kimse kucağına almak bile istemez çünkü sevimsizdir

Sonra sonra alıştık artık... Bir oğlum olacak bende erkek annesi olacam... Napalım sağlıklı olsun da ....

Ve o doğdu...
Küçücük pipisi vardı..
Elleri yumuk yumuk
Pamuk yanaklı
Yumuşacık teni...
Göğsüme koydum

Nasılda emdi annesini
Çok seviyor beni belli
Çokta özlemiş..
Annside onun kokusuna..

Bu duygu kız anası erkek anası olmak değil anne olmak duygusu bunu bana yaşattıgın için ilk sen yaşattığın için teşekkür ederim canım oğlum...
Şimdi 20 aylık .. Anni anni anni diye koynuna sokuluşunu hiç bir kız evlada değişmem..
İlk evlat ilk göz ağrısı ilk kalp sızısı gerçek aşkı tadacaksın. Ve o pipili yaratık senin herşeyin olacak inan.....

Off, kendimi buldum yazdıklarınızda. Ne güzel anlatmışsiniz yaşadıklarınızı. O kadar benzer ki hislerimiz.

İnşallah oğlumda benim herseyim olacak. Duygularınızı bu kadar içten paylaştığımız için çok ama çok teşekkür ederim. İmzanizdan anladığım kadarıyla ikinci bebeğinize hamilesiniz. Allah gönlünüze göre versin. :)

Off, kendimi buldum yazdıklarınızda. Ne güzel anlatmışsiniz yaşadıklarınızı. O kadar benzer ki hislerimiz.

İnşallah oğlumda benim herseyim olacak. Duygularınızı bu kadar içten paylaştığımız için çok ama çok teşekkür ederim. İmzanizdan anladığım kadarıyla ikinci bebeğinize hamilesiniz. Allah gönlünüze göre versin. :)
Evet canım.. ikinciye hamileyim ve cinsiyet umrumda değil.. Sadece çevresel yönlendirmeler etkiliyor insanı o kadar.. Evladın ne olduğuna değil sana yaşattığı duyguya bak. Ve biz erkek anneleri öyle güzel yetiştirelimki evlatlarımızı görmek istediğimiz erkek olsunlar toplumda.. Belki dünya değişir :)))))

Evet canım.. ikinciye hamileyim ve cinsiyet umrumda değil.. Sadece çevresel yönlendirmeler etkiliyor insanı o kadar.. Evladın ne olduğuna değil sana yaşattığı duyguya bak. Ve biz erkek anneleri öyle güzel yetiştirelimki evlatlarımızı görmek istediğimiz erkek olsunlar toplumda.. Belki dünya değişir :)))))

Yürekten bir inşallah :)

Bende kendimi hep kiza odaklamistim doktor erkek dediginde kendimi cok tuhaf hissetmistim :) ama simdi pipili geliyor deli gibi konusuyorum oglumla.. :) cok sukur bin sukur Kiz veya Erkek ikiside evlat. Allah isteyen herkese nasip etsin :)

Bende kendimi hep kiza odaklamistim doktor erkek dediginde kendimi cok tuhaf hissetmistim :) ama simdi pipili geliyor deli gibi konusuyorum oglumla.. :) cok sukur bin sukur Kiz veya Erkek ikiside evlat. Allah isteyen herkese nasip etsin :)

Amin :)

Ve o doğdu...
Küçücük pipisi vardı..
Elleri yumuk yumuk
Pamuk yanaklı
Yumuşacık teni...
Göğsüme koydum

Nasılda emdi annesini
Çok seviyor beni belli
Çokta özlemiş..
Annside onun kokusuna..

