İlk tüp bebek denemem olumsuz sebebi nedir ???

Kadere72636363

Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2020
6
1
31
Merhaba arkadaşlar lütfen yardım....
Eşimin sperm düşüklüğu olduğu için tüp bebek yapmaya karar verdik bulunduğumuz şehrin fakülte hastanesinde araştırmaya alındık rapor çıktı baya ilgilendiler benim sonuçlarım temiz çıktı 14 yumurtam toplandı 10 tanesi döllendi 5.gune kadar bekledik 2 adet kaliteli embriyo transfer edildi. 2 tanesi donduruldu transferden 8 gün sonra çağırdılar kan testi için sonuç 0.200 herkes şaşırdı tutmamış sebebi nedir böyle birşeyle karşılaşan var mı acba üzüldüm ama tesellim var 2tane daha var ama 2 kaliteli embriyo neden tutmaz bilmiyorm üzgünüm yardim

Eşimin sperm düşüklüğu olduğu için tüp bebek yapmaya karar verdik bulunduğumuz şehrin fakülte hastanesinde araştırmaya alındık rapor çıktı baya ilgilendiler benim sonuçlarım temiz çıktı 14 yumurtam toplandı 10 tanesi döllendi 5.gune kadar bekledik 2 adet kaliteli embriyo transfer edildi. 2 tanesi donduruldu transferden 8 gün sonra çağırdılar kan testi için sonuç 0.200 herkes şaşırdı tutmamış sebebi nedir böyle birşeyle karşılaşan var mı acba üzüldüm ama tesellim var 2tane daha var ama 2 kaliteli embriyo neden tutmaz bilmiyorm üzgünüm yardim
Embriyoların kaliteli olması sadece dış görünüş ile alakalıdir kaliteli görünmesi genetik bozukluk olmadığı sağlıklı olduğu anlamına gelmez. Genetik test yapılmadan da bunun anlaşılması mümkün değildir zaten. Eğer tutunmadiysa yüksek ihtimalle sağlıksız bir bebekti ve vücut onu kabul etmedi. Uzulmeyin bir dahakine nasip olur insallah 🙏

Daha sağlıklı daha hayırlı bir evlat olarak gelmesi gerekiyormuş. Bunun nasibi yokmuş
İnşallah diğerleri sağlıkla gelsinler

Benim de ilk denemem tutmadi bizde çok şaşırdık Ekim gibi ikinci denemeyi yapacaz

Embriyoların kaliteli olması sadece dış görünüş ile alakalıdir kaliteli görünmesi genetik bozukluk olmadığı sağlıklı olduğu anlamına gelmez. Genetik test yapılmadan da bunun anlaşılması mümkün değildir zaten. Eğer tutunmadiysa yüksek ihtimalle sağlıksız bir bebekti ve vücut onu kabul etmedi. Uzulmeyin bir dahakine nasip olur insallah 🙏
Nasıl yani? Tüp bebek yapacaklarında, yumurta spermle birleştirdikten - döllenme gerçekleştikten sonra kontrolde genetik testler yapılıyor daha transfer yapılmadan. Hatta genetiğinde bozuk olan embriyoları imha ediyorlar. Yani ben böyle biliyorum.

Eşinizin sperm testi var mı canım?
gönderirmisin.

Nasıl yani? Tüp bebek yapacaklarında, yumurta spermle birleştirdikten - döllenme gerçekleştikten sonra kontrolde genetik testler yapılıyor daha transfer yapılmadan. Hatta genetiğinde bozuk olan embriyoları imha ediyorlar. Yani ben böyle biliyorum.
Yoo öyle bir şey yok genetik test dediğiniz şey embriyo başına 350-400 dolar ve sonuçları hemen çıkmıyor. Ben kendine kendine genetik test yapan hiçbir tüp bebek merkezi görmedim. Doktor gerekli görürse birkaç başarısız deneme üzerine isteyebilir ve ailenin maddi durumu varsa yaptırabilir bunu.

Hatta ve hatta genetik incelemeden sağlam gelen ve dış görünüşü de iyi olan embriyolar da tutmuyor. Genetik testler belli başlı hastalıklar için yapılıyor. Kromozomları tam mı? Özel bir hastalık var mı gibi. Ama mesela diyelim tutunma geni bilinmiyor. İncelenemiyor.

Maalesef tüp bebek tedavisi en sağlıklı kadın ve erkekle de yapılsa max %60 civarı tutma oranı verebiliyor. Tekrar denemekten başka yapacak bir şey yok. Benim de 2 güzel embriyom tutmadı.

Canım ben 5aa ve 4aa kaliteli embriyolarımdan negatif sonuç alıp 3bb ve 2bb embriyolarımla ikizlere hamileyim 🙏🏽 Tamamen embriyonun genetigiyle alakalı sanırım diğerleri bozukmuş demek ki diyorum cunku doktorum hiç bir açıklama yapamamıştı cok şaşırmıştı onlar olmayınca

Canım ben 5aa ve 4aa kaliteli embriyolarımdan negatif sonuç alıp 3bb ve 2bb embriyolarımla ikizlere hamileyim 🙏🏽 Tamamen embriyonun genetigiyle alakalı sanırım diğerleri bozukmuş demek ki diyorum cunku doktorum hiç bir açıklama yapamamıştı cok şaşırmıştı onlar olmayınca
Canım ilk olumsuz denemeden sonra histereskopi yaptırmışmıydınız

Canım ilk olumsuz denemeden sonra histereskopi yaptırmışmıydınız
İki olumsuz denemem oldu canım tek tek transfer ettiler ikisinde de ekstra hiç bir şey yapmadılar sadece ikinci negatiften sonra tekrar hsg çektiler ama bir şey çıkmamıştı yine

herseyden once cok gecmis olsun. en kisa zamanda guzel haberler alirsin insallah.
instagramda .. var. en son bu konuyla ilgili bi paylasimi var. implantasyon basarisizligi diye. bi de arada soru cevap da yapiyor. ordan da sorabilirsin aklina takilanlari.
zor surec ama insallah sonu guzel olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Genetik testler belli başlı hastalıklar için yapılıyor. Kromozomları tam mı? Özel bir hastalık var mı gibi.
Ben bu yazdıklarının genetik test incelemesi için yeterli olduğunu düşünüyordum. Bilmiyordum detaylar olduğunu, Allahım inşallah daha fazlasını öğrenmeme gerek kalmaz🙏🙏🤲🤲
Zor - yorucu bir yol bizlerin yolu. İnşallah birdahaki denemende en sağlıklı şekilde hamile kalırsın canım🌹🙏

🧿🧿Aaa hamileymişsin😍🌹🌹 ikitane hemde🧿🧿 maşallah canım. Kucağına sağlıcakla almak nasip olsun inşallah.
5aa 4aa taze transfer miydi? 3bb 2bb taze mi dondurulmuş mu transfer oldunuz?

🧿🧿Aaa hamileymişsin😍🌹🌹 ikitane hemde🧿🧿 maşallah canım. Kucağına sağlıcakla almak nasip olsun inşallah.
5aa 4aa taze transfer miydi? 3bb 2bb taze mi dondurulmuş mu transfer oldunuz?
Amin canım insallah🙏🏽 5aa olan taze 4 AA olan dondurulmuştu bu iki tanesi de dondurulmuş oldu :)

X