İlk kez gidiyorum yorum istiyorum..

Baharyagmuru35

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2011
14.264
14.658
İkinci kez desem daha doğru olur. Daha önce hiç çalışmadım. İş görüşmesine gittim. Bi diş polikliniğnde üç vardiyalı cumartesi de akşama kadar dahil çalışılacakmış diş hekimine yardım edecekmişim. Sigorta öğle yemeği 100 tl yol parası ve asgari ücret veriyor. Doktor ila görüştüm. İş saatlerini anlattı. Eşim olduğunu söyledim önceden evliyim dedim yani. Kendisi dedi eşinle bu vardiya olayını konuşmalısın dedi. Ben de tamam ben size konuşup bugün döneceğim dedim. on beş dakka sonra aradım eşimle görüştüm olumlu olduğunu söylemek için aradım dedim. İş yeri eşimin dükkanına acayip yakın ve çok istedim işe girmeyi. Adam da biz haftasonu değerlendreceğiz ona göre arayacağız dedi. Annem de orda eşime sormama gerek yok kabul ediyorum deseydin seni denemiş dedi. Kafam karıştı ben değil adam dedi ama eşinle görüş diye ben de ne bileyim tmm dedim.
Moralim bozuldu. Böyle biz değerlendirip arayacağız deyince ararlar mı yoksa beğenmeyince mi böyle diyorlar :KK43:(

Vardiyayi gorusmeye gitmeden once biliyorsaniz en ideali onceden esinizle anlasip gitmeniz, gorusmede de direkt sorun olmayacagini soylemeniz olurdu.

Degerlendirip donus yapmalari normal, en azindan ise alimi ciddi olarak yapan yerler genelde hemen donus yapmaz. Baska adaylar da varsa hepinize bakip nihai karari vereceklerdir.

Vardiyayi gorusmeye gitmeden once biliyorsaniz en ideali onceden esinizle anlasip gitmeniz, gorusmede de direkt sorun olmayacagini soylemeniz olurdu.

Degerlendirip donus yapmalari normal, en azindan ise alimi ciddi olarak yapan yerler genelde hemen donus yapmaz. Baska adaylar da varsa hepinize bakip nihai karari vereceklerdir.
İşle ilgili bir bilgi yazmıyordu internette hatta sadece adres vardı ben internetten o adrese yakın polikliniklere bakıp şansa aradım iş arıyormusunuz dedim de öyle gittim yoksa sadece internetten başvuru sistemi vardı.

Annen değişik kusura bakma.
Tabiki konuşmam gerek diye, o sormasan bile söyleyebilirdin.
Gözü kapalı eşim de kim ki tüm şartlar kabul diye atlanmaz.

Bu soruyla denediğini sanmıyorum. Sadece birden fazla aday arasından tercih yapacaktır.

İyi yapmışsınız direk kabul etseydin eşimi takmıyorum sorma gereği duymuyorum ya da şartlar ne olursa olsun kabulüm izlenimi yaratırdı... zaten onlar ilk görüşmede bu konuşmayı yaparlar işe alsalar da almasalar da şartlardan bahsederler....

Doğru olanı yapmışsın tabiki esimle bi konuşayım demen gerekiyor tamam olur diye atlanmaz bende gidiyorum is gorusmesine tamam başla denildiginde bide ailemle konusayim haber verir başlarım diyorum mesela bu aileni eşini onemsedigini başı boş olmadığını gösterir iyi demissin

X