İlk hareketleri hissetmek

kirmizigitar

Guru
Kayıtlı Üye
4 Mart 2011
10.375
11.987
biliyorum henuz cok erken ama... ilginc sekilde kasigimda titreme gibi, seyirme gibi bir hareketler hissediyorum. -
Aslinda 7. Haftadan beri hissediyorum ama gittikce artiyo...

Ozellikle bugun hapsirdim ve hapsirirken kasigima sanci saplandi hemen oturdum nefes almaya basladim derin derin sonra hemen gobegimin altinda bir seyirme oldu. Simdi sabahtan beri dinliyorum kendimi o seyirme ara ara oluyo bazen daha hafif bazen daha belirgin... ama surekli olarak boyle kelebek ucuyomus gibi ne bileyim bagirsak hareketi gibi de degil bi degisik hissediyorum. Bebegimin kan akisini filan mi hissediyorum sizce?

Deneyimli anneler:)

Cnm bnde bişeyler hissediyorum ama emin olamıyorum özellikte sırt üstü uzun süre uzanmış olursam oluyo bnmki seyirme gibi değilde sanki göbek deligimin tam altında su baloncukları patlıyor gibi oluyo bazende kasılıyo sanki orası sertleşiyo sonra geri düzeliyor 12 haftalığız henüz :anneadayı:

Enteresan bir şekilde bugün aynı şeyi yaşadım bende
Hapşurduktan sonra bir on saniye seyirme şeklinde hareket hissettim ama bebektenmi emin değilim :KK53:

Cnm bnde bişeyler hissediyorum ama emin olamıyorum özellikte sırt üstü uzun süre uzanmış olursam oluyo bnmki seyirme gibi değilde sanki göbek deligimin tam altında su baloncukları patlıyor gibi oluyo bazende kasılıyo sanki orası sertleşiyo sonra geri düzeliyor 12 haftalığız henüz :anneadayı:
Bende aynı şeyi yaşıyorum canım bende 13 hafta 2 günlüğüm...tam dediğin yerde oluyor benimde.:anneadayı::KK200:

Enteresan bir şekilde bugün aynı şeyi yaşadım bende
Hapşurduktan sonra bir on saniye seyirme şeklinde hareket hissettim ama bebektenmi emin değilim :KK53:
Sen kaç haftaliksin canım.bende de balon patlamaları gibi patlamalar oluyor.bide doktor bana bebeğimin nerde olduğunu gösterdi.tam orasıydi...

biliyorum henuz cok erken ama... ilginc sekilde kasigimda titreme gibi, seyirme gibi bir hareketler hissediyorum. -
Aslinda 7. Haftadan beri hissediyorum ama gittikce artiyo...

Ozellikle bugun hapsirdim ve hapsirirken kasigima sanci saplandi hemen oturdum nefes almaya basladim derin derin sonra hemen gobegimin altinda bir seyirme oldu. Simdi sabahtan beri dinliyorum kendimi o seyirme ara ara oluyo bazen daha hafif bazen daha belirgin... ama surekli olarak boyle kelebek ucuyomus gibi ne bileyim bagirsak hareketi gibi de degil bi degisik hissediyorum. Bebegimin kan akisini filan mi hissediyorum sizce?

Deneyimli anneler:)
Kaç haftaliksin canım?

Ay sevindim valla :KK71: sende bnm gibi oluyosan bebektir kesin artık yavaş yavaş hissedicez sanırım allah kucağımızada almayı nasip etsin inşanlah :anne:
Ay ewet ewet...inşallah canım benim..meleğim kız olacak..kızlar geç hissedilir mis ama ben 11 haftalikken hissetmeye başlamıştım..allah meleklerimizi korusun..
:dua::KK200::anneadayı:

15. Haftada hissetmiştim 16. Haftada doktoruna söyledim daha erken dedi. Ama hissetmiştim genelde 20. Hafta derler ilk gebelikte bi de 15ten öncesi için gaz diyorlar ama inşallah hissetmissinizdir bebekler eskiden gözü kapalı dogarmış ya şimdi açık döguyorlar zamane hamleleri de erken hissediyor demek ki :KK45:

X