─░lk gece kanama gelmedi ­čśö

Elifimuratim

Ge├žici Olarak Hesap Pasiftir !
├ťZG├ťN
Kay─▒tl─▒ ├ťye
31 Aral─▒k 2019
397
526
40
Konu sahibi, zar─▒n─▒z esnektir.
Esnek zarlar ilk birle┼čme de bozulmayabiliyor.
Ya da bozuldu ama kan gelmedi, ki bu da olabilir. Bunun i├žin ├Âzel olarak doktora gitmeye gerek oldu─čunu sanm─▒yorum, e─čer kocan─▒z bu konuyu hi├ž a├žmad─▒ysa 1.5 y─▒l sonra a├žmaya gerek yok. ├çok i├žinize dert olduysa normal bir jinekolog muayenesinde kan gelmedi─čini s├Âyleyip, nedenini sorabilirsiniz.
Kocas─▒ konuyu a├žamaz ├ž├╝nk├╝ arkada┼č─▒miz bekaretini e┼činin bozdu─čunu d├╝┼č├╝nd├╝rm├╝┼č.
Ee bo┼čuna demiyorum dikkatli okuyun diye.
­čśë­čśë

BlupBlupBlup

Hami┼č, d├╝┼č├╝len not demektir. ├ľ─črenelim ┼čunu.
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
26 ┼×ubat 2012
6.428
17.113
Benim de kanamam olmad─▒. Ben de daha ├Ânce ili┼čki ya┼čamam─▒┼čt─▒m. Doktora bebek ├Âncesi gitti─čimde sordum, bazen esnek olabiliyor bazen hi├ž olmayabiliyor dedi ki bunu biliyordum zaten. Muayene etmedi. K├╝lt├╝r al─▒rken kocaman bir t├╝p soktu, duruyordu ise de herhalde gitmi┼čtir. Sonra hamile kald─▒m, kad─▒n dogumcuma sordum, bence muayene etmeye gerek yok zaten do─čumda y─▒rt─▒l─▒r dedi. Ba┼čka sebeplerden doktor de─či┼čtirdim, ona da sordum do─čum s─▒ras─▒nda ekstra bir ac─▒ verir mi diye. Hay─▒r hi├ž anlamazsin bile dedi. Benim de kafamda d├Ân├╝p duruyor a├ž─▒k├žas─▒. Ama yap─▒s─▒ farkl─▒yd─▒ muhtemelen.

Hamilelik g├╝nl├╝─č├╝ : Do─čumdan bu g├╝ne 284 g├╝n ge├žti.

V├╝cut Kitle ─░ndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI de─čer aral─▒─č─▒n─▒n ├╝st├╝nde.
Boyuma g├Âre tavsiye edilen VKI aral─▒─č─▒nda olmam i├žin a─č─▒rl─▒─č─▒m─▒n 44 Kg. ile 60 Kg. aras─▒nda olmas─▒ gerekir.
Boyum : 155 cm. Ba┼člang─▒├ž Kilom :62 Kg. ┼×imdiki Kilom :62 Kg.

-Cheryl Blossom

├ťZG├ťN
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
21 Kas─▒m 2018
7.620
19.777
Kocas─▒ konuyu a├žamaz ├ž├╝nk├╝ arkada┼č─▒miz bekaretini e┼činin bozdu─čunu d├╝┼č├╝nd├╝rm├╝┼č.
Ee bo┼čuna demiyorum dikkatli okuyun diye.
­čśë­čśë
Yahu dikkatli okudum zaten, anlamak istemiyor musunuz?
Kocas─▒ neden konuyu a├žmas─▒n, e─čer zar kafal─▒ bir adamsa konuyu a├žard─▒ "hay─▒rd─▒r ilk gece kan gelmedi, daha ├Ânce ili┼čkin mi oldu" diye sorard─▒, sormad─▒─č─▒na g├Âre kar─▒s─▒na g├╝veniyor ve bu konuyu hi├ž dile getirmemi┼č bile. Konu sahibinin i├žerisinde kalan bir soru i┼čareti bu, acaba neden kanamad─▒ diye kendi kendine soruyor, kocas─▒ sormuyor. Bende diyorum ki kocan─▒z Kanaman─▒n olmamas─▒n─▒ problem yapm─▒yorsa gidip doktora sormaya gerek yok ama ├žok merak ediyorsan─▒z normal bir jinekolojik muayenede sorun doktorunuza. B├╝y├╝k ihtimalle zar─▒n─▒z esnektir dedim, sizin gibi u├žuk tahminlerde bulunarak "ooo bakire siniz, bakireyken hamile kal─▒namaz" gibi tahminlerde bulunmad─▒m ki. Ayr─▒ca ili┼čki ya┼čad─▒n─▒z m─▒ bilmiyorum ama yata─č─▒ boyayacak kadar kan gelmiyor, bazen az geliyor, bazen ili┼čkiden sonra s─▒z─▒nt─▒ gibi geliyor farkedilmiyor. Asl─▒nda farkl─▒ c├╝mlelerle ayn─▒ konuyu anlat─▒yoruz ama siz benim yazd─▒─č─▒m─▒ anlamam─▒┼čs─▒n─▒z, ben kocan─▒z─▒n akl─▒nda bir soru i┼čareti kalm─▒┼č demedim konu sahibine. polemi─če de girmeye gerek yok. ─░yi g├╝nler.

