İlk ultrason muayenesi

-mathilda-

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2021
522
302
33
Merhabalar arkadaşlar. Lütfen bana cevap verir misiniz. Çok kafama taktım. Hamile hamile üzülmek, stres yapmak istemiyorum. Son adet tarihim 3 nişandı. Günüm geçince kan testi oldum bini geçkin çıktı ve ilk ultrason muayenesi için randevu aldım. Daha doğru düzgün bir doktor araştırması yapamadığım İçin devlet hastanesinde genç bir doktora randevu almak zorunda kaldım. Ultrason muayenesi için hazırlandım yalnız keseyi görmek için ultrason cihazıyla öyle bir bastırdı ki canım yandı. Önemli olan canımın yanması değil ne kadar bastırdığını anlamanız İçin söylüyorum. Evet çok küçük minicik olduğu İçin görebilmek için bastırdı ama bu kadar bastırması normal mi? Birşey olmuş mudur diye çok korkuyorum. Böyle biriey yaşayan var mı? Lütfen beni aydınlatır mjsınız ?

Sanırım 9 haftalık hamilesin sana da böyle bastırdılar mı ve gittiklerinde neler yaptılar tek tek anlatır mısın lütfen
Benim doktorum gayet nazik her seferinde vajinal baktı. Önce kese gördük sonraki hafta yolk sonraki hafta kalp atışı. Bence ocak annelerinde senle aynı haftadaki hamilelerle yazış daha rahatlarsın.

Merhabalar arkadaşlar. Lütfen bana cevap verir misiniz. Çok kafama taktım. Hamile hamile üzülmek, stres yapmak istemiyorum. Son adet tarihim 3 nişandı. Günüm geçince kan testi oldum bini geçkin çıktı ve ilk ultrason muayenesi için randevu aldım. Daha doğru düzgün bir doktor araştırması yapamadığım İçin devlet hastanesinde genç bir doktora randevu almak zorunda kaldım. Ultrason muayenesi için hazırlandım yalnız keseyi görmek için ultrason cihazıyla öyle bir bastırdı ki canım yandı. Önemli olan canımın yanması değil ne kadar bastırdığını anlamanız İçin söylüyorum. Evet çok küçük minicik olduğu İçin görebilmek için bastırdı ama bu kadar bastırması normal mi? Birşey olmuş mudur diye çok korkuyorum. Böyle biriey yaşayan var mı? Lütfen beni aydınlatır mjsınız ?
Bişey olmamıştır canım korkma. Henüz çok küçük olduğu için zor görünüyor karından ultrason ile. Benim de öyle olmuştu. 5+2de karından gördük bayağı bastırdı. 2 hafta sonra kalp atışı için gittiğimizde bastırmaya gerek olmadı. Mutlaka idrara sıkışık git bir dahaki sefer. Stres yapma rabbim onu kat kat koruma içine koymuş, kolay kolay bişeycikler olmaz 😊

Ben 12 haftada detaylı ultrasona gittim.o kadar bastırdı ki eve gelince günlerce sancı çektim.kahverengi(önceden olan ve geçen) akıntım yeniden başladı.hatta bununla ilgili konuda açmıştım. Şimdi 18 haftaya geçtik şükür.her şey yolunda.yani olur öyle şeyler korkmayın

X