İnsan ilişkileri kuvvetli olanlar bakabilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İş arkadaşlarımız bir süre sonra aile gibi oluyor. Ailemizden çok görüyoruz. Evlenenler olur, çocuğu olanlar, Hastalananlar vs. Bugün ne yemek yapcaksınız gibi sürekli bir iletişim olur. Bir mola bir kahve. Şu zamana kadar çalıştığım tüm iş yerlerinde bu ortamı sevdim. Bana sıcak gelir. İllaki bir iki kişiyle daha yakın oluyorum. Ama herkesle de iletişim halindeyiz.

Ortam sizin elinizde. Kendi hayatımızdan millete sıra gelmiyor. Dedikodu normalde sevdiğim birşey değil ama çalıştığım kurumda ekipler var. Ekipler arası sıkıntı olabiliyor canımız sıkılırsa konuştuğumuz da oluyor. Günlerce arkadaşa gelinlik baktığımızı bilirim. Kimi meslektaşlarım sırf sosyalleşmek için çalışır. Yani sizin rahatsız olduğunuz ortam onlara ilaç gibi geliyor.

Biri ekibe yeni katıldığında onu sıcak karşılarız. Çay kahve koyarız. Sabah kahvaltılarına dahil ederiz. Bize ısınsın diye tanışma konuşmaları yaparız evli misin çocuk var mı daha önce nerde çalıştın vs. Hoşgeldin ikramlıkları getiririz. Ama sizin gibi baştan tepkili gelen kişiler var. Onlar kabuğunu kırmazlar. Mesafelidirler. Bir art niyet var sanki zarar verecekmişiz gibi bir tavır hissediyorum onlardan. Bana soğuk geliyor böyle kişiler. Ortam geriliyor sanki. Yine de saygı duyarım napalım. işini yapar, kahvesini alır bir köşeye geçer, elinde telefon akşama kadar. Nihayetinde herkes işini yapıyor günün sonunda maaşımızı alıyoruz. O insanlara mecbur veya muhtaç değilsiniz. Kimseyle iletişim kurmadan da gününüzü bitirebilirsiniz ya da sıcak bir ortam kurup iş yerini eğlenceli hale getirerek de bu sizin tercihiniz.

Baştan ekip arkadaşlarınızı küçük görmeyin. Onlarda insan evladı. İyisi de olur kötüsü de saygınızı koruyun. O memur arkadaşlar da dedikodudan ibaret değildirler diye umuyorum. Biraz daha tanımaya çalışın. Belki bir iki içiniz ısınır ve arkadaşlıklar kurarsınız. Bnm işimde de hastaların arkasından kötü konuşanlar oluyor. Uyarıyoruz. Yine yapıyor. Karakteri böyle tahammülsüz ya da Evinde mutsuz olup sürekli gergin olanlar da oluyor, yine de dışlamam yani. Niye hor göreyim. İş dışında görüşmeyiz ama Düşmanım değil nihayetinde Selamımı veririm yeriz içeriz beraber Onu eleştirecek haddi kendimde görmüyorum.

Uzun oldu kusura bakmayın. Memuriyetinizi tebrik ederim. Geçimli biri olduktan sonra mutlaka anlaşacak birileri çıkar karşınıza Siz de yaşadıkça kendinize bir yol çizersiniz.

Ama sizin gibi baştan tepkili gelen kişiler var. Onlar kabuğunu kırmazlar. Mesafelidirler. Bir art niyet var sanki zarar verecekmişiz gibi bir tavır hissediyorum onlardan. Bana soğuk geliyor böyle kişiler. Ortam geriliyor sanki.
Baştan beri tepkili?
Baştan ekip arkadaşlarınızı küçük görmeyin. Onlarda insan evladı. İyisi de olur kötüsü de saygınızı koruyun.
Küçük görme? Saygınızı koruyun? Ben nerde küçük gördüm ? Bu kanıya nasıl vardınız ya? Esas tam tersi onlar engelli birini küçük görüp dalga geçtikleri için rahatsız oldum? Onları nerde küçümseyecek laf yazdım ben yA? Gerçekten yorum yapmak için yorum yapmayın. Ben dedikoduya laf etmiyorum eden etsin. Ama ben etmek istemiyorsam da beni de hakaret ve dalga geçmeye varan konuşmasına çekmesin kimse olay bu. Diğer arkadaşlarla bir sıkıntı yok herkes kendi halinde iş öğrenmeye çalışıyor, elbetteki bende gülüp eğleniyorum. Kimseye de ön yargılı gitmedim. Tek kişiyle bu tarz bi sıkıntı oluştu onda da onu yargılamıyorum ve bir tartışmamız yada münakaşa olmadı sadece beni zorlamasından rahatsız oluyorum. Buraya bu tarz insanlarla küsmeden sıkıntı yaşamadan nasıl anlaşırım diye konu açtım.

