İlk Tüp Bebek Denemem 🙋🏼‍♀️

Nazelina

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2020
150
65
Öncelikle herkese merhaba 🙋🏼‍♀️
Size kısaca hikâyemden bahsetmek istiyorum. 25 yaşındayım, iki yıldır evliyim ve yaklaşık 1,5 yıldır hamile kalabilmek için uğraşıyorum. Eşimde sperm sayısı düşüklüğü var. Hareketli sperm sayısı oldukça az. Bir aşılamamız başarısız oldu. Tedavilere rağmen sperm sayısında artış olmadı. İki gün önce tüp bebek tedavisine başladık. AMH değerim 4,59. Hormon değerlerimin hepsi normal. Rahim filmi çektirdim ve iki tüpüm de açık. Adetlerim hep düzenlidir, günü gününe adet olurum. Kısacası bu zamana kadar bende hiçbir problem çıkmadı, çok şükür. Şu an 187,5 doz ile Gonal-F iğne, Aritzo diye bir hap ve folik asit kullanıyorum. Doktor muayenede yaklaşık 20 tane yumurta saydı.

Tabii ki önce Allahın takdiri ama sizce ilk denemede olumlu sonuç alma ihtimalimiz nedir? Bu arada eşimin son toplam sperm sayısı 12 milyon, ileri hareketlilik %23 civarlarındaydı. Yorumlarınız ve tecrübeleriniz benim için çok önemli ❤️ Şimdiden teşekkür ederim 🤗

Merhabaa hayırlısı olsun öncellikle 🌹 bende 25 yasındayım 3 yıllık evliyim . 20 yumurtam toplanmıstı ama sadece 2 tane 5. Gün embriyo kalmıstı . 1 transfer negatifti kalan 2. Embriyo transferi pozitif oldu çok şükür 💕

Merhabaa hayırlısı olsun öncellikle 🌹 bende 25 yasındayım 3 yıllık evliyim . 20 yumurtam toplanmıstı ama sadece 2 tane 5. Gün embriyo kalmıstı . 1 transfer negatifti kalan 2. Embriyo transferi pozitif oldu çok şükür 💕
Sizin adınıza çok sevindim 🌸 Tüp bebek tedavisine başlama sebebiniz neydi?

Ben enfeksiyonlu bi hastalık geçirdim o yüzden tüplerimde genişleme vardı 3 yılda olmayınca direk tüpbebeğe basladık
Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah 🥰 Bu arada Trabzonlusunuz sanırım. Ben MedicalPark Karadeniz’de tedaviye başladım. Siz nerede tedavi olmuştunuz?

Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah 🥰 Bu arada Trabzonlusunuz sanırım. Ben MedicalPark Karadeniz’de tedaviye başladım. Siz nerede tedavi olmuştunuz?
Aminnn
Evett trabzonluyum ama istanbulda oturuyorumm 😊 trabzonda nerde oturuyosunuz

Ben de Orduluyum ☺️ Trabzon’a tedavi için gidip geliyorum. Ordu’da yaşıyorum.

Herkese tekrar merhaba 🤗
Dün yumurta toplama işlemim yapıldı. Bugün beni embriyolog aradı. 18 tane yumurta topladıklarını, 16 tanesinin olgun yumurta olduğunu, 15 tanesinin döllendiğini söyledi. Sizce bu sayılar nasıl?

Herkese tekrar merhaba 🤗
Dün yumurta toplama işlemim yapıldı. Bugün beni embriyolog aradı. 18 tane yumurta topladıklarını, 16 tanesinin olgun yumurta olduğunu, 15 tanesinin döllendiğini söyledi. Sizce bu sayılar nasıl?
Geçmiş olsun şuan için çok güzel devamı gelir inşallah 🥰 Uyandığında ağrı hissettin mi canım kanama flan nasılsın bende yeni başlayacağım

Geçmiş olsun şuan için çok güzel devamı gelir inşallah 🥰 Uyandığında ağrı hissettin mi canım kanama flan nasılsın bende yeni başlayacağım
Teşekkür ederim canım. İnşallah hepimiz güzel sonuçlar alırız 🥰 Benim işlem günü çok ağrım oldu. Normalde ağrıya dayanıklıyımdır ama dün hep yatmak zorunda kaldım. Bugün ağrım biraz daha hafifledi. Yarın daha iyi olacağımı düşünüyorum.

Teşekkür ederim canım. İnşallah hepimiz güzel sonuçlar alırız 🥰 Benim işlem günü çok ağrım oldu. Normalde ağrıya dayanıklıyımdır ama dün hep yatmak zorunda kaldım. Bugün ağrım biraz daha hafifledi. Yarın daha iyi olacağımı düşünüyorum.
Anladm bi kaç güne geçiyor öyle diyorlar bnde arastırıyorum kendimce 😊 acaba sizde pcos mu vardı yumurtanız fazla inşallah güzel embriyolarınız olur 🙏🏻

Hiç kanamam olmadı canım
Anladm bi kaç güne geçiyor öyle diyorlar bnde arastırıyorum kendimce 😊 acaba sizde pcos mu vardı yumurtanız fazla inşallah güzel embriyolarınız olur 🙏🏻
Bende pcos yoktu canım. Pcos olmamasına rağmen bu kadar yumurtamın olmasına ben de şaşırdım. Şükürler olsun 😌 Maalesef bizde sperm sayısı düşüklüğü var 😔

Hiç kanamam olmadı canım

Bende pcos yoktu canım. Pcos olmamasına rağmen bu kadar yumurtamın olmasına ben de şaşırdım. Şükürler olsun 😌 Maalesef bizde sperm sayısı düşüklüğü var 😔
Anladm canım inşallah istediğin gibi olur herşey 🙏🏻

Hiç kanamam olmadı canım

Merhaba sonuç ne oldu bende tüp bebeğe başlamak istiyorum

X