Elifimuratim

├ťZG├ťN
Kay─▒tl─▒ ├ťye
31 Aral─▒k 2019
397
526
40
Yahu dikkatli okudum zaten, anlamak istemiyor musunuz?
Kocas─▒ neden konuyu a├žmas─▒n, e─čer zar kafal─▒ bir adamsa konuyu a├žard─▒ "hay─▒rd─▒r ilk gece kan gelmedi, daha ├Ânce ili┼čkin mi oldu" diye sorard─▒, sormad─▒─č─▒na g├Âre kar─▒s─▒na g├╝veniyor ve bu konuyu hi├ž dile getirmemi┼č bile. Konu sahibinin i├žerisinde kalan bir soru i┼čareti bu, acaba neden kanamad─▒ diye kendi kendine soruyor, kocas─▒ sormuyor. Bende diyorum ki kocan─▒z Kanaman─▒n olmamas─▒n─▒ problem yapm─▒yorsa gidip doktora sormaya gerek yok ama ├žok merak ediyorsan─▒z normal bir jinekolojik muayenede sorun doktorunuza. B├╝y├╝k ihtimalle zar─▒n─▒z esnektir dedim, sizin gibi u├žuk tahminlerde bulunarak "ooo bakire siniz, bakireyken hamile kal─▒namaz" gibi tahminlerde bulunmad─▒m ki. Ayr─▒ca ili┼čki ya┼čad─▒n─▒z m─▒ bilmiyorum ama yata─č─▒ boyayacak kadar kan gelmiyor, bazen az geliyor, bazen ili┼čkiden sonra s─▒z─▒nt─▒ gibi geliyor farkedilmiyor. Asl─▒nda farkl─▒ c├╝mlelerle ayn─▒ konuyu anlat─▒yoruz ama siz benim yazd─▒─č─▒m─▒ anlamam─▒┼čs─▒n─▒z, ben kocan─▒z─▒n akl─▒nda bir soru i┼čareti kalm─▒┼č demedim konu sahibine. polemi─če de girmeye gerek yok. ─░yi g├╝nler.
Valla s─▒k─▒ld─▒m okumad─▒m kusura bakma amma d├Âkt├╝rm├╝┼čs├╝n­čśé

-Cheryl Blossom

├ťZG├ťN
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
21 Kas─▒m 2018
7.620
19.777
Valla s─▒k─▒ld─▒m okumad─▒m kusura bakma amma d├Âkt├╝rm├╝┼čs├╝n­čśé
M├╝sait bir zaman─▒n─▒zda okursunuz, anlamad─▒─č─▒m─▒ iddia etti─činiz ┼čeyleri anlatt─▒m. ­čśé konu┼čma burada bitmeli, iyi g├╝nler.

Elifimuratim

├ťZG├ťN
Kay─▒tl─▒ ├ťye
31 Aral─▒k 2019
397
526
40
M├╝sait bir zaman─▒n─▒zda okursunuz, anlamad─▒─č─▒m─▒ iddia etti─činiz ┼čeyleri anlatt─▒m. ­čśé konu┼čma burada bitmeli, iyi g├╝nler.
Yap─▒lacak daha ├Ânemli i┼člerim var okuyaca─č─▒mi hi├ž sanm─▒yorum iyi g├╝nler ­čśë

Semasin

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
9 Ekim 2019
1.230
2.242
34
Do─čumda y─▒rt─▒l─▒r dedi bir arkadas─▒m bu ne kadar dogru. Doktora gidersem esnek der mi
hamile kalamamak mant─▒kl─▒ de─čil. benden de gelmedi. hamile kald─▒m doktora s├Âyledim doktor bi a├ž─▒klama yapmad─▒, sonra do─čumda ebe alttan muayene yaparken ├žok kabayd─▒ ve o zaman kanama oldu ben o zaman geldi diye d├╝┼č├╝n├╝yorum, esnek olunca rahat bir ili┼čki ya┼čay─▒nca gelmiyor

Hamilelik g├╝nl├╝─č├╝ : Do─čumdan bu g├╝ne 282 g├╝n ge├žti.

