Nikah İmam nikahı nasıl kıyılır?

SilgisiOlan

Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2020
13
2
27
Arkadaşlar yarın imam nikahım var. Ve korkuyorum, zaten stressli bir insanım.. Nasıl yapılıyor hiç bilmiyorum.Ayrıca doru soruyor mu? Soruyorsa ne soruyor? Ya bilmediğim bir şey sorarsa.. Kaç saat sürüyor? Nasıl oluyor?

Arkadaşlar yarın imam nikahım var. Ve korkuyorum, zaten stressli bir insanım.. Nasıl yapılıyor hiç bilmiyorum.Ayrıca doru soruyor mu? Soruyorsa ne soruyor? Ya bilmediğim bir şey sorarsa.. Kaç saat sürüyor? Nasıl oluyor?
hoca anlatır sıkıntı etmene gerek yok

Korkacak bir sey yok 😊 1-2 soru soruyor islamin sarti gibi vs..15-20 dklik bir sey kabul ettn mi ettm kabul ettin mi ettim vs gbi..mehr soruyor ne istysan eşinden onu soylyyorsn o kadar 😊

Bana sadece kelimei şahadet getir dedi ama eşime 3.4 tane soru sordu😊Bana soru sormasın diye içimden dua ettim ben bilemezdim o heyecanla😀

Hayırlı olsun şimdiden 🙏
Bir hoca iki şahit yeterli.
Sana iki soracak. Biri mehir ne istiyorsun? Diğeri de bu adamı kocan olarak kabul ediyor musun?
10 dklık bir süreç.
Rahat ol..
Dini soru soruyor mu? Kuran Kursuna gittim, Kuran okumayı biliyorum ama bazı sualleri unuttum. Üni.okudum , aradan yıllar geçti çok şey unuttum. Şimdi o suallerden bir şey sorsa tıkanabilirim. Haricinde ortam stressli mi,kasvetli mi? Of.

Dini soru soruyor mu? Kuran Kursuna gittim, Kuran okumayı biliyorum ama bazı sualleri unuttum. Üni.okudum , aradan yıllar geçti çok şey unuttum. Şimdi o suallerden bir şey sorsa tıkanabilirim. Haricinde ortam stressli mi,kasvetli mi? Of.
Yok ayol ne dini sorusu.. Bildiğin cami ortamı..
Rahatla biraz 😂

32 farz mı sadece ? Ay o an İslam şartı ile teyemmümü bile karıştırabilirim.😅 Şuanda stressten midem bulanıyor
Yahu bu kadar stres yapmayin😂😂
Hoca tanidik ise belki soru bile sormaz bizim tanidik idi usulen 1 tane soraym dedi buyrun hocam dedik sordu söyledim. Mehr ne istysun dedi istedgmi soyledm esime kabul ettin mi dedi ettim dedi 😂ne zaman yapacaksn smdi mi sonra mi dedi biz oncden knstgmz icin almisti zatn orada verdi sahitlere sahitlik ettnzmi falan diye soruyor bitti gitti bu kadar 😂😂

Bazi hocalar varki soruyolar benim hoca anlatmisdi bazilarina soruyorum bilmiyolar sonra strese giriyolar diye bize birsey sormadi sadece dini nikahi anlatti sartlarini ve nasil bozuldugunu sonra bana sordu kizim mehir istiyomusun esinolcak kisiden ben tani istememisdim ben istemeyince esime dondu gelin hanim senden birsey istemedi senin gonlunden ne kopdu diye oda zaten gram olarak soyledi sonra nikahi kiyarken isde kabul ettinmi diye e kez tekrarlayip bitridi duamizi edip

32 farz mı sadece ? Ay o an İslam şartı ile teyemmümü bile karıştırabilirim.😅 Şuanda stressten midem bulanıyor
Kuzum ben arapça bilmiyorum. Kuranı sadece mealinden okudum. Birkaç dua harici inan bilmiyorum. Kendimce duamı edip ibadet ederim.
Hoca bunlara takılıp nikahı kıymasa iki senedir evli olamazdım 😂

X