İlköğretim Yorum ve Soruları İlkokul 1.sınıf ders çalışma

umut_sahili

Guru
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2013
277
281
Merhaba oğlum bu sene ilkokula başladı şuan içinde bulunduğumuz durum malüm. Benim sıkıntım oğlum evde ders çalışmak, ödev yapmak istemiyor okuldaki disiplini evde bir türlü sağlayamadık. Uzaktan eğitime geçilmesiyle dersler çok hızlı ilerliyor ve iyice geride kalıyoruz. Sürekli tekrar yapmak okumak yazmak gerekiyor ama oğlum çok çabuk sıkılıyor hemen kalkmak istiyor masadan. Bizimle aynı sıkıntıları yaşayan 1.sınıf anneleri konuşalım mı.

Merhaba oğlum bu sene ilkokula başladı şuan içinde bulunduğumuz durum malüm. Benim sıkıntım oğlum evde ders çalışmak, ödev yapmak istemiyor okuldaki disiplini evde bir türlü sağlayamadık. Uzaktan eğitime geçilmesiyle dersler çok hızlı ilerliyor ve iyice geride kalıyoruz. Sürekli tekrar yapmak okumak yazmak gerekiyor ama oğlum çok çabuk sıkılıyor hemen kalkmak istiyor masadan. Bizimle aynı sıkıntıları yaşayan 1.sınıf anneleri konuşalım mı.
Bizim.kide uzaktan eğitim yapıyor şuan hergun canlı ders z halefindeyiz hergun yeni harfe geciyo çok hızlı unutuyor sürekli oğlum

Evet zor derslere nasıl calistiriyorsunuz,bi harfi okurken diğerini unutuyor sınır oluyorum bende Ama bence hızlı gidiyor gibiyiz bilmiyorum müfredat mi böyle
DEdiğiniz gibiyse hızlı tabiki biizm öğretmen en az bir hafta harfi işliyor. Zaten bu yıl başka ders yok okuma yazmayı öğrensizler yeter. Onu da hızlı hızlı geçerlerse ne anladık bu işten. Ben ek kaynaklardan destek alıyorum. Akşamları işte çalıştırabiliyorsum hafta sonları birde. Harfleri heceleri oyun yaparak öğrettim ben ilk öğlenceli olsun diye. Hece küpleri yaptım. Küpü havaya atarak hangi hecede durduysa onu okuamsını istedim. Hece tombalası yaptık ailece oynamak için. Biz henüz t harfindeyiz. Haftaya yeni harfe geçeriz

DEdiğiniz gibiyse hızlı tabiki biizm öğretmen en az bir hafta harfi işliyor. Zaten bu yıl başka ders yok okuma yazmayı öğrensizler yeter. Onu da hızlı hızlı geçerlerse ne anladık bu işten. Ben ek kaynaklardan destek alıyorum. Akşamları işte çalıştırabiliyorsum hafta sonları birde. Harfleri heceleri oyun yaparak öğrettim ben ilk öğlenceli olsun diye. Hece küpleri yaptım. Küpü havaya atarak hangi hecede durduysa onu okuamsını istedim. Hece tombalası yaptık ailece oynamak için. Biz henüz t harfindeyiz. Haftaya yeni harfe geçeriz
Ben z demiştim bugün ç harfine geçti öğretmen çok hızlı bence

Öğretmenler müfredatı yetiştirme derdinde sanırım olan çocuklara oldu, iki günde t harfini işledi hocamız sonra dedi ki ü ye geçiyoruz ben şok oldum çocuk t harfi ile ilgili heceleri, kelimeleri hangi ara çözdü de yeni harfe geçiyor, pazartesi de y harfine geçecekmiş ben iyice stres oldum çok moralim bozuluyor:KK43:

Öğretmenler müfredatı yetiştirme derdinde sanırım olan çocuklara oldu, iki günde t harfini işledi hocamız sonra dedi ki ü ye geçiyoruz ben şok oldum çocuk t harfi ile ilgili heceleri, kelimeleri hangi ara çözdü de yeni harfe geçiyor, pazartesi de y harfine geçecekmiş ben iyice stres oldum çok moralim bozuluyor:KK43:
Bizimde öyle ç harfindeler 2 güne geçiyorlar tam ogrenemeden

Özel ders aldırmayı düşünüyorum çünkü sınıfta daha önceden okuma yazmayı öğrenen çocuklar var onlar takır takır okurken bu kez oğlumun motivasyonu düşüyor ben okuyamıyorum diye.Bir yandan da virüsten dolayı kimseye güvenemiyor ki insan ders aldıralım çok çaresiz hissediyorum.

