inatçı narsist egoist sevgili

Daryana

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2012
353
266
Arkadaşlar 7. sayfada yazmıştım barışma sonrası gelişen olayları. Yine kavga ettik, bu sefer ben çıkardım, düzeltmesi gereken bir hareket vardı düzeltmedi. Telefon aççakmış, yazamazmış beyefendi. Kavga edip hırsını, hıncını alacakmış haksızlık ediyormuşum. (bunları açıkça söyledi) evde rahat konusamam, aşağıda inmem için buna değmesi lazım dedim. ben açmadıkça aramakta yazmakta ısrar etti. bağıracak azarlayacaksan bosuna heveslenme suratına kapatırım dedim. tehdit mi ediyorsun sen beni dedi, bana bu hakkı sen veriyorsun sakin olmayarak dedim. Baya ısrar etti sakin konuşcam diye. Sen kimsinki benden hıncını hırsını çıkaracaksın bağıra çağıra. Karşında eski ben yok şu saatten sonra. Senin napacağınıda biliyorum artık. beni kendimi savundurmak zorunda bırakacaksınki senin hakkında konuşmaya fırsat ve vakit bulamayayım değil mi, yemezler dedim. Bana saygılı ve efendi gibi konuşçaksan dinliceksen inerim ancak aşağıya, bu soğukta sokağa çıkmama değmeli, değmezsede kapatırım suratına cıkarım eve dedim. Dediklerime karşı cevap veremedi, Çokta ısrar edince kabul ettim. Hiç sanmazdım ama cidden paşa paşa konusup sakince çözmeye çalıştı. Sonra ben hızımı alamayıp whatsapptan alevlendirdim konuyu, bana rest çekmeye başladı o zaman ayrıl bilmemne diye. Cevabım: "Keyfimden şikayetçi oldugumda, benden ayrıl de. zaten keyfimden kavga ettiğimi düşünüyorsan sen ayrıl, benim ayrılıktan yana korkumda kalmadı, o tecrübe bi kez yaşanır öğrenilir" dedim. Ayrıca bi insan sevgilisine niye ayrılık lafı açar durur, ayrılırsam ayrıl diyip durduğun için ayrılıcam en sonunda dedim. Konusmaya devam ettik kendimden taviz vermiceğimi anlayıncada kendisi tatlıya bağlamayı istedi, şuanda iyiyiz, bayadır onu böyle görmüyordum. Tabi bende ona iyi davranıyorum fazla üstüne düşmeden.

Anladımki ilişkinin başında onun ve her şeyin çok güzel düzgün olmasının nedeni, şuan yapabildiğim şeyin, o zamanlar çabasız bir şekilde zaten yapıyor olmamdan kaynaklanıyormuş. Ama bağlandıkça o kadar yumuşamışımki... Sırf o mutlu olsun diye varımı yoğumu katmışım hislerimi belli etmişim. Anladım artık bir insanı canımdanda çok sevsem, bunu hissettirmemeliymişim. yoksa canımdan can, kanımdan kan alıyorlarmış. Bu bana ders oldu.

Not:konunun güncelliği açısından derdim hakkındaki yazıyı düzenledim isteyenler derdimi alıntı yapanlardan okuyabilir

Son düzenleme:
Bu arada benim birde almak istediğim tavsiyeler var örneğin beni kaybetmeyi her seferinde bu kadar kolay göze almaması için ne yapmalıyım, ben onun beklentilerini yerine getireceğim gibi onun da benimkileri yerine getirmesi için nasıl davranmalıyım. Fedakarlığım yine aynı ( yani fazla mı) olmalı yoksa ondan daha mı az, veya hiç sorunsuz kavgasız şekilde ondan beklediklerimi ona nasıl anlatabilirim hatalarını ona nasıl gösterip idrak etmesini sağlayıp kabul ettirebilirim, hatalarını o da benim gibi kabul etmek zorunda hissetsin istiyorum çünkü sütten çıkmış ak kaşık modunda hep kendisi. bana karşı olan artniyetini ve önyargılarını nasıl düzeltirim, geçmişte yaşanan çözülen olayları ısıtıp önüme koymaması için ne yapmalıyım. bunlardanda bahsederseniz sevinirim

