İmamoğlu'nun ilk icraatı AKP'li ismi çıldırttı... "Sen git sümüklü hocanla uğraş Yeliz"

HanimKelesimiGetir

SüperAnneAnne
Pro Üye
20 Mart 2008
139.716
207.793
59
İmamoğlu'nun ilk icraatı AKP'nin "Yeliz"ini çıldırttı...

Ekrem İmamoğlu 31 Mart İstanbul seçimlerini kazandıktan sonra, 17 gün boyunca mazbatası kendisine verilmemişti. İmamoğlu mazbatasını alınca, makam odasına Mustafa Kemal Atatürk’ün bir vatandaşı dinlerken çekilmiş portresini asmıştı. 6 Mayıs’ta Yüksek Seçim Kurulu İstanbul seçimi ve İmamoğlu’nun mazbatasını iptal etti. Mazbatanın iptalinin hemen ardından İBB Başkanvekili olarak atanan Ali Yerlikaya Atatürk’ün portresini indirdi. Atatürk’ün portresi İBB’den çıkarılırken çekilen fotoğrafta personelin gülmesi tepkilere neden olmuştu.
İranlı ressam Florans Atlantis tarafından resmedilen tablo, bugün yeniden İBB binasındaki yerini aldı. Böylece Atatürk tablosu, makamına geri dönmüş oldu.
"SEN GİT SÜMÜKLÜ HOCANLA UĞRAŞ YELİZ"
Önceden Erdoğan'ın şoförüyken daha sonra AKP'den Milletvekili olan ve Anayasa değişikliği teklifinin görüşüldüğü TBMM oturumunda "Yeliz" sahte ismiyle yayın yaptığı ortaya çıkan İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı ise, konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından tepki çeken bir paylaşımda bulundu.
Çamlı, Erzurum depreminde evi yıkılan köylünün ayağına giderek derdini dinleyen Atatürk tablosu için, "Nerde o çift mavi göz! Resimde görülen, sert bakışlar altında medet uman garip bir vatandaş! 5 yıl sonunda vaad ettiğiniz İstanbullu bu mu?" diye yazdı.
Çamlı'ya çok sayıda kişi tepki gösterirken, Yapımcı Murad Çobanoğlu ve İYİ Parti Bursa yöneticisi Levent Özeren'in tepkileri ise dikkat çekti.

Murad Çobanoğlu, Çamlı'nın 2013 yılında attığı Fethullah Gülen övgülü bir Tweet'i paylaşarak, "Sen git sümüklü hocanla uğraş bunlar seni aşar be Yeliz!" diye belirtti.
İYİ Partili Levent Özeren ise, Çamlı'nın paylaşımına, "O tablo bu fotoğraftan alınıp çizilmiş olup çok değerlidir Yelizciğim... Aslında sen tablodan anlayacak kadar birikime sahipsin ama nasıl oldu bunu anlayamadın? Herhalde deden bunu söylemedi" diye bir yanıt verdi.
İşte tepki çeken o paylaşım ve Çamlı'ya verilen o yanıtlar:
ahmet_hamdi.png

murad.png

levent.png

Haberi okuduğum sürece sinirliydim.
Sonra gördüğüm fotoğraf karesi..
burunda bir sızı..

nefreti bile bastıran duyguymuşsun hasret.
O güzelim yüzü görmek.. Birkaç kadraj ardından da olsa kutlu bir duygu.
Bakıp da göremeyenleri gördükçe anladım.

Nsıl pür dikkat dinliyor demi insanını,bu resim bile insanın içine sıcaklık veriyor.
Liderlik vasfı budurişte.

Herkes bizi sadece tek bir konuda kıskandı o da Mustafa Kemal Atatürk gibi bir lidere sahip olduğumuz için. Ben onu sevmeyen insanların ya Fetö’nün eğitim kurumlarında ya da Apo hayranlığıyla büyüdüğünü düşünüyorum. İmamoğlu da uzun süredir gördüğüm en güzel kalpli siyaset adamı, adam kazandı kimseyi rencide etmedi o kadar suçladıkları halde, çaldılar deyip ikinci kez seçime gittikleri halde. Atamın resmini kaldıranlar gülerken kendi tabloyu makamına elleriyle astı.

Atamızın fotoğrafını görünce gözlerim doldu nasıl da özlemişim..

Hepimiz çok özledik özlemle arıyoruz hala.

