İngilizce öğrenmek bu kadar zor mu?

Pandaizm

Spiritüel 🐼
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2019
1.781
4.756
Çok tatlısın ya :KK19:
Her kurs öyle değil. Sadece konuşma üzerine ders alabilirsin o telaffuzunu düzeltir. Ya da internetten ana dili ingilizce olanlarla konuşarak dil öğrendiğin uygulamalar var o da aynı şey bence. Hem her yerden konuşursun hem de ucuz.
Akademik dili geliştirmek için bol bol makale okuman işine yarar. İngilizce kitap okumak yeni kelimeler öğrenmeni sağlar.
Bu arada dün eşime söyledim bunu. Bi filmde ruslar vardı ingilizce konuşan bayılıyorum aksanlarına, bence de en iyi aksan ruslarda var.
Önerebileceğiniz youtuberlar var mı acaba?
İsim olarak da kimseyi bilmiyorum da...
Ben de bu yöntemi denemek isterim:KK72:
Yanlış kişiyi alintiladim galiba pardon :KK70:

Pandaizm

Spiritüel 🐼
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2019
1.781
4.756
Yabancı YouTube kanallarını takip ediyorum diyen üye şuan mesajını bulamıyorum lütfen bana da bı el atıp öneri verebilir misin :KK70:
Beni burda bı başıma komaaa:KK70:

Alys

Moiraine Damodred
Pro Üye
6 Aralık 2010
21.107
46.330
Konu 2012'den ama ben yazayım madem soruyorsunuz,ingilizce kalbimde yara çünkü :)))
Ben sıfır eğitimle, hazırlık falan okumadan ,dile de hiç merakım olmadan 25 yaşına kadar geldim.
25 yaşında yine sıfır dille yurtdışına çıktim , seyehate. sonrasında öğrenmeye başladım ama yollarda konuşa konuşa, turist gezdirme sitesinden her hafta yabancı arkadaşlari gezdire gezdire, arkadaşlarla/yolda tanistigim flortlerle whatsappta sabah akşam konuşa konuşa falan.
Son 4 yılda bir sürü ülkeye gittim tek basima gezmeye, insanların evinde kaldım gece boyu sohbet ettik, bir sürü arkadaşım oldu... Hatta 3 yıldır sevgilimle ingilizce konusuyoruz(onun İngilizcesi de harika değil), geldiğinde aylarca susmadan konuşuruz gece gündüz. Hatta ingilizce kavga ederiz :)
Ama buna rağmen dilim perişan :)) klasik sohbet konuları- ananemin köpeğinin maceraları, flört işleri falan tabii ki konuşuyorum ama anlamadığım çok şey var.
Bir kursa gideyim-bilenden öğreneyim dedim, onda da kurallı kurallı şeyler, fiilin ikinci hali, cümle diziliş kuralları falan,bana göre olmadığını anladım , kaydımi iptal ettim.
Türkçeyi nasıl kurallarıyla ogrenmediysem İngilizceyi de böyle öğreneceğime inanamiyorum.
Bir de benim sıkıntım şey. Monkey language konusunda bir dunya markasiyim. Hiç konuşamasak bile bir şekilde derdimi anlatırım, misal kimsenin asla ingilizce bilmedigi bir Rus şehrinde evinde kalacağım kişiye ulaşmak için insanların telefonunu kullanmam gerekiyordu. Telefonumu işaret edip zor durumda kaldığımı belirtip İstedim insanlardan, hepsi verdiler (evinde kalacağım kişi acmadigi için ayrı ayrı zamanlarda başka başka insanlardan aldım) . Beni anlamadıkları gibi 'zor durumda kaldıysan bize gel' falan dediler(yine monkey language ile):halay::halay:
Ya da adres gosterdigim insanin tarif etmeye dili yoksa girer koluma beni oraya kadar/ya da durağa kadar götürür:))
Hal böyle olunca nasılsa derdimi anlatiyorum diye çok zorlamıyorum sanirim. Sonuç olarak ben nasıl gerçekten güzel konuşabilirim, çoğu konusulani anlayabilirim, ingilizce projelere katılabilirim? (Gecen yıllarda bir ülkede bir gençlik projesine katıldım,kabus gibiydi. Misal insanlara fikrini sorup sorup sonra onu kendimce harmanlayıp sunum yapmam gerekiyordu.
İşte bu bende yok. Far görmüş tavşan gibi tutuldum kaldim. Gerçekten başarısız bir proje oldu benim için. Tam 'meger benim dilim yokmuş,ben var zannediyormusum' diye uzulmusken dönmeden yan ülkeye gittim,turistik amaçlı. Gayet güzel konuştum,ettim,dostluklar kurdum geldim. Çok acayip bir dilim var)

*İnşallah konuyu okuyan 'once Türkçe ogren' demez 😂😂 çok uykusuzum, toparlayamadim valla .

bence yontem super, aslinda buna sanirim bebek yontemi deniyor, bir bebek gibi kendini mazur biraktikca ve grameri da kafaya takmadikca cok acayip ilerleme katedebilirsin.