Kesinlikle hissettiklerimi yazmissiniz benim de oglum yolda, kiz ihtimali yuksek olup birden pipi gosterdiginden sok olduk, hani kizdi dercesine afalladik. Su an bende alisma surecindeyim erkek annesi olma fikrine, alisiyorum da aslinda.. Hayirli ve saglikli evlat olsun diye her gun dua ediyorum. İnsallah sizin de yazdiginiz gibi onu kucagima alinca ayyyy ne aptalmisim nasil boyle dusunmusum diycem diye bekliyorum. Merak ettim cinsiyeti su an yine hamileymissiniz. İnsallah gonlunuze gore olur

Kesinlikle hissettiklerimi yazmissiniz benim de oglum yolda, kiz ihtimali yuksek olup birden pipi gosterdiginden sok olduk, hani kizdi dercesine afalladik. Su an bende alisma surecindeyim erkek annesi olma fikrine, alisiyorum da aslinda.. Hayirli ve saglikli evlat olsun diye her gun dua ediyorum. İnsallah sizin de yazdiginiz gibi onu kucagima alinca ayyyy ne aptalmisim nasil boyle dusunmusum diycem diye bekliyorum. Merak ettim cinsiyeti su an yine hamileymissiniz. İnsallah gonlunuze gore olur
Cnm su an oğlum iki yaşında aşk yaşıyoruz resmen öper koklar annem diye bir sarılırki dünyalara bedel. İkinci çocuğum kız ama inan umrumda değil cinsiyet. Hatta oğlum gibi olacaksa ikincisinde oğlan olsun diye dua ettim. Çok sev oglunu annesi erkektir güçlü olsun diye sevgisiz bırakma düşünce aglayınca üzülünce kız çocuğundan daha fazla sarıl daha fazla öp.. Hayırlı evlat olsun anasına aşık bi küçük bey geliyor göreceksin....

Cnm su an oğlum iki yaşında aşk yaşıyoruz resmen öper koklar annem diye bir sarılırki dünyalara bedel. İkinci çocuğum kız ama inan umrumda değil cinsiyet. Hatta oğlum gibi olacaksa ikincisinde oğlan olsun diye dua ettim. Çok sev oglunu annesi erkektir güçlü olsun diye sevgisiz bırakma düşünce aglayınca üzülünce kız çocuğundan daha fazla sarıl daha fazla öp.. Hayırlı evlat olsun anasına aşık bi küçük bey geliyor göreceksin....
Çok tesekkurler, benimde ilkim kiz 3 yasinda. Erkek anneligini bilmiyorum dogunca yasiycam ama inanin kiz annesi olmakta o cicileri giydirip cilvelerini sevmekte ayri bi tat. İnsallah saglikla hayirla gelirler. Sevgiler

Çok tesekkurler, benimde ilkim kiz 3 yasinda. Erkek anneligini bilmiyorum dogunca yasiycam ama inanin kiz annesi olmakta o cicileri giydirip cilvelerini sevmekte ayri bi tat. İnsallah saglikla hayirla gelirler. Sevgiler
Evladın kızı erkeği yok ama dediğin gibi ikisinin de tadı yeri farklı. Kız çocuğu her zaman cilveli nazlı kendini sevdiriyor . kaç yaşında olursa olsun. Ama erkek bebeğe biraz daha ön yargılı bakıyoruz sanırım..

Evladın kızı erkeği yok ama dediğin gibi ikisinin de tadı yeri farklı. Kız çocuğu her zaman cilveli nazlı kendini sevdiriyor . kaç yaşında olursa olsun. Ama erkek bebeğe biraz daha ön yargılı bakıyoruz sanırım..[/QUOTE
Sanırım oyle, toplumda kız çocuk ne kadar hayirsiz olabilir ki, sonucta aileye bi sekilde bagli kurallari cok esnetemiyo ve aileye bi zahmeti yok algisi var, birde biz kadinlar pembeleri giydirmeyi suslemeyi cilvelerini seyretmeyi seviyoruz ne de olsa kendi fitratimizda boyle. O yuzden muhakkak bi kiz hasreti oluyo kadinlarda. Erkek ise daha soguk geliyo fikren, tabi doguncaya kadar olsa gerek yoksa bu kadar erkek doguran kadinin hepsinin psikologlari doldurmasi lazim. Madem bu erkek cocuklar bu kadar kotu, ama yine de dogmadan anlayamiycaz

X