Valla sizin alfabe bitmiş biz bu hafta M harfini öğreniyoruz. Ama çocuklar zorlandı. Kızımda dahil. Belki pazartesi U harfine gecer.

Ben öğretmen göstermeden harfi gösteriyorum. İkili heceleri okuyoruz, ama sizin hayatta yetişmez. Allah kolaylık versin. İki üç sayfa çalışma anca yapıyoruz. Zaten gün bitiyor.

Valla sizin alfabe bitmiş biz bu hafta M harfini öğreniyoruz. Ama çocuklar zorlandı. Kızımda dahil. Belki pazartesi U harfine gecer.

Ben öğretmen göstermeden harfi gösteriyorum. İkili heceleri okuyoruz, ama sizin hayatta yetişmez. Allah kolaylık versin. İki üç sayfa çalışma anca yapıyoruz. Zaten gün bitiyor.
Valla bugün g harfine geçtiler şaşırdım napcagimi nasıl öğretcem ben

Bizde ayni durumdayiz cok hizli geciyor harfler. Birini pekistirmeden diger harfe geciyor ogretmen, kafasi corba oldu cocugun. Ustune bi de heyecanlaniyor napacagimizi sasirdik

1.sinif öğretmeniyim.cok zorlanıyorum canlı derslerde.soniflar kalabalık ve zaman yetmiyo tek tek okutmaya.biZ değil veliler ogretiyolar okuma yazmayı 😀biz sadece yönlendiriyoruz.u harfindeyim.bazi öğretmen arkadaşlar çok hızlı gidiyolar evet.ama herkesin sistemi farklı .standart bişey yok.

Valla bilmiyorum..bisey deyince gayret ederse öğrenir diyo anlamadim

Valla öyle sadece gayretle olmuyor. Kusura bakmasın. Acelesi ne ki. Önemli olan öğrenmeleri. Siz kendinizin ve çocuğun moralini bozmayın. Bizim sınıfta okuma yazma bilenler var ama hoca gayet yavaş ilerliyor. Belki haftada iki harfe çıkar. Ama çocuklar zorlanıyor ben fark ediyorum.

Bizim hoca r harfini öğretmeden bugün içinde r harfi olan kelime yazdırmaya çalışıyor çocuklara yazanlara da aferin diyor yazmayanlar in (doğal olarak) nasıl bir motivasyonu düşüyor düşünebiliyor musunuz. Bizler eğitim fakültesi mezunu değiliz ama öğretmenlik yapıyoruz şuan resmen doğru mu gidiyoruz yanlış mı hocamız sağolsun yönlendirmiyor bile. Stresten tansiyonum düzensizleşti ve çarpıntı başladı :KK43: oğlum çok hassas hemen morali bozuluyor yapamayınca öğretmen den yıldız alamayınca. Napıcaz bilmiyorum.

Özel ders aldırmayı düşünüyorum çünkü sınıfta daha önceden okuma yazmayı öğrenen çocuklar var onlar takır takır okurken bu kez oğlumun motivasyonu düşüyor ben okuyamıyorum diye.Bir yandan da virüsten dolayı kimseye güvenemiyor ki insan ders aldıralım çok çaresiz hissediyorum.
Bence biraz daha sabredin.cocugunuzda anlama güçlüğü yoksa hiç bir sorun olmadan öğrenecektir okumayı.duzenli çalıştırmak çok önemli .cocuklarin bu haline çok üzülüyorum daha minicikler ve hadi oku artık diye yükleniyoruz malesef.sevdirmek yerine biktiriyoruz.keske eski fiş sistemi ve hece yöntemi olsa.cok daha kolay ogreniyolar

İnanın eninde sonunda öğrenir ona hiç şüphem yok yolda giderken her gördüğünü okumaya çalışıyor hevesleniyor ama benim korkum sınıfın hızında ilerleyemediğinde motivasyonu düşerse kendini tamamen derse kapatması ve ders çalıştıramamak. Bu sene zaten müzik hayat bilgisi falan yok gibi bişey sadece okuma yazma tek önemli olan onu da neden bu kadar hızlı gidiyor öğretmenler anlamıyorum. 7 yaş gelişim dönemi içinde öğretmenden takdir görmek aferin almak çok önemlidir yoksa çocuk kapatır kendini herşeye öğretmenlerin umrumda değil ne yazık ki :KK43:

X