infertilite sebebiyle boşanmak

Benim halamın kızı yıllar önce sevmediği bi akrabamızla zorla evlendirilmişti hiç sevmiyordu eşini ve eşinden ötürü çocuk olmadı adam kısır ve iyi biride değil adam aksi kuzenim sağlıklıydı çocuk doğurma açısından ama boşanmadı bence boşansaydı o haklıydı çünkü adam iyi değil hemde sevmiyor kendine güvenemedi halamda sahip çıkmadı zaten zorla evlendiren o yaşı geçti böyle işte ama siz seviyosanız eşiniz iyi biriyse risk almayın derim

Benim halamın kızı yıllar önce sevmediği bi akrabamızla zorla evlendirilmişti hiç sevmiyordu eşini ve eşinden ötürü çocuk olmadı adam kısır ve iyi biride değil adam aksi kuzenim sağlıklıydı çocuk doğurma açısından ama boşanmadı bence boşansaydı o haklıydı çünkü adam iyi değil hemde sevmiyor kendine güvenemedi halamda sahip çıkmadı zaten zorla evlendiren o yaşı geçti böyle işte ama siz seviyosanız eşiniz iyi biriyse risk almayın derim
Konu sahibi çıktan boşanmış üstelik yeni aşklara da yelken açmış
Yazmayın boşuna

teşekkür ederim. etrafımdaki insanlara söylüyorum gerizekalı mısın neyin eksik bu devirde böyle bir sebepten boşanılır mı boşver çocuk olmazsa olmasın diyorlar kafayı yedim artık. çocuk görsem ağlıyorum. ilaç kullanıyorum sürekli.
Sizce çocuk sahibi olmayı isteme nedeniniz nedir? Üzerine düşündünüz mü?

Çünkü kişisel olarak bir geliriniz yok. Yarın öbür gün eşinize bir şey olsa çocukla ikiniz nasıl hayatı idame ettirebileceksiniz, bu konuda bir guvenceniz ya da planınız mevcut mu?

Eğer eşinizi çok seviyor olsaydınız evet cocuk olmadan da birbirini seven iki kişi ailedir zaten çocuğa gerek yok aile olabilmek için. Ancak bence çocuk zaten birbirini çok seven iki kişinin yapması gereken bir şey. Ben sizde bunu göremiyorum. Yani arzunuz illa eşinizden çocuk sahibi olmak değil, çocuğun kendisine sahip olmak gibi duruyor peki neden?

Yaş baskısını düşünmeyip bunu neden bu kadar çok istediğinizi düşünün bence. Gelecek kaygısı mi, yaşlılık korkusu mu? İyi bir evlilik içine doğmayan her çocuğa çok yazık çünkü. Dünyada yeterince insan var, bu sizin için bir kazanma kaybetme mevzusundan çıkıp daha mantıklı düşündüğünüz bir şey olmalı bence.

Boşanmadan once eşininize bir akşam yemeğinde basbasa kalıp evlat edinme olayına sıcak bakmasını istediğinizi çünkü annelik duygusunu tatmak ve çocuğunuzu beraber büyütmek istediginizi aksi takdirde yollarınizi ayiracaginizi söyleminizi öneririm. Bir akrabanın komşusu tam 15 sene çocuk sahibi olamadılar sonrasında kadın güzel bir dille bunu soyledikten sonra adam inadını kırıp kabul etmiş. Bir kız bebek evlat edindiler şimdi adamcagiz sevmeye bile kucagina vermiyor kimsenin.

Siz zaten eksilerini artılarını ölçüp tartmışsız sanırım çok bi sevgi bağı da yok konfor alanınızdan çıkmanız gerekiyo sadece bunu yapmak için

Konu eski bitmiş bi konu ama eşi iyi bir insan maddi durumları da iyi ama çocuğu olmuyor. Adam da evlenmeden bilmiyordur zaten. Boşan diyenlere çok üzüldüm ne kadar kolay söyleniliyor. Eğer tam tersi olsaydı kadın eşine sadık iyi bi insan olsaydı ama kocası sırf çocuğu olmuyor diye boşasaydı linç üstüne linç yemişti adam. Mahkeme kurulup dar ağacında sallandırılmıştı. Yazık zihniyetimize.

merhaba hanımlar,
bu konuda fikir almak için üye oldum. 12 yıllık evliyim 35 yaşındayım. eşimde azosperm rahatsızlığı var. birkaç defa tüp bebek denedik ancak sonuç alamadık. sperm bulunamıyor. son olarak artık ümidi kestik. yumurta rezervlerim zayıf. evlat edinme fikrine tamamen karşı eşim. istemiyor.
cinsellik konusunda da pek iyi sayılmayız. 2 yıldan fazla bir süredir depresyondayım. korkuyorum boşanamıyorum düzenli gelirim yok.
tekrar tedavi konusunu tamamen bitirdik, yeniden deneyin allahtan ümit kesilmez yazanlar olursa teşekkür ediyorum, bu artık mümkün değil.

eşim iyi bir insan geliri filan çok iyi. bunu utanarak yazıyorum ama yaşam şartlarım gayet iyi yani. sorun şu, boşanmak istiyorum ama korkuyorum. yeniden sıfırdan nasıl başlayacağım bilmiyorum. neyse bir şekilde hayata tutunurum ama acaba doğru mu yapıyorum arkadaşlar?
evlat edinme ihtimalim de yok çünkü istemiyor. ben anne olmayı çok ama çok istiyorum. yarın öbür gün tamamen çocuk sahibi olamaz duruma geleceğim yaşım ilerliyor. bir yandan da günümüzde güvenilecek düzgün erkek kalmadı diye düşünüyorum. flörtüz bir tip de değilim kimseye güvenemiyorum. size içimi dökmek istedim. şimdiden ilginiz ve tavsiyeleriniz için, değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim.

