ilk tüp bebek tedavisinde kalbi duran,kimyasal gebelik geçiren,negatif sonuç alıp 2.tüp bebek denemesi yapacak olan arkadaşlar

Cevap verdiğin için teşekkür ederim Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin . Kucağımıza sağlıkla alana kadar bitmeyecek sanırım bu his Allah tüm tüp bebek annelerine sabır versin inşallah 🙏🏻 Doktor evet embriyoyu genetiğe yollayalım dedi yollamak istiyorum aslında iki aydır bu süreci yaşamam boşu boşuna üzülmem en azından genetiği bozuksa. Kendi genetiklerimize baktıracağız . Bu bekleme sürecinde elimizden ne geliyorsa test vs hepsini yaptırmak istiyorum en azından ne var ne yok çıksın ortaya. Olmazsa da Allahtan tabi ama kafamızdaki soru işaretlerinin bazıları kalkmış olacak . Acaba ondan mi olmadı bundan mi olmadı diye düşünmeyiz bu testlerden sonra diye düşünüyorum
Rica ederim ne demek ☺️☺️
Evet gerçekten öyle hep devam edecek☺️
Zaten olması gerekenleri yaptırmayı düşünüyorsun cnm yaptır kafan rahat olsun.
ben haşimatoyum tiroid hastasıyım yani onun için de bir bağışıklık baskılayıcı tedavi uygulanıyor bende istedim ama doktor tahlil yapmadan yapmam dedi(bazı doktorlar tahlil yapmadan tedavi uyguluyor) bizde bir dahaki aya atmamak için transferi es geçtik şükür bu zamana geldik..
Allah herkesin gönlüne göre versin bu sefer sağlıkla ilerlesin inşallah cnm🙏🏼🙏🏼

İlk tüp bebek denemem kimyasal oldu ikincisi çift embriyoydu ama negatif oldu akabinde histeroskopi oldum daha sonrada 3. Transferimi oldum bekliyorum. Eşimle kendimize genetik test yaptirmistik 2 ayda çıkmıştı. Doktor eger bu da tutmazsa genetik taramali embriyo transferi dedi 😕

Merhaba cnm çok şükür iyiyiz☺️
Amin cnm inşallah 🙏🏼🙏🏼
Cnm benimde ilki 8 haftalık kalbi durdu kürtaj oldu..
Kalan iki embriyom vardı. Doktor embriyoları genetiğine yollayalım dedi ama ben göndermek istemedim eşimle birlikte kendi genetik testlerimizi yaptırmaya karar verdik.bende kan pıhtılaşması çıktı.önceki düşüğümde kan sulandırıcı ilaç ve iğne kullanıyordum doktor zaten tedaviyi aana uyguluyorduk çok düşük ihtimal bu yüzden diyebilirim muhtemelen sağlıksız embriyo olduğu için devam etmediğini söyledi. Sadece genetik test yaptırdık yani..

İkinci tedavimde ilaçlarda hiç değişiklik olmadı sadece mm-12 diye bir vitamin eklendi folat içeriği olan bir vitamin , kan pıhtılaşması olanların vücudunda folat üretimi olmadığı yada az olduğu için verilen bir Vitaminmiş..
Bu sefer İki embriyo transfer edildi bir tanesi tuttu cnm ilk aylar çok zor geçti kanama alanlarım vardı biri kesenin arkasındaydı kesenin şekli bile bozulmuştu çok şükür yoğun progestan takviyesi ve sürekli istirahatle atlattık bugünlere geldik ama stres bitmiyor😒

Allahım bu sefer kucağına almayı nasip etsin inşallah cnm..
Sizin genetik mi bakılacak embriyonun mu genetiğine?
Maşallah şuan hamileliğiniz nasıl gidiyor benimde ilk transfer negatif oldu ikinci transferde boş gebelik oldu kürtaj oldum bu sefer 3. Transferim oldu 2 tane oldu ama şuan bekleme sürecinde yum 5. Günümdeyim beklemek çok zor ama sabretmeye çalışıyorum benimde normalde bu embriyolarda çokda bu beklentim yok ama Allahdan ümit kesilmez inş iyilerdir ve doğana kadar benimle olurlar buda olmazsa sanırım bu sonraki genetiği gider gerçi ondan gelenlerde yüzde yüz tutunup sağlıklı olmuyorlar bakalım hakkımızda hayırlısı olsun inş sizin gibi bende önce karnımda sonra kucağımda taşıyabilirim🤲

Maşallah şuan hamileliğiniz nasıl gidiyor benimde ilk transfer negatif oldu ikinci transferde boş gebelik oldu kürtaj oldum bu sefer 3. Transferim oldu 2 tane oldu ama şuan bekleme sürecinde yum 5. Günümdeyim beklemek çok zor ama sabretmeye çalışıyorum benimde normalde bu embriyolarda çokda bu beklentim yok ama Allahdan ümit kesilmez inş iyilerdir ve doğana kadar benimle olurlar buda olmazsa sanırım bu sonraki genetiği gider gerçi ondan gelenlerde yüzde yüz tutunup sağlıklı olmuyorlar bakalım hakkımızda hayırlısı olsun inş sizin gibi bende önce karnımda sonra kucağımda taşıyabilirim🤲
Merhabalar çok şükür iyi gidiyor ama korkular hiç bitmiyor küçücük birşey de hemen o
Korkuyorsun🤭kayıp yaşayınca doğana kadar hep diken üstünde olacağız sanırım 😕
Benim bu transferimde 2 tane transfer edilmişti bir tanesi tuttu. Hiç öyle düşünmeyin kalitesi düşük olup tutan embriyolarda var🙏🏼🙏🏼
Yani evet genetikten sağlıklı gelip anne karnında bozulabiliyor tutunacaksa her şekil devam eder 😍 hayırlısıyla tutunup sağlıkla ilerler inşallah 🙏🏼🙏🏼

X