İlk hareketleri hissetmek

kirmizigitar

Guru
Kayıtlı Üye
4 Mart 2011
10.360
11.960
biliyorum henuz cok erken ama... ilginc sekilde kasigimda titreme gibi, seyirme gibi bir hareketler hissediyorum. -
Aslinda 7. Haftadan beri hissediyorum ama gittikce artiyo...

Ozellikle bugun hapsirdim ve hapsirirken kasigima sanci saplandi hemen oturdum nefes almaya basladim derin derin sonra hemen gobegimin altinda bir seyirme oldu. Simdi sabahtan beri dinliyorum kendimi o seyirme ara ara oluyo bazen daha hafif bazen daha belirgin... ama surekli olarak boyle kelebek ucuyomus gibi ne bileyim bagirsak hareketi gibi de degil bi degisik hissediyorum. Bebegimin kan akisini filan mi hissediyorum sizce?

Deneyimli anneler:)

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 42 Kg. ile 56 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 150 cm. Başlangıç Kilom :69.1 Kg. Şimdiki Kilom :58.9 Kg.

Busra___mustafa___

ÇOK ŞÜKÜR
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2016
1.300
525
23
Cnm bnde bişeyler hissediyorum ama emin olamıyorum özellikte sırt üstü uzun süre uzanmış olursam oluyo bnmki seyirme gibi değilde sanki göbek deligimin tam altında su baloncukları patlıyor gibi oluyo bazende kasılıyo sanki orası sertleşiyo sonra geri düzeliyor 12 haftalığız henüz :anneadayı:

-Mavi

Güzel kalın..Birde trombosit bağışı yapın
Pro Üye
Anneler Kulübü
5 Aralık 2015
5.834
11.701
33
Enteresan bir şekilde bugün aynı şeyi yaşadım bende
Hapşurduktan sonra bir on saniye seyirme şeklinde hareket hissettim ama bebektenmi emin değilim :KK53:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1351 gün geçti.

helenbebek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2017
1.116
431
28
Cnm bnde bişeyler hissediyorum ama emin olamıyorum özellikte sırt üstü uzun süre uzanmış olursam oluyo bnmki seyirme gibi değilde sanki göbek deligimin tam altında su baloncukları patlıyor gibi oluyo bazende kasılıyo sanki orası sertleşiyo sonra geri düzeliyor 12 haftalığız henüz :anneadayı:
Bende aynı şeyi yaşıyorum canım bende 13 hafta 2 günlüğüm...tam dediğin yerde oluyor benimde.:anneadayı::KK200:

helenbebek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2017
1.116
431
28
Enteresan bir şekilde bugün aynı şeyi yaşadım bende
Hapşurduktan sonra bir on saniye seyirme şeklinde hareket hissettim ama bebektenmi emin değilim :KK53:
Sen kaç haftaliksin canım.bende de balon patlamaları gibi patlamalar oluyor.bide doktor bana bebeğimin nerde olduğunu gösterdi.tam orasıydi...

helenbebek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2017
1.116
431
28
biliyorum henuz cok erken ama... ilginc sekilde kasigimda titreme gibi, seyirme gibi bir hareketler hissediyorum. -
Aslinda 7. Haftadan beri hissediyorum ama gittikce artiyo...

Ozellikle bugun hapsirdim ve hapsirirken kasigima sanci saplandi hemen oturdum nefes almaya basladim derin derin sonra hemen gobegimin altinda bir seyirme oldu. Simdi sabahtan beri dinliyorum kendimi o seyirme ara ara oluyo bazen daha hafif bazen daha belirgin... ama surekli olarak boyle kelebek ucuyomus gibi ne bileyim bagirsak hareketi gibi de degil bi degisik hissediyorum. Bebegimin kan akisini filan mi hissediyorum sizce?

Deneyimli anneler:)
Kaç haftaliksin canım?

-Mavi

Güzel kalın..Birde trombosit bağışı yapın
Pro Üye
Anneler Kulübü
5 Aralık 2015
5.834
11.701
33
Sen kaç haftaliksin canım.bende de balon patlamaları gibi patlamalar oluyor.bide doktor bana bebeğimin nerde olduğunu gösterdi.tam orasıydi...
Aynen benimde tam gösterdiği yerde oldu
8+6 canım

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1351 gün geçti.

helenbebek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2017
1.116
431
28
Ay sevindim valla :KK71: sende bnm gibi oluyosan bebektir kesin artık yavaş yavaş hissedicez sanırım allah kucağımızada almayı nasip etsin inşanlah :anne:
Ay ewet ewet...inşallah canım benim..meleğim kız olacak..kızlar geç hissedilir mis ama ben 11 haftalikken hissetmeye başlamıştım..allah meleklerimizi korusun..
:dua::KK200::anneadayı:

Melegiimm22

☆7.Takım☆/Bk85.2 Gk67.5/ Hedef 65 Boy 1.72
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2016
5.491
15.404
23
Bizde 13+5 iz bnde bazen hissediyorum

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1387 gün geçti.