Gerçekten böyle bir adamla ileriye dönük planların var mı? Evlenseniz daha kötü olacak. Adam şimdiden kendini belli etmiş. Ne mesaj at ne konuş bidaha bana kalırsa. Söylemesi kolay biliyorum üzülüceksin ama en fazla 20 gün sonra toparlamaya başlıycaksın. Belki o süreçte başkası giricek hayatına daha kolay toparlamanı sağlayacak. Bu adamdan olmaz canım. Hiç bi zaman unutma dünyadaki son erkek değil o ve kendinden daha değerli biride yok

Gerçekten böyle bir adamla ileriye dönük planların var mı? Evlenseniz daha kötü olacak. Adam şimdiden kendini belli etmiş. Ne mesaj at ne konuş bidaha bana kalırsa. Söylemesi kolay biliyorum üzülüceksin ama en fazla 20 gün sonra toparlamaya başlıycaksın. Belki o süreçte başkası giricek hayatına daha kolay toparlamanı sağlayacak. Bu adamdan olmaz canım. Hiç bi zaman unutma dünyadaki son erkek değil o ve kendinden daha değerli biride yok

Bana bu dediklerinizi arkadaşlarımda çok söyledi fakat gerçekten kafam basmıyor. Beni sevmediğini itiraf etmesi için üstüne kaç kez gittim belki bunu duyarsam kabullenmem kolay olur diye fakat bunuda yapmıyor. İyiyken çok iyi, insanlara kendini sevdiren saydıran efendi birisi ama bazen öyle şeyler yaşatıyorki şok oluyorum ondan hiç beklemediğim şeyler yaşıyorum son aylarda ve eskiden böyle birisi değildi. Ona kendimden çok ödün verdiği için mi bu kadar kendini rahata aldı anlamıyorum gerçekten. Arkadaşlarım onun bir tarafını çok kaldırdın çok çabalıyorsun çok pohpohluyorsun ve senden ayrılamam imajını çok verdin dediler ama bu tarz şeyleri düşünmekte bana çocukça geliyor

Roman mı yazdın mübarek.. Yıllardır aldatılanlar bile bu kadar uzun yazmıyor.Bi özet mözet bi şey yazın,okunmuyor çünkü. Atlaya atlaya gideyim dedim yine bitmedi.

Ben kimseyi okuması için zorlamıyorumki. Aldatılsaydım bende bu kadar uzatamazdım zaten fakat bir bilseniz aslında neredeyse her allahın günü bir sorun yaşadığımız için son zamanlarda sadece tek bir olayı anlatmak istedim. Ve inanınki tek bir olayın bile özeti bu. Konunun sonundaki cümlelerim ve 2. mesajım almak istediğim tavsiyelerle alakalı isterseniz orayı okuyun sadece.

Canım arkadaşların doğruyu söylüyor. Zaten şimdi olmasa ileride keşke yapmasaydım bunları ona diye çok pişman olucaksın. Bu adamı değiştiremezsin çocuk değil ki. Arkadaşlarını dinle. Herkes senin iyiliğin için birşey söylüyordur. Senden hiç beklemediği bi şekilde hiç bi mesajına cevap verme gör ama yazma. Git istanbula başka şehirlerede git fotoğraflar at ama ona cevap verme konuşmaya asla çalışma. Daha ne diyim

Ilk başta birbirimizi çok sevdik yazmışsınız. Daha sonra yaşadığınız olayları. Işte tüm sıkıntı burda başlıyor. Birbirini çok seven insanların yaşamaması gereken şeyleri yasamissiniz.
Insanın bazı zaman gözleri görmez aklı almaz kalbi kabul etmez ama bazı gerçekler vardır ve uygulamak gerekir. Bence yipratmayin kendinizi. Olmuyorsa önünüze bakın.

Işte yine icraata değil, sığ ve boş laflara bakan bir ablamız daha geldi.

Şu yazdığın manas destanını ben kk için özetliyorum.