Herkes bizi sadece tek bir konuda kıskandı o da Mustafa Kemal Atatürk gibi bir lidere sahip olduğumuz için. Ben onu sevmeyen insanların ya Fetö’nün eğitim kurumlarında ya da Apo hayranlığıyla büyüdüğünü düşünüyorum. İmamoğlu da uzun süredir gördüğüm en güzel kalpli siyaset adamı, adam kazandı kimseyi rencide etmedi o kadar suçladıkları halde, çaldılar deyip ikinci kez seçime gittikleri halde. Atamın resmini kaldıranlar gülerken kendi tabloyu makamına elleriyle astı.

Düşündükleri gibi olmadı,kazanırız yiner dediler ters tepti herşey.

Hepimiz çok özledik özlemle arıyoruz hala.

Düşündükleri gibi olmadı,kazanırız yiner dediler ters tepti herşey.

Çünkü haksızlık yaptılar. Halkı göz göre göre salak yerine koydular. Bu ülkenin iki tane büyük problemi varken her şeyi bırakıp İmamoğlu’yla uğraştılar. İmamoğlu kazandıysa tatlı diliyle kazandı, dürüstlüğüyle kazandı, halkla her gün birlikte olarak kazandı. İnsanlar ekonomik kriz diyor damat çıkıyor çokomelli bakın burası çok çokomelli diyor. İnsanlar Suriyeli istemiyoruz vatanımızda diyor, bizim Askerimiz şehit oluyor vatan toprağından uzakta bunlar nargile içiyor sahillerde. Süleyman Soylu çıkıyor 15 Temmuz da bizi Suriyeliler kurtardı diyor. Bu saygısızlık bu ayıp. İnsanlar salak değil.

Çünkü haksızlık yaptılar. Halkı göz göre göre salak yerine koydular. Bu ülkenin iki tane büyük problemi varken her şeyi bırakıp İmamoğlu’yla uğraştılar. İmamoğlu kazandıysa tatlı diliyle kazandı, dürüstlüğüyle kazandı, halkla her gün birlikte olarak kazandı. İnsanlar ekonomik kriz diyor damat çıkıyor çokomelli bakın burası çok çokomelli diyor. İnsanlar Suriyeli istemiyoruz vatanımızda diyor, bizim Askerimiz şehit oluyor vatan toprağından uzakta bunlar nargile içiyor sahillerde. Süleyman Soylu çıkıyor 15 Temmuz da bizi Suriyeliler kurtardı diyor. Bu saygısızlık bu ayıp. İnsanlar salak değil.

Tatlı diliyle sevdirdi kendisini bizlere,şayet agtresif olsaydı bu kadarsevilmezdi tepki toplardı halktan.
Çokomelli lafı zaten çok komik,birde o olmayan tünelin ışığı bir tek bizemi gözükmedi acaba.
Çok şeyler varda aslında neler yazdık buradada kaale bile alınmadı .

Tatlı diliyle sevdirdi kendisini bizlere,şayet agtresif olsaydı bu kadarsevilmezdi tepki toplardı halktan.
Çokomelli lafı zaten çok komik,birde o olmayan tünelin ışığı bir tek bizemi gözükmedi acaba.
Çok şeyler varda aslında neler yazdık buradada kaale bile alınmadı .

İçinizi ferah tutun artık her şey çok güzel olacak. 😊😊😊

Ataturk mukemmelligin tanimi dunyaya onun gibi bir lider gelmemistir cok baska durusu bakislari zekasi kiskanilacak oyle cok yani var ki haklilar

Kıskanacak tabi haset var içlerinde.

Bu fotograftan sert bakis anlami cikarabilecek kadar ne yasadin sen ya :bicak:

Şöyle düşündü bence,sert bakışıyla vatandaşını dinlemiyor sanki diye algıladı .

HERŞEY ÇOK GÜZEL OLDU..ATAMMM RAHAT UYU BUNDAN SONRA..SIZLAYAN KEMIKLERIN HUZURA ERSIN..SENI ÇOKKK SEVIYORUM..SENI UNUTMUYOR UNUTTURMUYORUZ..

Hiç bir zaman unutmayacağız En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE

Bizim gördüğümüz halkının arasına koruma ordusuyla gitmeyen halkın insanını gerçek bir duyguyla dinleyen ve bunu da bakışlarına yansıtan bir çift mavi göz. Sizin ananı da al git dediğiniz, Soma faciasında danışmanınızın yerlerde tekmelediği, nankör dediğiniz ayrıştırıp nefret tohumu ektiğiniz halka verilen değer var o bakışlarda. Bizde ise o gözlere bakarken içimizde duyduğumuz özlem ve Atamızla karşı karşıya gelme şansını yakalayabilmiş insanları kıskanma var sanki tanıyormuş da kaybetmişimiz gibi bir hasret. Anlayamazsınız. Siz daima o koca yürekli adamı kıskanacaksınız

X