İmplant yaptıranlar bakar misiniz

n dört dişim kaplamaydı biri kırıkırılma için doktora gittim. Doktor "bunca zamandır kaplamaların iyi dayanmış ama bunların kökleri de gitmiştir"diyip bana implant önerdi. 4 dişe nakit olarak 10.000 Euro verdim. Diş doktorum Nişantaşı'nda ve en ünlü kişilerin dişini yapan doktor olarak anılıyor. 2 sene boyunca gittim geldim, çünkü hepsi teker teker sallandı ve tekrar takıldı. Önce dişlerin içindeki yapışkanlar iyi temizlenmemişolduğundan, ıçlerinde bişeyler hissedip durdum. Tekrar içlerini temizlediler, bu arada dişlerinden beyaz beyaz sular geliyordu. Meğersem diş kemiklerim erimiş. Diş kemiklerim erdiği için yaşlılar gibi burnunum altı içe çöktü ve dişlerimle burnumun arasındaki damaklar gitti. Demirler ortaya çıktı. Demirleri kapatmak için yeni dişler yaptılar üstü kırmızı damak gibi. Ve yine onların üzerindeki kemikler eridi, damak tamamen gitti. Şimdi tek dişimin üstünde hiç damağım yok. Burnumun altından itibaren demirlere tutturulmuş dişler var. Konuşamıyorum, çünkü orası hep kuruyor ve dudağım oraya yapışıyor. Hep o kısmı dilimle, dudağımla ıslatmam gerekiyor. Resmen iş hayatımı bile etkiledi, müşterilerle konuşurken s harfini söyebilmek bayağı uğraşıyorum ve kendime olan güvenim sıfırlandı resmen. Bütün hayatım alt üst oldu. O da yetmezmiş gibi şimdi burnumun içinde bitmek bilmeyen, doktorların anlam veremediği iltihaplar var. Artık ne yapacağımı bilemiyorum.

arkadasim tedavi olabildin mi ne yaptin kime gittin implatta hic bir sorun cikmayacagini soyluyolar bide israr ediyolar Allah dogru durustlerle karsilastirsin

Arkadaşım sivlcelerine iyi gelir sarımsak sür dedi yanağıma sürdüm kıpkırmızı büyük leke oldu gitmiyor aynı yanık gibi. Bende cilt bakım yapan yerlere gittim kadın napmışsın öyle dedi. bir yanık krem madecassol verdi bir de bepanthol. ama kabuklanmadı ya iz kalırsa napıcam :KK43:

Ankarada implant yaptırmayı düşünen arkadaşlar. İleriki tarihlerde büyük sıkıntılar yaşamak istemiyorsanız Batı Dental isimli firmanın yetkili distribütörü olduğu Straumann ITI markasını kesinlikle tercih etmeyin. Hacettepe hastanesi diş hekimliğindeki doktorlara (özellikle iki kişiye, diğerlerini tenzih ederim. İsimleri mahkeme sonuçlanınca açıklarım.) kesinlikle güvenmeyin. Benden size tavsiyedir, daha 10 yıl dolmadan büyük mağduriyet yaşadım, haklı olduğum halde kimse yardımcı olmadı. Mahkeme sürecim devam ettiği için ayrıntıları yazamıyorum şimdilik bu kadar bilin yeterli. Samimiyetimle yazıyorum bunları. İşini hakkıyla yapan hastaya önem veren kurumları tercih etmenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

Yaptıralı 5 gündür şuan beş tane imipilant sağlı solu ağzımda biride cekim oldu yerine hemen imiplantı yapıldı 2 saatte yakın ameliyata kaldım operasyon sırasında hissetiginiz şey makinanın sarsıntısı başka herhagibi bir sey hissetmiyorsunuz çekimden kolay bence
Ben operasyonu akşam saatine denk getirdimki hemen sonra dinleneyim tabi hemen serüm verildi geceyi cok rahat ağrısız gecirdim şişliklerim için buz yaptım çok şükür ne morluk nede şişlik olmadı
Tek sorun ben sağlı solu yaptırdığım için yemek yemek büyük sıkıntı oldu sen tek tarafındaysa hiç sorun olmaz diger tarafında rahatlıkla yiyebilirsin
hangi doktora yaptırdınız bende yaptırmak istiyorum