Luke's English podcast var spotify da, su an neredeyse 700 bolume yaklasti, adam on yildir yapiyor bu isi ve bolumlerin cogu bir saatin ustunde. Ben herkese oneriyorum, tak kulagina dinle, her konuda konusuyor, benim de dinleme kaabiliyetim sayesinde cok artti. Ilk basladigimda cok sey kacirirken su an onun konusma hizindaki hic bir seyi kacirmiyorum. Tabi native den biraz daha yavas konusuyor ama benim icin daha iyi.

TATOSH

yuvasina asik 🤲❤
Pro Üye
12 Haziran 2007
4.527
758
ben de Almanca calisiyorum ama yok o an hersey net kafada 1 2 saati gecmeden hicbisey yok neydi diye kafayi yiyecem🙉🙊🙈 yasim 40 zor ogreniliyor dil zorlasamda bende pek ise yaramiyor 🤭sanirim beynim yeni bilgi kabul etmek istemiyor 🙄

Ddimple

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2012
243
44
Merhaba, konudaki çoğu msjı okudum.Ben de İngilizce öğrenmek istiyorum ama bunun için online ders , birebir özel derd vs araştırmaktan başka yaptığım bir şey yok henüz icraata geçemiyorum çünkü nerden nasıl başlayacağımı bilmiyorum:olamaz: Ben başlangıç seviyesinden başlamak istiyorum. Youtube dan yada farklı siteelerden bildiğiniz önerebileceğiniz hocalar var mı?

Pandaizm

Spiritüel 🐼
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2019
1.781
4.756
İstanbul işletme enstitüsünün ingilizce A1 A2 - B1 B2 - C1 C2 eğitim seviyeleri var.
1 haftalık eğitimler. (İsterseniz uzun dönem ücretli olanlar da var)
To be'lerden başlanıyor o kadar en alt seviyeden yani.
Kendiniz de desteklerseniz gayet güzel öğrenirsiniz.
Şuan ücret 30 TL olması lazım. Ama pazartesi sabahları erkenden kontrol ederseniz belli bir kayda kadar ücretsiz alıyorlar. 😊

Pandaizm

Spiritüel 🐼
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2019
1.781
4.756
Merhaba, konudaki çoğu msjı okudum.Ben de İngilizce öğrenmek istiyorum ama bunun için online ders , birebir özel derd vs araştırmaktan başka yaptığım bir şey yok henüz icraata geçemiyorum çünkü nerden nasıl başlayacağımı bilmiyorum:olamaz: Ben başlangıç seviyesinden başlamak istiyorum. Youtube dan yada farklı siteelerden bildiğiniz önerebileceğiniz hocalar var mı?
Sizi alintilamayi unutmuşum kusura bakmayın. Yorum yazdım okuyabilirsiniz önerimi

dmrc

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2020
20
21
Bende nasipse İrlanda'ya gidecegim,2 yıldir evliyim aile birlesimi vize surecindeyim, eşim Türk. Dili de haliyle gayet iyi 16 yıldır orada yasiyor. Orda hayatımı kolaylastirmam icin ingilizce öğrenmem gerekiyor. Lise seviyesinde,derdimi anlatacak kadar olduğunu düşünüyorum ama, elbette yeterli degil. Tabii gidersem orada yasayarak ogrenecegim muhtemelen ama, yine de bos vaktimi degerlendirmek icin birseyler ogrenmeye calisayim diyorum, sanirim olmuyor 🤭

Once_upon_on_a_time

Guru
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2009
3.346
1.690
Seviyenize göre kitap okumak ve kelimeleri öğrenerek çevirmeye çalışmak en yararlı yöntem. Ayrıca yabancı dilm ve diziyle de desteklerseniz tam olur. Eğer grammer konusunda sıfırsanız da busuu diye bir uygulama var öneririm.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1771 gün geçti.

Tealover

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2021
8
1
44
Yeni bir dil ogrenmek belli bir yastan sonra zordur. Yani, yas ikerledikce dil ogrenme yavaslar. Ben yillardir konusuyorum, Inglizce uni bile okudum ama bitmiyor... Yani ogrenme bitmiyor, bitmezde.