İlk hareketleri hissetmek

Hissettiğiniz bağırsak hareketi ya da rahmin genişlemesi. gerçek bebek hareketini hissettiğinizde anlayacaksınız ilk hissettiğinizin bebek hareketi olmadığını. ilk hareketi 19. haftada hissettim. sanki içeriden birisi parmağıyla tık tık yapıyor gibiydi. Ne kadar sabırsız olduğunuzu anlayabiliyorum.

Daha 8+1 aslinda imkansiz yani hissettigim bence bebegin hareketleri degil zaten ama muhtemelen bebege giden kan akisi vs onu hissediyorum
Canım ben 11 haftalikken hissetmeye başlamıştım. O da doğru. Mu değil mi bene bilmiyorum.? Şimdi 13 hafta 2 günlüğüm. Yeni. Yeni.karnimda hissediyorum canım.

Hissettiğiniz bağırsak hareketi ya da rahmin genişlemesi. gerçek bebek hareketini hissettiğinizde anlayacaksınız ilk hissettiğinizin bebek hareketi olmadığını. ilk hareketi 19. haftada hissettim. sanki içeriden birisi parmağıyla tık tık yapıyor gibiydi. Ne kadar sabırsız olduğunuzu anlayabiliyorum.
Muhtemelen bebegin hareketleri degil zaten ama karnimda bi boyle hareket hissediyorum o kesin. İlk bebegimin kalbi durmustu kaybetmistim ayni seyi bundada yasamaktan cok korktugum icin surekli hissetmeye calisiyorum su an zaten cok kucuk oyle elinin kolunun hareketini hissetmek inkansiz ama muhtemelen kesenin ixinde gezindikce filan bi sekilde hissediyorum bagirsak hareketleri ayrica hissediyorum zaten ama bu cok daha degisik bisey kelebek var sanki icimde

Enteresan bir şekilde bugün aynı şeyi yaşadım bende
Hapşurduktan sonra bir on saniye seyirme şeklinde hareket hissettim ama bebektenmi emin değilim :KK53:
Muhtemelen ayni seyi yasadik biliyomusun:) tam
Gobegimin altinda boyle bi seyirme oldu ama nasil heyecanlandim anlatamam gozlerim doldu annenle mi konusuyosun sen yavrum iyiyim merak etme mi diyosun dedim:) kurban oldugum:)

Muhtemelen bebegin hareketleri degil zaten ama karnimda bi boyle hareket hissediyorum o kesin. İlk bebegimin kalbi durmustu kaybetmistim ayni seyi bundada yasamaktan cok korktugum icin surekli hissetmeye calisiyorum su an zaten cok kucuk oyle elinin kolunun hareketini hissetmek inkansiz ama muhtemelen kesenin ixinde gezindikce filan bi sekilde hissediyorum bagirsak hareketleri ayrica hissediyorum zaten ama bu cok daha degisik bisey kelebek var sanki icimde
canım takviminde de yazıyor 4 gr ve 1.6 cm hissedemezsin bence tabi bilemiyorum. ben de kendimi çok dinledim. tüp bebek tedavisi ile hamileyim ve çok pimpirikliyim. Evde kalp atışı dinlemek için doppler bile aldım. aslında iyi bir şet değil ama elimde değil. İnşallah senin bebeğin de sağlıcakla büyüyüp doğacak.

Cnm bnde bişeyler hissediyorum ama emin olamıyorum özellikte sırt üstü uzun süre uzanmış olursam oluyo bnmki seyirme gibi değilde sanki göbek deligimin tam altında su baloncukları patlıyor gibi oluyo bazende kasılıyo sanki orası sertleşiyo sonra geri düzeliyor 12 haftalığız henüz :anneadayı:
Aynen orururken filan degil sadece uzandigimda ve dinledigimde hissediyorum orda pir pir birseyler

biliyorum henuz cok erken ama... ilginc sekilde kasigimda titreme gibi, seyirme gibi bir hareketler hissediyorum. -
Aslinda 7. Haftadan beri hissediyorum ama gittikce artiyo...

Ozellikle bugun hapsirdim ve hapsirirken kasigima sanci saplandi hemen oturdum nefes almaya basladim derin derin sonra hemen gobegimin altinda bir seyirme oldu. Simdi sabahtan beri dinliyorum kendimi o seyirme ara ara oluyo bazen daha hafif bazen daha belirgin... ama surekli olarak boyle kelebek ucuyomus gibi ne bileyim bagirsak hareketi gibi de degil bi degisik hissediyorum. Bebegimin kan akisini filan mi hissediyorum sizce?

