İngilizce öğretmenı olmak isyıyprum uzaktan egitim varmı geç mi kalmışım

limonata27

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2020
63
22
30
Kızlar 28 yaşındayım 2. hamileyim diğeri 5 yaşında ve içimde kalan bir hayalim var olursa çok mutlu olurum ingilizce öğretmenı olmak sizce geç mi kaldın yenıden üniversite sınavına hazırlanıp üniversite okumam da gerekıyor ama iki çocukla okula gitmek zor iş gurbette yaşıyoruz ailelerden kimse yok kazanabilirmiyim acaba çok aklıma takılıyor fikirlerinizi alsam ??

Kızlar 28 yaşındayım 2. hamileyim diğeri 5 yaşında ve içimde kalan bir hayalim var olursa çok mutlu olurum ingilizce öğretmenı olmak sizce geç mi kaldın yenıden üniversite sınavına hazırlanıp üniversite okumam da gerekıyor ama iki çocukla okula gitmek zor iş gurbette yaşıyoruz ailelerden kimse yok kazanabilirmiyim acaba çok aklıma takılıyor fikirlerinizi alsam ??
Ogretmenligin uzaktan egitimi yok
Ingilizce var mi bilmiyorum
Uzaktan egitim dönemleri ayni orgun egitim gibi eylulde baslar. Eylimul oncesi harc yatırıp kayit yaptırmaniz gerekiyordu.

Ogretmenligin uzaktan egitimi yok
Ingilizce var mi bilmiyorum
Uzaktan egitim dönemleri ayni orgun egitim gibi eylulde baslar. Eylimul oncesi harc yatırıp kayit yaptırmaniz gerekiyordu.
yok ben zaten sınava bu yıl hazırlanıp giricem tekrar daha girmedim bu yılki üniversite sınavı için soruyorum

yok ben zaten sınava bu yıl hazırlanıp giricem tekrar daha girmedim bu yılki üniversite sınavı için soruyorum
Uzaktan egitim var mi demişsiniz. Su anki egitim sistemi pandemiden dolayi boyle. Gelecek senelerde boyle kalacaginin garantisi yok. Temeliniz iyiyse ne kadar surede hazirlandiginizin bir onemi yok ama basvuru tarihini kaçırmış olabilirsiniz.

Uzaktan egitim var mi demişsiniz. Su anki egitim sistemi pandemiden dolayi boyle. Gelecek senelerde boyle kalacaginin garantisi yok. Temeliniz iyiyse ne kadar surede hazirlandiginizin bir onemi yok ama basvuru tarihini kaçırmış olabilirsiniz.
tamamdır teşekkür ederim🤗

Neden yapamayasınız?
Ancak uzaktan eğitim normalde yok.
Sınava hazırlanıp puanınızı alın ve başvurun.
Ancak formasyon vs düşünüyorsanız zor baya söyleyeyim

Neden yapamayasınız?
Ancak uzaktan eğitim normalde yok.
Sınava hazırlanıp puanınızı alın ve başvurun.
Ancak formasyon vs düşünüyorsanız zor baya söyleyeyim
formasyon işi benim için dedıgınız gibi zor ben doğruca okumam gerekır kazanabılırsem tabı çok teşekkür ederim😘

Ben ingilizce öğretmeniyim kpss hazirladigim zamanlarda dersaneye gitmiştim. Alan sınıfımızda aöf ingilizce mezunu arkadaşlar vardı. Edebiyat okuyup formasyon mu aldılar yoksa eğitim fakültesi mezunu muydular bilmiyorum ama açık öğretim okuyup kpss ingilizce öğretmenliği için çalışıyorlardı.
Eğitim fakülteleri içinde net ortalaması yüksek bölümlerden biri ingilizce öğretmenliği yabancı dil sınavından 80'de en az 70 net yapmanız lazım onu da belirteyim.
Inşallah nasip olur hicbir şey için geç değil
Düzenleme: 2014'te üniversiteden mezun oldum

Evet o okuyanlardanim ben de. Eğitim fakültesine değil, açık öğretim fakültesine bağlıydı. Ingilizce öğretmenliği lisans programinokarak geçiyordu tam adı. 12 yıl once mezun oldum. Ders gecme notu 70 idi.ilk iki sene örgün, 3 ve 4. Sınıfta uzaktan eğitimle devam ediyordu. Önceden belli başlı çoğunlukla büyüksehirlerde de okunabiliyordu benim zamanimda sadece Eskisehirdeydi. Yabancı diller yüksekokulunda derslerimize devam ederdik. 3 ve 4. Sınıf dersleri nispeten ağır ve formasyon deraleri olduğu için çeşitli kurslar vardı. Dileyen kurslardan destek alarak, dikeyen sadece online haftalik konu anlatimi ve sorularla ve tabii ki aöf bürosundan aldığımız kitaplarimizla çalışırdık. Hey gidi günler.. dilerim sizin de gonlunuze gore olur. Bu arada bölümümüz kapandı.

Ay sanki bu konuyu ben açtım bende çok istiyordum hala da hayalim nasıl olur acaba

X