Ankarada implant yaptırmayı düşünen arkadaşlar. İleriki tarihlerde büyük sıkıntılar yaşamak istemiyorsanız Batı Dental isimli firmanın yetkili distribütörü olduğu Straumann ITI markasını kesinlikle tercih etmeyin. Hacettepe hastanesi diş hekimliğindeki doktorlara (özellikle iki kişiye, diğerlerini tenzih ederim. İsimleri mahkeme sonuçlanınca açıklarım.) kesinlikle güvenmeyin. Benden size tavsiyedir, daha 10 yıl dolmadan büyük mağduriyet yaşadım, haklı olduğum halde kimse yardımcı olmadı. Mahkeme sürecim devam ettiği için ayrıntıları yazamıyorum şimdilik bu kadar bilin yeterli. Samimiyetimle yazıyorum bunları. İşini hakkıyla yapan hastaya önem veren kurumları tercih etmenizi şiddetle tavsiye ediyorum.
Merhabalar. Şikayetlerinizi daha açık belirtirseniz daha yönlendirici olacaktır. Bu şekilde anlattıklarınız daha ziyade eyyama benziyor. Bu konudaki mağduriyetlerin önüne geçebilmek için lütfen daha detaylı açıklamalar yapınız. Biz de istifade edelim.

Merhaba bu yazıyı görmek için geç kaldım sanırım Hacettepe de yaptırdım 3 gün oluyor ve aynı marka. Lütfen doktoru çok merak ettim bana ulaşın Instagram:esmakkbas

Bence Ankara İstanbul gibi illerde soyulmaktansa Kayseri de en az %50 ucuza ... kliniğinde yaptırırım implantı, hem birçok hastane var hemde çok iyi doktorlar var. Zaten gurbetçilerde çok tercih ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
benim eşim implant yaptırdı üç dişi eksikti hep çok pahalı bulduk erteleyip durduk.
en sonunda diş hekimimiz gülsemin koçak'la tanıştık. hem ben aylardır erteledigim kanal tedavimi yaptırdım hem de eşim implantlarını yaptırdı.
hekimimiz de her zaman söyledi köprü yerine implant yaptırmak çok daha iyi olur diye.
köprü düşünen varsa onun yerine implant tavsiye edebilrim naçizane.

hiçççç korkmanıza gerek yok lütfen doğru dişçiyi bulunca her şey o kdr kolay oluyor ki... ben de ölüyordum eskidn korkudan ta ki gülsemin koçak hanfendi ile tanışana dek.
kendisi muhtesem bi dişçi çok ilgileniyor korkularınızı dinliyo ve yardım ediyo
implant yaptırdı eşim çok rahat geçti her şey çok memnun kaldık

Merhaba arkadaslar lutfen yardimci olurmusunuz annemin ust cenesine implant yaptirdik alti tane vida yapildi normalde ama bir tanesi iyi oturmamis onu uc ay sonra yaptiracaz iyilesme suresi derken git geller epeyce yipratti beni neyse disler hazirlandi yapistirdi doktor aradan bir kac gun gecti disleri cikti tekrar gittik gittik yine yapistiriciyla yapistirdi bugun tekrar dustu disleri ben anlamadim moralim bozuldu yahu disler nasil duser bende ust ceneme zirkonyum yaptirdim yapistirildi cok sukur birsey olmadi memnunum istanbulda yaptirmistim ama annemin disleri dusuyor implant ne yol izlemeliyim gercekten ne yapacagimi bilmiyorum doktorum anneninizin alt dislerinden kaynaklaniyor diyor alt ceneyede ilplant yapilacak ama yaptirmaya gucum yok suan ne yapmam gerekiyor

7 ay önce aynı anda 14 dış çekildi yerine 9 implant yapıldı.benim panik ayağım var buna rağmen çok rahattı.aglaya ağlaya girdigim ameliyattan güle oynaya çıktım.hic korkmayin
Ameliyat derken 😑 genel anestezi altında mi oluyor implant ya? Diş çekimi gibi uyuşturucu iğneyle olmuyor mu neden herkes ameliyat demis aşırı korktum şu an

Arkadaşım sivlcelerine iyi gelir sarımsak sür dedi yanağıma sürdüm kıpkırmızı büyük leke oldu gitmiyor aynı yanık gibi. Bende cilt bakım yapan yerlere gittim kadın napmışsın öyle dedi. bir yanık krem madecassol verdi bir de bepanthol. ama kabuklanmadı ya iz kalırsa napıcam :KK43:
Ayni sey esimin basina geldi. Sizin iz gecti mi acaba?

İyi geceler, ben dün yaptırdım üniversitede iğne île uyusturuyorlar bayıltma yok
Benim yüzüm şişti ve ağrı oldu sanırım yarına ağrılar geçer

X