Deneyimli anneler:)

ben henüz pek hissetmedim. ama her hapşurduğum da bana da sancı saplanıyor olduğum gibi kalıyorum 2-3 saniye sonra geçiyor :) diyorum ki bebişim sarsıldı galiba:anne: 2-3 kez hafif bir karıncalanma hissettim, dokunuyorum özellikle akşamları ama bir şey hissedemiyorum henüz:KK43: merakla tam anlamıyla ilk hissedeceğim anı bekliyorum. doktorum bana kasık ağrısı hissettiğinde bil ki bebeğin hareket ediyordur demişti kasık ağrısı yaşıyorum zaman zaman:anneadayı:

Suan hareket ediyorlar ama biz hissedermiyz bilmiyorum bn hc hissetmedim daha elimle arıyorum bulamıyorum annem diyorki suan büyümüştr elinle baksan bulursun diyor bn bulamıyorum bastirmiyorum ondanmi acaba.? Aranizda o şekilde bulan varmı?

Suan hareket ediyorlar ama biz hissedermiyz bilmiyorum bn hc hissetmedim daha elimle arıyorum bulamıyorum annem diyorki suan büyümüştr elinle baksan bulursun diyor bn bulamıyorum bastirmiyorum ondanmi acaba.? Aranizda o şekilde bulan varmı?
Bende yerini bulamiyorum belki bastirsak aynen buluruz ama tirsiyorum:)

Bende yerini bulamiyorum belki bastirsak aynen buluruz ama tirsiyorum:)
Bende bir zarar veririm diye tirsiyorum valla. Zaten ultrasona girdiğimde gün kasiklarm çok ağrıyor doktor bastırıyor ondan ağrıyor bence kese etrafını kontrol ediyor ya epey bastırıyor.

Göbek deligimin yakınlarında balonlar patlıyor...cinsiyeti öğrendin mi bu arada?ya bide elini karnına koyduğunda pıt pıt birşeyler atıyor mu sende ? Sanki kalbi atıyormuş gibi bebegin? Ne biliyim bu mümkün mü acaba ?
Bu gün gittimde cinsiyeti için erken dedi Dr tahminde yapamadı bacakları kapalıydı sıpamın :KK70: aynen bazen hissediyorum elimi karnıma koyunca, eşimede bak diyorum bazen elini koyuyorum karnıma senin kalbin o diyo :KK70:

Bu gün gittimde cinsiyeti için erken dedi Dr tahminde yapamadı bacakları kapalıydı sıpamın :KK70: aynen bazen hissediyorum elimi karnıma koyunca, eşimede bak diyorum bazen elini koyuyorum karnıma senin kalbin o diyo :KK70:
Gobegim atiyo benimde onu abzen bebek saniyorum:) ama bu bahsettigim kalp atisi felan givi degil boyle degisik bisey sanki pir pir icerde bisey ucusuyo gibi

Ikk donemlerde bende de oluyodu o pir pir kalp atislari gbi karnimda kalp varmis gibiydi dokyora sordugumda o rahmin buyumesinden bagrsaklara baski yapmasindan buyudugu icin oluyo demisti.20. Haftalarda baslarsiniz asil hareketlerini hissetmeye.mucize resmen tabi ben suan 32. Haftamdayim artik bebegimin ayklaryla karnimi itiisini bile gorebiliyorz esim elini karnimda tutup knustukca oglusum da ayagyla ittriyo resmen elini :) Allah hayrlisiyla o gunleri gormeyi nasip etsin insallah size de :) saglikli bi sekilde kucagmza almayi da tabii :)

:KK45:benim meleğimin herşeyi ortadaydı kız dedi.bir hafta sonra yine gittik hala kız gibi duruyor dedi....ama zaten ben anlamıştım.saglikli olsunlarda sıpalar başka birşey istemem.

:KK45:benim meleğimin herşeyi ortadaydı kız dedi.bir hafta sonra yine gittik hala kız gibi duruyor dedi....ama zaten ben anlamıştım.saglikli olsunlarda sıpalar başka birşey istemem.
Aynen İnsaAllah Rabb'im sağlıklı sıhhatli kucağmıza almayı nasip etsin İnsaAllah ❤

biliyorum henuz cok erken ama... ilginc sekilde kasigimda titreme gibi, seyirme gibi bir hareketler hissediyorum. -
Aslinda 7. Haftadan beri hissediyorum ama gittikce artiyo...

Ozellikle bugun hapsirdim ve hapsirirken kasigima sanci saplandi hemen oturdum nefes almaya basladim derin derin sonra hemen gobegimin altinda bir seyirme oldu. Simdi sabahtan beri dinliyorum kendimi o seyirme ara ara oluyo bazen daha hafif bazen daha belirgin... ama surekli olarak boyle kelebek ucuyomus gibi ne bileyim bagirsak hareketi gibi de degil bi degisik hissediyorum. Bebegimin kan akisini filan mi hissediyorum sizce?

Deneyimli anneler:)
Bnde ilk 13 haftalıkken hisstmştm. İki gün ard arda. Sonra kesldi. 20 haftadan snra net bi şklde hergün hissdyrm çok şükür

X