İlk buluşma sonrası mesajlaşma durumları

Simdiki erkekler de adimlari hep kadınlardan bekliyorlar! Bir nazli bir tripliler ki bize firsat kalmıyor!
Bunu ben de yaşamıştım hatta gorusme sonrasi cok memnun oldum tekrar goruselim.deyip 3 gun yazmadi ben yazdim cevap vermedi sonra kızdığımı belirten bir mesaj yazdigimda arayacağım seni demisti ben kestirip attim
Önceki iliskisinde de kiz pesinden koşmuş benim anladigim kadinlar pesimden koşsun diye bekliyor bazi erkekler
Bundan sonra arayip sormayın olumsuz gibi düşünün yolunuza bakın
Arar sorarsa da umursamayin degmez

yani beğendilerse yazıyorlar. devamı gelsin istiyorlarsa mutlaka yazıyorlar ya. siz yazmayın hiç. ben öyle bir hataya düşmüştüm bir keresinde. saatlerce zaman geçirmiştik ilk buluşmada dışarıda. sonra baktım yazmıyor etmiyor vs ben yazdım. yoğunum moğunum dedi. bir tık daha arttırdım vitesi, açık açık söyledim görüşmeye devam etmek istediğimi. olumsuz bir şey demedi ama ikinci buluşma için haberleşiriz dedik. 1 hafta boyunca ne o yazdı ne de ben. sonrasında ben engelledim gitti. bir daha da düşmedim bu hataya. gerçekten beğendiğine inandığım ama benim uygun bulmadığım fakat sohbetini sevdiğim biri var ayda alemde bile olsa hala yazar. ki ben aramızda bişey olmayacağını zaten söylemiştim ona zamanını çalmamak için. hatta özel günlerde attığı kutlama mesajlarına dönmemiştim geçen hafta hesap sordu resmen niçin yazmıyorsun vs diye. hala arada yokluyor. misal. beğendiklerinde yazıyorlar.

Diyelim ki bugün biriyle görüştünüz. Eve gidince yaz demeli. Gece iyi geceler demeli. Sabah günaydın demeli. Gün içinde hatrınızı sormalı. Ve tekrar ne zaman görüşürüz demeli. Eğer bunlar olmuyorsa şahsen ben karşımdaki benden hoşlanıyor demem.

"eve vardın mi?" mesajı yoksa ilişki de yok.
Ne demek iki gün mesaj yazmıyorlar ya?
Benim için bunun iki açıklaması vardır,
1) başına bir iş gelmiştir,telefonu klozete düşmüştür, trafik kazası geçirmiştir
2) bulusma beklediği gibi gitmemiştir.
Birinci ihtimalin hatrina çok çok çok bayildiysam kişiye ben yazarım bir şeyler ama onda da soğuk durursa cehennemin dibine kadar yolu var yani. Daha ilk günden ilgisini esirgeyen insandan bana yar olmaz

peki sana şunu sormak istiyorum sana mesaj gelmeyince senin o erkeğe karşı saygın merakın artıyor mu ilgin ?
artıyor evet bu benim zayıf noktam sevmiyorum bu huyumu.
oyun oynamıyorsunuz stratejileri bırakın. canınız istediği vakit yazın. karşılık gelmezse de devam ettirmezsiniz olur biter. erkekler de her sabah günaydın yazan ilk kişi olmak istemez onlar da normal olarak istenmediğini düşünebilir.

yillarca boyle sacma durumlar basima gelmis biri olarak soyluyorum: yazmayin. isteyen kesinlikle yaziyor. en azindan dusuncenizi ogrenmek icin. ben de hep cikmaza girerdim acaba atsam mi diye. ama karsi taraf olumlu ise mutlaka adim atiyor. ikilemde bile birakmiyor. yazmazsa yazmasinlar, nasip oldugunda nasibin yaziyor :) esimle tanistiktan sonra iyice anlamistim bunu. 4 saatlik uzaklikta baska bir sehirden gelmisti. gun sonunda giderken dusuncemi sordu. daha otobuse binmeden hep olumlu oldugunu tanimak istedigini yazip durmustu.
yazmak mı yazmamak mı lazım arada kalıyorum kendimi suçlamaya meyilli biriyim çünkü
Simdiki erkekler de adimlari hep kadınlardan bekliyorlar! Bir nazli bir tripliler ki bize firsat kalmıyor!
Bunu ben de yaşamıştım hatta gorusme sonrasi cok memnun oldum tekrar goruselim.deyip 3 gun yazmadi ben yazdim cevap vermedi sonra kızdığımı belirten bir mesaj yazdigimda arayacağım seni demisti ben kestirip attim
Önceki iliskisinde de kiz pesinden koşmuş benim anladigim kadinlar pesimden koşsun diye bekliyor bazi erkekler
Bundan sonra arayip sormayın olumsuz gibi düşünün yolunuza bakın
Arar sorarsa da umursamayin degmez