Adam beni sevmiyor. Ben peşinde koşuyorum. Onun da benim peşimden koşması icin ne yapmalıyım.

Sen onun için parmaklarını kanattın ya bunu yazarken.

O senin için bunu okumaz bile.

Eşim 10 sene peşimden koştu. Haftanin tek tatilinde (pazar) 12 saatlik yol yapıp yanıma geliyordu ve hic yatmadan geri gidiyordu.

Çok güzel değilim. Benim özelliğim ne biliyo musun:ben kendime değer veririm
Hickimse izin vermediğim sürece beni silindir gibi ezemez. Ama sen izin veriyorsun. O da eziyor.

Bu hayatta sen bile kendine değer vermezken karşında duran insandan sana değer vermesini mi bekliyorsun??

Unutmaki bir köle gibi davrandığın sürece prenses muamelesi görmeyeceksin.

Ve fazla fedakarlığın sonunda sana fazla vefasızlik olarak geri dönecek.

Şimdiden kolay gelsin.

Işte yine icraata değil, sığ ve boş laflara bakan bir ablamız daha geldi.
. .. .
Çok güzel değilim. Benim özelliğim ne biliyo musun:ben kendime değer veririm
Hickimse izin vermediğim sürece beni silindir gibi ezemez. Ama sen izin veriyorsun. O da eziyor.

Bu hayatta sen bile kendine değer vermezken karşında duran insandan sana değer vermesini mi bekliyorsun??

Unutmaki bir köle gibi davrandığın sürece prenses muamelesi görmeyeceksin.

Ve fazla fedakarlığın sonunda sana fazla vefasızlik olarak geri dönecek.

Şimdiden kolay gelsin.

İcraat gösterebilmek adına tavsiye alıyorum boş ve sığ laflara bakıyor olsaydım zaten ilişkiyi bu kadar şeye rağmen yürütebilmeyi veya şuan beni sevmediğini söylediğin kişiyi kendime aşık edemezdim. İlk cümlen dışında söyleyeceklerine lafım yok hatta iyi bile yazmışsın beni bir yalanla avutacağına gerçekle acıtman daha iyi oldu. İşte şuan beni sevmeyen adam zamanında deli divaneydi, konuşayım diye can atardı gözümün içine bakardı gözlerini benden alamazdı. Böyle bir adam bu hale gelirken ben neden onun gibi bi hale gelemedim neden peşinden koşuyorum, tüm aşklarda buna gerek var mı, stratejiler, aşk oyunları vb. şeylere neden ihtiyaç var bu dünyada. neden kimse ilk sevdiği gibi ilk aşık olduğu gibi kalmıyor. Bunları çok sorguladım. Ablamız demişsin ama ben daha 20 yaşındayım, benden büyük olduğunu düşünüyorum. Daha 2. uzun ilişkim. Önceki bin beterdi zaten ama yaşadığım sorunlar çok farklıydı. Evet çok uzun yazdım. bu şekilde uzun uzun yazmaktan dolayı uzun yazmaya alıştım çünkü gerçekten beni idrak etsin diye tam manasıyla içimi dökmeye kendimi açıklamaya çalışmaktan böyle oldu ve dediğin gibi parmaklarım kanıyor. Ve dediğin gibi belki ona zamanında yazdığım şeyleri okumadı bile. O yüzden ben ne yapmalıyım diyorum.eskiden böyle biri değildim ilişkimin sonlarına doğru ona bağlandıkça bu hale geldim. kendime değer veriyorum fakat bana değersiz hissettiren o. peşimden koşsun gibi bir derdimde yok, koşturtmasın yeterli. Beni hala daha sevdiğine inanıyorum belki soğudu belki uzaklaştı benden ama içinde bir yerde bana olan sevgisi bitmiş olamaz çünkü bitirmek isteyen insan büyük bi hatam varken yada ne biliyim sevmediğini söyleyerek bitirir bir dahada muhattap olmaz isterse kapısında yatayım bittiyse bitmiştir ama hep açık bi kapı bırakıyor hep kafamı karıştırıyor ve mutlaka bir şekilde ya ben ona yada o bana dönüyor. Ben yıkıcı değil yapıcı birisi olmayı hedefliyorum emeklerimi ilişkimi çöpe atmak istemiyorum sadece onunda bana karşı eskiden olduğu gibiı düzgün düşünceli davranmasını istiyorum ve kendimi daha fazla ezdirmeden haksızlıklara uğramadan bunu nasıl yapabilirim bunun derdindeyim