ilave: arkadaşlar okuyan ve cevap verenlere teşekkürler, aslında beni endişelendiren yaşım. 35 yaş. boşanmak istiyorum bir an önce çünkü ilerliyor yaşım. boşandıktan sonra bir süre evlenemem. bu sağlıklı olmaz. dolayısıyla haklıyım değil mi?
Siz duymak istemeseniz de ben diyeyim ama beni hoş görün olur mu . Ben de 37 yaşında asilama tup bebek ,yumurta takibi vs vs arada bir sürü tedavi görmüş biriyim . İnanın MFK terapiye bir bakın. Benim başka bir şey dememe gerek kalmayacak . Hem kadın hem erkek infertilitesinde müthiş etkili bir yöntem. Ürünleri, ek tavsiyeleri harika etki ediyor. Biz bizzat gördük faydasını. Eşimde sorun yoktu ama yine de kullandı ürünlerini, semen analizinde 85 milyondan 260 milyona çıktı total sperm sayısı. Ve her değer iyileşti. Ben de kilo verdim sağlıklı besledim. Hamile kaldım doğal yolla. Boş gebelik oldu ama kurtajdan 10 ay sonra tekrar Hamile kaldım. Yumurta takibi ile oldu ama mfk terapiyi de uyguladım. Bir bakın ne kaçırırsınız . Mutluluar diliyorum hayatinizda

merhaba hanımlar,
bu konuda fikir almak için üye oldum. 12 yıllık evliyim 35 yaşındayım. eşimde azosperm rahatsızlığı var. birkaç defa tüp bebek denedik ancak sonuç alamadık. sperm bulunamıyor. son olarak artık ümidi kestik. yumurta rezervlerim zayıf. evlat edinme fikrine tamamen karşı eşim. istemiyor.
cinsellik konusunda da pek iyi sayılmayız. 2 yıldan fazla bir süredir depresyondayım. korkuyorum boşanamıyorum düzenli gelirim yok.
tekrar tedavi konusunu tamamen bitirdik, yeniden deneyin allahtan ümit kesilmez yazanlar olursa teşekkür ediyorum, bu artık mümkün değil.

eşim iyi bir insan geliri filan çok iyi. bunu utanarak yazıyorum ama yaşam şartlarım gayet iyi yani. sorun şu, boşanmak istiyorum ama korkuyorum. yeniden sıfırdan nasıl başlayacağım bilmiyorum. neyse bir şekilde hayata tutunurum ama acaba doğru mu yapıyorum arkadaşlar?
evlat edinme ihtimalim de yok çünkü istemiyor. ben anne olmayı çok ama çok istiyorum. yarın öbür gün tamamen çocuk sahibi olamaz duruma geleceğim yaşım ilerliyor. bir yandan da günümüzde güvenilecek düzgün erkek kalmadı diye düşünüyorum. flörtüz bir tip de değilim kimseye güvenemiyorum. size içimi dökmek istedim. şimdiden ilginiz ve tavsiyeleriniz için, değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim.

ilave: arkadaşlar okuyan ve cevap verenlere teşekkürler, aslında beni endişelendiren yaşım. 35 yaş. boşanmak istiyorum bir an önce çünkü ilerliyor yaşım. boşandıktan sonra bir süre evlenemem. bu sağlıklı olmaz. dolayısıyla haklıyım değil mi?
Cnm bnmde yasim 35
8 senedir evliyim ve cocugumuz olmadi uzerine bir dusuk birde erken dogm sonucu kayip yasadik tramvalar ve buyuk sorunlr yasadm
Ve esimle ilk gunden itibaren hep cocuk istedk ikimizde cocuk manyagiyiz
Ama onemli olan sevgi eger esinizj sevseydiniz bence cocuk icin onu brakmazdiniz millet baska bir adami seviyor diye onca cocugunu bırakıp kaciyor evden...yani huzur mutluluk sevgi olmadiktn sonra cocukda hicbirseh degistirmez bukezde cocuk olur sevgi ararsin belkide...
Demem o ki kisacasi sevginiz yoksa ayrilin cocuk icin ayrılırsaniz pisman olma ihtimaliniz olabilir
Son olarakta erkek eline bakan kadinlardn nefret ediyorum sirf imkan vr diye ayrilmak istedigin bir admla yatmak nedir.mide almaz zaten bikere.... Yaşin daha genc calisirsin bakarsin kendine
Sen bu evlilikten coktan gitmissin zaten belli

cinsellik de kötü olabilir, çocuğunuz da olmayabilir ama eşinizi sevmiyor musunuz?
Ben eşimden çocuk için ayrılamazdım mesela. Yani eşime sevgim çocuk isteğimden daha baskındır.
Tabi boşanabilirsiniz ama tekrar birini sevip güvenip evlenmek ve çocuk yapmak da bir süre alacaktır, olacağının garantisi de yok. Bilmiyorum eşim benden çocuğum olmuyo diye ayrılsa bu bana büyük bir haksızlık olurdu bence

X