yani beğendilerse yazıyorlar. devamı gelsin istiyorlarsa mutlaka yazıyorlar ya. siz yazmayın hiç. ben öyle bir hataya düşmüştüm bir keresinde. saatlerce zaman geçirmiştik ilk buluşmada dışarıda. sonra baktım yazmıyor etmiyor vs ben yazdım. yoğunum moğunum dedi. bir tık daha arttırdım vitesi, açık açık söyledim görüşmeye devam etmek istediğimi. olumsuz bir şey demedi ama ikinci buluşma için haberleşiriz dedik. 1 hafta boyunca ne o yazdı ne de ben. sonrasında ben engelledim gitti. bir daha da düşmedim bu hataya. gerçekten beğendiğine inandığım ama benim uygun bulmadığım fakat sohbetini sevdiğim biri var ayda alemde bile olsa hala yazar. ki ben aramızda bişey olmayacağını zaten söylemiştim ona zamanını çalmamak için. hatta özel günlerde attığı kutlama mesajlarına dönmemiştim geçen hafta hesap sordu resmen niçin yazmıyorsun vs diye. hala arada yokluyor. misal. beğendiklerinde yazıyorlar.

Diyelim ki bugün biriyle görüştünüz. Eve gidince yaz demeli. Gece iyi geceler demeli. Sabah günaydın demeli. Gün içinde hatrınızı sormalı. Ve tekrar ne zaman görüşürüz demeli. Eğer bunlar olmuyorsa şahsen ben karşımdaki benden hoşlanıyor demem.

"eve vardın mi?" mesajı yoksa ilişki de yok.
Ne demek iki gün mesaj yazmıyorlar ya?
Benim için bunun iki açıklaması vardır,
1) başına bir iş gelmiştir,telefonu klozete düşmüştür, trafik kazası geçirmiştir
2) bulusma beklediği gibi gitmemiştir.
Birinci ihtimalin hatrina çok çok çok bayildiysam kişiye ben yazarım bir şeyler ama onda da soğuk durursa cehennemin dibine kadar yolu var yani. Daha ilk günden ilgisini esirgeyen insandan bana yar olmaz

Neden aramiyorlar da mesaj atiyirlar ben de ona takildim. Begendi ise aramasi gerekmez mi? Insan sesini duymak ister.
biraz yanlış anlaşıldım galiba buluşmadan sonra hiç mesaj atmasalar ok dicem ama atıyorlar beğendiklerini söylüyorlar hatta bazıları bi r iki gün daha gayet mesaj atıyor sonra kesiliyor kafa karıştırıcı olan nokta bu hiç atmasınlar beğendim demesinler neden öyle yapıyolar ki.

Aynı mesajın içinde hem soru sormuş hem cevap vermişsin.
Soru bu;

Cevap da bu;

Size ilgiisz davranınca, ilgisini üstünden çekince siz erkeğe daha çok bağlanıyorsunuz. Bunu bilen erkek milleti de taktik yapıyor işte. Çok normal bence
peki bu huydan kurtulmak mümkün mü yani bu durumlarda napmak lazım sizce

artıyor evet bu benim zayıf noktam sevmiyorum bu huyumu.

yazmak mı yazmamak mı lazım arada kalıyorum kendimi suçlamaya meyilli biriyim çünkü

biraz yanlış anlaşıldım galiba buluşmadan sonra hiç mesaj atmasalar ok dicem ama atıyorlar beğendiklerini söylüyorlar hatta bazıları bi r iki gün daha gayet mesaj atıyor sonra kesiliyor kafa karıştırıcı olan nokta bu hiç atmasınlar beğendim demesinler neden öyle yapıyolar ki.
Iliskiyi yurutecek insan gorusmeyi kesmez. Daha iyi birini bulana kadar elimdekiyle idare ediyim diyen bir iki mesaj atar, boslukta ise o boslugu doldurur sonra bakti olmuyor ya da yeni birini buldu ise gorusneyi keser.
Gercekten o iliskiyi aurdurecek insan da olayi sadece mesajla goturmez diye dusunuyorum ben. Arar sorar. Hep mesaj atiyorsa lise talebesi gibi, oyle biri beni bayar mesela. Ben arayip sesini duymak isterim, sohbet etmek isterim. Iliskinin baslari en heyecanli donemlerdir. Tanima donemidir. Bu da mesajla yapilmaz bana gore. Yapilir da bir yere kadar. Yuz yuze de gorusmek isterim, sesini de duymak isterim. Sabah kalkinca gunaydin, aksam yatarken iyi geceler mesaji yetmez bana.
Biriyle tanistim mesela. Bir iki mesaj yazdi. Ben de yazdim. Sonra gerisi gelmedi ise ben eyvallah derim olur biter. Kendi bilir. Bunun icin uzulmeye, bende mi hata var diye dusunmeye gerek yok bence. Ozguveni zedelemekten badka birsey degil. Heleki gunumuzde sosyal medyadan tanismalar da varken insanlar artik gecici iliskilerle gunluk ego tatmini yapiyorken kendimi neden olmadi diye uzmem. O kisi oyle demek ki, olmadigi daha hayirli derim. Gercekten hoslanan iliskinin devamini getirir. Bir daha gorusmek ister. Arar sorar.

Bu benim başıma da geldi iki kere. İlla dış görünüş olarak değil belki de tavırlarınızı, konuşmanızı vs beğenmemiş olabilir. Sizden beklemekle alakası yok mutlaka bir şeyler yazardı kısa da olsa.

X