Okunmayacak kadar uzun, üzgünüm.
Başlığa bakarak şunu söyleyebilirim,
narsist olduğunu düşünüyorsanız, arkanıza bakmadan kaçın yoksa hayatınız zindan olur.
Not:Yüksek lisansım PDR.
Google'a sorarsanız narsizm bulgularını net olarak öğrenebilirsiniz.

Geçmiş olsun yarısina kadar okuyabildım, okumamada gerek yok inan . Böyle narsist bi tanidigim var ,20 yıllık evli karısı çok ezik , gercekten ezik sindirilmis tükenmiş . Kocasının başka kadınlar ile iliskisimi olmadı , başka kadından cocukmu yapmadı neleri var . Narsist diyosun arkadan bakmadan kaç . Hayatını mahveder dağılır gidersin.

Okunmayacak kadar uzun, üzgünüm.
Başlığa bakarak şunu söyleyebilirim,
narsist olduğunu düşünüyorsanız, arkanıza bakmadan kaçın yoksa hayatınız zindan olur.
Not:Yüksek lisansım PDR.
Google'a sorarsanız narsizm bulgularını net olarak öğrenebilirsiniz.

arkadaşları narsist olduğunu söylemişlerdi şakayla karışık ama inanmamıştım. ama yaptıkları yaşattıkları ile gerçekten ikna oldum. hayatım zaten zindan oldu. tek anlayamadığım şey şu ki, inanmama nedenim ilişkimizin başlarında tamamen doğru insandı benim için ve hiç böyle huyları yoktu

arkadaşları narsist olduğunu söylemişlerdi şakayla karışık ama inanmamıştım. ama yaptıkları yaşattıkları ile gerçekten ikna oldum. hayatım zaten zindan oldu. tek anlayamadığım şey şu ki, inanmama nedenim ilişkimizin başlarında tamamen doğru insandı benim için ve hiç böyle huyları yoktu
Klasik narsist tavrı.
Karşılarındaki insanı güzel etkilerler ilk başlarda.

Geçmiş olsun yarısina kadar okuyabildım, okumamada gerek yok inan . Böyle narsist bi tanidigim var ,20 yıllık evli karısı çok ezik , gercekten ezik sindirilmis tükenmiş . Kocasının başka kadınlar ile iliskisimi olmadı , başka kadından cocukmu yapmadı neleri var . Narsist diyosun arkadan bakmadan kaç . Hayatını mahveder dağılır gidersin.

evlilik gibi ciddi bir şey düşünmüyorum sadakatsizliğimiz olmaz bizim birbirimize o açıdan kendisine güveniyorum fakat hatalarını kabul etmemesi olsun görmezden gelmek istemesi olsun vb. şeyler işte. onun istediği ona tek laf edilmicek o mutlu olsun diye uğraşılcak asla olumsuz bir konu açılmıcak asla mod düşürücü bir şey gerçekleşmeyecek hayat toz pembe olacak. hatada yapsa göz yumulcak. bu sağlandığı sürece ondan iyisi yok. işte bende fazlasına göz yumamadığım için beni tam manasıyla sindirip ezemediği için kavgalarımız oluyor anlaşamamazlıklar oluyor

Çok bağımlı bir ilişki yaşıyorsunuz. Adamdan bi damla sevgi gelsin diye çabalıyorsunuz sürekli de, gelmiyor. Sizinle ilgilenecek, önceliği size verecek, ayrıldığınızda ah vah edecek biri değil. Siz adama son konuşmanızda “ben senden vazgeçebilirim” imajı vermek isterken, “karar mercii sensin, istediğin zaman mesaj at ben hazır kıt’a burdayım zaten” demişsiniz.