Yanılmamışım
Valla kasıntı bir tipsiniz sizinle çalışacaklara sabır dilerim
Bende sizin çevrenizdeki tüm insanlara sabırlar dilerim herkesle iletişimim çok iyi siz gibi insanlara hakaret edip tepki vermemesini beklemeyecek empati ve insanlığa sahibim. Size de güle güle. Başka yerde kusun kininizi.

Bende sizin çevrenizdeki tüm insanlara sabırlar dilerim herkesle iletişimim çok iyi siz gibi insanlara hakaret edip tepki vermemesini beklemeyecek empati ve insanlığa sahibim. Size de güle güle. Başka yerde kusun kininizi.
öğretmenlerin pandemide aldıkları maaşları haram çünkü yattılar yazmistiniz bu hangi insanlığa sığıyor?

öğretmenlerin pandemide aldıkları maaşları haram çünkü yattılar yazmistiniz bu hangi insanlığa sığıyor?
Evet canlı derse dahi girmeyen evinde oturan öğretmen ve diğer memurların maaşı haram. Benim gözümde doğruyu söylemek insanlığa sığıyor, hak etmediği halde aldığı parayı çatır çatır yemek değil. Ki bunu kendi öğretmen arkadaşım bile söyleyip maaşının yarısını fakir bir aileye verdi aylarca. Ne kadar kindar insanlarsınız ya. Anlayıp dinlemeden aylar önceki şeyi bile hırsını tutup alakasız bir konuda dökmeye çalışıyorsunuz yazık insanlığınıza bir lira bile haksız kazançtan korkarım ben herkeste bu nbilinci beklemek yanlış oldu tabi haksız kazanalar kudurdu.

biraz ayıp olmuyor mu bu kadarı da? :KK12:
Otrera hanım sizi severim ama sizde maalesef objektif bakmıyorsunuz, sizin çoğu yorumunuzu beğeniyorum, sizde benim çok yorumumu beğendiniz bu platformda, karşı taraf hakaret ederken benden sıfır tepkili yorum bekliyorsunuz üstte yazdığınız şeye de cevap vermedim farkında iseniz çünkü sizle münakaşaya girmek istemiyorum, bana ayıp yapılıyorsa bende yapıyorum kimse kusura bakmasın kaç ay önceki konu için gelip burda laf sokmasın kimse.

zor bir durum. naparsan yap, istediğin kadar sınır çizmeye uğraş anlamak istemeyen anlamıyor. fazla sert çıktın mı da adın uyumsuza çıkar, yeni dedikodu malzemesi sen olursun. politik olmak en güzeli. yer, geldi mi dedikoduya da katılırsın ama zararsızına :) ne bileyim yüz yüze bakıp sohbet edeceğin 3.bir kişinin değil de alakasız , dışardan biri hakkında yapılan zararsız bir dedikoduya....denge kurmak böyle bir şey. iş arkadaşlarıyla olan ilişkiler tamamen politik olmak üzerine kurulu bence. ha çok şanslıysan kafa dengi birileri varsa gerçek arkadaşlığa da dönüşebilir ama bana daha böylesi rast gelmedi.

zor bir durum. naparsan yap, istediğin kadar sınır çizmeye uğraş anlamak istemeyen anlamıyor. fazla sert çıktın mı da adın uyumsuza çıkar, yeni dedikodu malzemesi sen olursun. politik olmak en güzeli. yer, geldi mi dedikoduya da katılırsın ama zararsızına :) ne bileyim yüz yüze bakıp sohbet edeceğin 3.bir kişinin değil de alakasız , dışardan biri hakkında yapılan zararsız bir dedikoduya....denge kurmak böyle bir şey. iş arkadaşlarıyla olan ilişkiler tamamen politik olmak üzerine kurulu bence. ha çok şanslıysan kafa dengi birileri varsa gerçek arkadaşlığa da dönüşebilir ama bana daha böylesi rast gelmedi.
Çok teşekkür ederim çok güzel açıklamışsınız dediğiniz gibi yapmaya çalışacağım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X