İlk buluşma fobisi

greyokyanus

All İzz Well...
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2014
1.161
1.241
18 yaş sosyal medyadan birileriyle tanışıp buluşma yaşı değil bence. 18 yaşında olduğuna göre okuduğunu varsayıyorum, şu durumda okulla alakalı bir sosyal çevren olmalı, onlarla arkadaşlık etmen daha sağlıklı. İnternetten tanışmakla ilgili sorunum yok ama bu yaşlarda değil. Henüz çok genç ve tecrübesizsin, karşındaki insanın niyetini anlaman çok kolay değil.
 

muhtesemgatsby

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2020
341
1.032
Eğer tanıştığınız ortam instagram ise zaten orada bir sürü fotoğrafımız oluyor. Beğenmediyse zaten buluşmaz. Ha sonradan elektrik alma durumu konuşmayla, tavırlarla ilgilidir, bunun da zaten garantisi yok, kimse görüşüp kahve içtiği birinden etkilenecek diye bir şey yok. 9 kişiyle görüşürsünüz, 10uncudan etkilenirsiniz. Karşı taraf için de aynı. Ha zaten beğenmiyorsa da beğenmez, zorla olacak hali yok.

Instagramda yazışıp anlaştığınıza, hoş vakit geçirdiğinize inanıyorsanız telefonlaşabilirsiniz. Ben seneler evvel boşandıktan sonraki ilk zamanlarda biriyle yazışıyordum. Yazarken sorun yok. Telefonumu istedi, neyse aradı. Bana yazarken laz olduğunu söylemişti ama önemsememiştim. Etrafımda laz yok. İnsanları nereli olduğuna göre de değerlendirmem. Konuşana dek ben bu adamla buluşup bir çay içerip diyordum içimden. Neyse uzatmayayım :) adam bir konudan bahsediyor, konu çok “sıkıntılı” imiş, ama laz telaffuzu “sikintili” diyor adam:KK70:Üstelik bu sıkıntılı konu da birden fazlaydı nedense.
Kendime dedim kızım sen telefonda 10 dk dayanamadın, çay içerken 1 saat dayanamazsın. Buluşma kararını iptal ettim.
Size makul gelecek bir süre yazışın, sonra telefonlaşın. Ondan sonra da gündüz vakti kalabalık bir kafede çay ya da kahve içmeye gidin. Kendinize de güvenin.

Ya bu aksan olayına güldüm baya, tavsiyelerinizi de dikkate alacağım çok teşekkür ederim :)