Velhasıl; adamı hayatınızdan çıkarırsanız mutlu olursunuz. Yok çıkarmazsanız köle-sahip ilişkisine devam edersiniz. Adamıda asla değiştiremezsiniz.

Çok bağımlı bir ilişki yaşıyorsunuz. Adamdan bi damla sevgi gelsin diye çabalıyorsunuz sürekli de, gelmiyor. Sizinle ilgilenecek, önceliği size verecek, ayrıldığınızda ah vah edecek biri değil. Siz adama son konuşmanızda “ben senden vazgeçebilirim” imajı vermek isterken, “karar mercii sensin, istediğin zaman mesaj at ben hazır kıt’a burdayım zaten” demişsiniz.

Velhasıl; adamı hayatınızdan çıkarırsanız mutlu olursunuz. Yok çıkarmazsanız köle-sahip ilişkisine devam edersiniz. Adamıda asla değiştiremezsiniz.

Sanırım acı ama gerçek bu gerçekten sevgime sahip çıkma konusundaki hırsım ve inatçılığım beni işte böyle bir konuma düşürdü ve yaşadıklarımı başkası yaşasa bende kim bilir ne akıllar verirdim kurtulsun diye. aslında vermek istediğim tek imaj, kendini düzeltmeden benimde daha fazla bir şey yapamayacağıma yapsamda sağlıklı olmayacağına o yüzden düşünmen gerektiğini anla artık gibiydi. vazgeçemediğimi zaten bir şey gerekmeksizin biliyorki... asıl mesele şu ki ayrılığı kabul ettim hazmedip sindirmeye çalışıyorum ve bunu er geç başardığımda onun içinde çok geç olursa dönüşü olmayabilir eğerki sevdiği halde kendi egosunu tatmin etmek içinse bu rahatlık nasılsa daryana bana aşık diyeyse zaten eğer barıştığımızdada benzer şeyler yaşarsam bu son çünkü bu sefer uğruna savaşacağım bir sevgi kalmaz sevilmediğime tamamen artık ikna olmuş olurum

Siz seviyorsunuz da adam sevmiyor yani bariz belli buradan. Hala aşık falan diye kendinizi kandırıyorsunuz. Seven insan böyle davranmaz sevdiğine bunu yedi yaşındaki çocuk bile bilir.
"Tam ben ayrılacakken o ayrıldı"larınız da komik kusura bakmayın.
Nesini çekiyorsunuz şunun ben anlamadım.

Siz seviyorsunuz da adam sevmiyor yani bariz belli buradan. Hala aşık falan diye kendinizi kandırıyorsunuz. Seven insan böyle davranmaz sevdiğine bunu yedi yaşındaki çocuk bile bilir.
"Tam ben ayrılacakken o ayrıldı"larınız da komik kusura bakmayın.
Nesini çekiyorsunuz şunun ben anlamadım.

tam ayrılacakken o ayrıldı değil, ben ayrılmayı düşünüyorken tesadüfen o ayrıldı benden bir kaç saat sonra onu kast ettim. ya ben kendisinede diyorum dönüp kendimede diyorum seven insanın yapacağı şeyler değil bunlar diyede ne onu ikna edebiliyorum buna nede kendimi. beni sevmediğini iddia edince inkar ediyor. itirsf etse o da kurtulcak bende

tam ayrılacakken o ayrıldı değil, ben ayrılmayı düşünüyorken tesadüfen o ayrıldı benden bir kaç saat sonra onu kast ettim. ya ben kendisinede diyorum dönüp kendimede diyorum seven insanın yapacağı şeyler değil bunlar diyede ne onu ikna edebiliyorum buna nede kendimi. beni sevmediğini iddia edince inkar ediyor. itirsf etse o da kurtulcak bende
Ben sizi anladım da siz benim demek istediklerimi anlamıyorsunuz sanki.
Neden onu ikna etmeye çalışıp, bunu söyletmeye çalışıyorsunuz ki?
Boş bir çaba içerisindesiniz. Size de hak veriyorum insan kendisi yaşayınca, durumun içinde olunca bunu idrak edemiyor galiba.

X