-Cheryl Blossom

├ťZG├ťN
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
21 Kas─▒m 2018
7.620
19.777
Yap─▒lacak daha ├Ânemli i┼člerim var okuyaca─č─▒mi hi├ž sanm─▒yorum iyi g├╝nler ­čśë
Yahu Allah a┼čk─▒na yeter, sa├žma sapan yorumlar yap─▒yorsunuz, cevap verip do─čruyu s├Âyleyince de a├ž─▒k ar─▒yorsunuz.
Yapaca─č─▒n─▒z ├žok ├Ânemli i┼čleriniz var ama siz kkda tak─▒l─▒yorsunuz, ├Âyleyse ├žok ├Ânemli i┼čleriniz yokmu┼č.. Kibarl─▒─č─▒mdan iyi g├╝nler diyip konuyu kapat─▒yorum ama anlam─▒yorsunuz,insan─▒ ├žizgisinden ├ž─▒karmaya ne kadar merakl─▒s─▒n─▒z. Yazmay─▒n l├╝tfen.

Bu arada bir zahmet okuyun, okumak 1 dakikan─▒z─▒ almaz, bilgilenmek, do─čruyu ├Â─črenmek beyin kanserine yol a├žm─▒yor.

Merve

­čą▓
├ťZG├ťN
Pro ├ťye
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
13 Ocak 2020
16.856
59.135
29
MrB arkada┼člar size 1 bucuk y─▒ld─▒r akl─▒m─▒ kurcalayan Bu sorumu ac─▒kl─▒─ča kavu┼čturmak i├žin buraday─▒m d├╝┼č├╝ncelerinize ihtiyac─▒m var. D├╝─č├╝n gecesi kanama gelmedi neden b├Âyle oldu bende anlamad─▒m kendime g├╝veniyorum. Evlenene kadar birlikteli─čim olmad─▒ kimseyle hala anlam─▒┼č de─čilim doktora da gitmedim bunun i├žin. Bi ben mi boyle oldum­čśĽ
Benim de esnekti cok uzuun sure sonra asiri bir hareket yaparken bi kac damla geldi belki kizlik zariydi belki de degildi ama inan ├Ânemi yok. Doktora da gidiyorum bebis icin tedavi goruyorum bununla ilgili bir sey de soylemedi ben de sormadim tabi aklima gelmedi bile. Dogumda yirtilir ya da engel olur filan gibi bir sey soz konusu degil kafani bulandirma. Bakiresin diyenlere de g├╝ld├╝m acikcasi iki damla kan bakirelik demek degil. Biriyle birlikte oldugunda bakirelik gider. Hatta bu kelimeyi de hic sevmem. Ozetle keyfinize bakin dusunulecek bi konu degil.:KK66:

beyza yerebakan

├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
18 Kas─▒m 2019
15
25
29
bu ne sa├žma bir muhabbet arkada┼člar kad─▒n psikolojik olarak mahalle bask─▒s─▒ndan dolay─▒ ┼čiddete maruz kal─▒yor sizde buna ├žanak tutuyorsunuz. yok doktora gidin falan ne kadar a┼ča─č─▒lay─▒c─▒ bir durum. art─▒k 2020 ye geldik hala burda kad─▒nlar doktora git kocan─▒n akl─▒nda bir ┼čey kalmas─▒n bu ne ya

Kar perisi

SABRIMA S├ťK├ŤT EKLED─░M, TEVEKK├ťLDEY─░M...
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
2 Kas─▒m 2019
2.523
7.693
Benim de kanamam olmad─▒, ama benim esnek de─čilmi┼č hatta o gece bozulmu┼čta,benim bekaretimde k─▒lcal damar yokmu┼č sadece, herkezde farkl─▒l─▒k g├Âsterir e┼čine yalan s├Âylemen hi├ž ho┼č de─čil. Ben ald─▒m e┼čimi 3. G├╝n Dr'a gittim kendimi biliyordum, e┼čim de ┼č├╝phe duymuyordu ama i├žim rahat olsun, e─čer bi sorun varsa erkenden bilelim diye gittim ben Dr'a. Ke┼čke e┼činize yalan s├Âylemek yerine Dr'a gitmeyi d├╝┼č├╝nebilseydiniz. Bi de g├Âr├╝mcenizin ├žar┼čaf istemesi midemi buland─▒rd─▒, e┼činiz ben biliyorum diyebilirdi.

Servannn

Yeni ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
12 Ocak 2020
83
29
23
Benim de kanamam olmad─▒, ama benim esnek de─čilmi┼č hatta o gece bozulmu┼čta,benim bekaretimde k─▒lcal damar yokmu┼č sadece, herkezde farkl─▒l─▒k g├Âsterir e┼čine yalan s├Âylemen hi├ž ho┼č de─čil. Ben ald─▒m e┼čimi 3. G├╝n Dr'a gittim kendimi biliyordum, e┼čim de ┼č├╝phe duymuyordu ama i├žim rahat olsun, e─čer bi sorun varsa erkenden bilelim diye gittim ben Dr'a. Ke┼čke e┼činize yalan s├Âylemek yerine Dr'a gitmeyi d├╝┼č├╝nebilseydiniz. Bi de g├Âr├╝mcenizin ├žar┼čaf istemesi midemi buland─▒rd─▒, e┼činiz ben biliyorum diyebilirdi.
Esimin ona ├Âyle demed─▒g─▒n─▒ nereden biliyorsun acaba insanlar─▒n neler ya┼čad─▒─č─▒n─▒ nas─▒l bir ortamda nas─▒l insanlar─▒n i├žinde bulundu─čunu hi├ž bilemezsiniz ordan klavye uzer─▒ harf harf basmak cok kolay. Yalan s├Âyledi─čimi ac─▒k ac─▒k yazd─▒m orada. Ayr─▒ca esim bu konuda bana hic b─▒sey soyleme gereginde bulunmad─▒. Sadece kafam─▒ kar─▒┼čt─▒r─▒yor dedim. Son olarak benim yapamad─▒─č─▒m─▒ sen yapm─▒┼čs─▒n ─▒y─▒ de yapm─▒┼čs─▒n imkan─▒n vard─▒r gitmeye gitmi┼čsin ├ž├Âzm├╝┼čs├╝n bu kadar tsk ederim

Servannn

Yeni ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
12 Ocak 2020
83
29
23
bu ne sa├žma bir muhabbet arkada┼člar kad─▒n psikolojik olarak mahalle bask─▒s─▒ndan dolay─▒ ┼čiddete maruz kal─▒yor sizde buna ├žanak tutuyorsunuz. yok doktora gidin falan ne kadar a┼ča─č─▒lay─▒c─▒ bir durum. art─▒k 2020 ye geldik hala burda kad─▒nlar doktora git kocan─▒n akl─▒nda bir ┼čey kalmas─▒n bu ne ya
G├╝zel d├╝┼č├╝nmussun fakat esim i├žin degil kendim i├žin gitmek isterdim

Kar perisi

SABRIMA S├ťK├ŤT EKLED─░M, TEVEKK├ťLDEY─░M...
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
2 Kas─▒m 2019
2.523
7.693
Esimin ona ├Âyle demed─▒g─▒n─▒ nereden biliyorsun acaba insanlar─▒n neler ya┼čad─▒─č─▒n─▒ nas─▒l bir ortamda nas─▒l insanlar─▒n i├žinde bulundu─čunu hi├ž bilemezsiniz ordan klavye uzer─▒ harf harf basmak cok kolay. Yalan s├Âyledi─čimi ac─▒k ac─▒k yazd─▒m orada. Ayr─▒ca esim bu konuda bana hic b─▒sey soyleme gereginde bulunmad─▒. Sadece kafam─▒ kar─▒┼čt─▒r─▒yor dedim. Son olarak benim yapamad─▒─č─▒m─▒ sen yapm─▒┼čs─▒n ─▒y─▒ de yapm─▒┼čs─▒n imkan─▒n vard─▒r gitmeye gitmi┼čsin ├ž├Âzm├╝┼čs├╝n bu kadar tsk ederim
E siz yazm─▒┼čs─▒n─▒z parma─č─▒n─▒ kesip g├Âsterdi diye, ben uydurarak s├Âylemedim. Ayr─▒ca nas─▒l bi ortamda olursan─▒z olun, anl─▒n─▒z ak y├╝z├╝n├╝z pak oldu─ču s├╝rece stres yapman─▒z gerekmez. Klavye ├╝zeri harf harf yazmak kolay diyorsunuz da ben size tepki vermedim, sadece ya┼čad─▒─č─▒n─▒z durumun normal oldu─čunu anlatmak istedim. Evet e┼čine yalan s├Âylemen hi├ž ho┼č olmam─▒┼č dedim, senin dedi─čin gibi e┼čin sana hi├ž bi┼čey s├Âyleme gere─či duymam─▒┼č, buna ra─čmen "pedime kan geldi" dedi─činiz i├žin dedim ho┼č olmam─▒┼č diye. ─░mkan derken anlad─▒─č─▒m ┼čey, hastahaneye gidememe durumu mu?