İnsan kendi çocuğundan bu kadar nefret eder mi?

Pamukpamuk44

Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2021
580
-79
38
Merhaba iyi geceler. Ailemle ilgili sorunlarım vardı. Bununla ilgili 2 konum var profilimde bulabilirsiniz.
Ailemle konuşmuyordum. Hafta sonu kuzenimin düğünü için memlekete gittim. Eve gitmeyecektim yengem annen çok üzülüyor git kızım falan dedi. Neyse gittim. İyi güzel oturduk falan. Yemek yerken annem “abinlerle aranı düzelt” gibisinden konuştu. Abimin bana küfür ettiğini bu konuyu konuşmak istemediğimi söyledim. Terslenmeye söylenmeye başladı. Ben de susmadım cevap verdim. Çatalla saldırdı. Babam çatalı aldı elinden. Sonra tuttu beni saç baş girişti. Normalde karşılık vermem ama bu kaçıncı dövüşü ben de tuttum ittirdim. “Defol git gelme bir daha yalnız kal gör gününü başına bir şey gelirse arama sakın” vs saydırdı. Aldım çantamı çıktım. Yaşadığım şehre geldim.
Ben anlamıyorum. İnsan bir evladı için başka bir evladına neden bunu yapar? Bu kadar neyin nefreti bu? Eski konuları okuyun haklı olduğumu göreceksiniz. Konuyu neden açtım bilmiyorum. Hiçbir arkadaşıma anlatamıyorum bu rezillikleri utanıyorum. Dertleşmek için açtım herhalde. Bu kadar haksızlık bir insana çok fazla değil mi?
sen de ailenin bulunacağı ortamlara girme...bu konuyu da çevrede anlatma.

Nihal Shibuya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2021
2.631
7.429
41
Benimde ruh hastası bir annem var. Beni dövmüyor ama içinde bitmek tükenmek bilmeyen bir nefret var bana karşı. Babam hayattayken gün yüzüne çıkmadı. Ne zamanki babam öldü, diğer 2 çocuğuyla bir olup bana savaş açtılar.
Babamdan bir gayrimenkul kalmıştı. Babamın vefatından 1 hafta sonra toplandık. Ne yapacağımızı konuşacaktık. Küçük kardeşim " Satalım da sen kocana yedir" dedi. Bende bunun üzerine kardeşimin üstüne yürüdüm. Birbirimize bir kaç kere vurduk. Annem kardeşimden taraf oldu. Sanki o beni tahrik etmemiş gibi, ben onu dövdüm oldu. Bu olaydan 6 ay sonra ablam benim kafamı cep telefonu ile darp etti. " Adam öyle dövülmez, böyle dövülür" dedi. Annem yine ablamdan taraf oldu. Kardeşinin intikamını aldı senden dedi. Geçenlerde ben ablamın ilk erkek arkadaşının onla zorla ilişkiye girdiği için dengesinin bozulduğunu söyledim. Bu olaydan sonra uzun seneler terapi aldı. Annem " Sende evlenmeden önce kaç kişiyle yattın" dedi. Ben 7 aylık hamileyim. Evet evlenmeden önce birlikteliklerim oldu ama kendi rızamla. Hiç birinden sonra terapi almadım. Kaldı ki karnım burnumda halimle en son duymak istediğim bu tarz rencide edici sözler.
Neyse bu son damla bardağı taşırdı. Annemi tamamen sildim hayatımdan. Bebeğimin doğumuna da çağırmayacağım. Benim akıl ve ruh sağlığımı bozuyor. Size de uzak durmanızı tavsiye ederim. Bizi dünyaya getirmeleri istedikleri her şeyi yapma hakkı vermiyor. Ben çocuğuma öyle bir anne olmayı çabalayacağım, sevgi ve şefkatle sarmalayacağım ki, çocuğum benim diyemediğim şeyi desin. "İyi ki Annem sensin"

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-01-2022

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 46 gün kaldı.

Sizin bebeğinize sağladığınız bağışıklık korumasının yanında, bebeğiniz de hafif enfeksiyonlara karşı kendi bağışıklık sistemini geliştirmeye başladı. Hamileliğiniz boyunca, bebeğinize solunum ve sindirim sistemiyle ilgili enfeksiyonlara karşı bağışıklık sağladığınız gibi kızamık vb genel viral enfeksiyonlara karşıda antikor koruması sağlamış olursunuz. Eğer bu antikorlar sisteminizde varsa, antikorlar plesanta yardımıyla sizin kan dolaşımınızdan bebeğin kan dolaşımına geçer.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Pamukpamuk44

Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2021
580
-79
38
Benimde ruh hastası bir annem var. Beni dövmüyor ama içinde bitmek tükenmek bilmeyen bir nefret var bana karşı. Babam hayattayken gün yüzüne çıkmadı. Ne zamanki babam öldü, diğer 2 çocuğuyla bir olup bana savaş açtılar.
Babamdan bir gayrimenkul kalmıştı. Babamın vefatından 1 hafta sonra toplandık. Ne yapacağımızı konuşacaktık. Küçük kardeşim " Satalım da sen kocana yedir" dedi. Bende bunun üzerine kardeşimin üstüne yürüdüm. Birbirimize bir kaç kere vurduk. Annem kardeşimden taraf oldu. Sanki o beni tahrik etmemiş gibi, ben onu dövdüm oldu. Bu olaydan 6 ay sonra ablam benim kafamı cep telefonu ile darp etti. " Adam öyle dövülmez, böyle dövülür" dedi. Annem yine ablamdan taraf oldu. Kardeşinin intikamını aldı senden dedi. Geçenlerde ben ablamın ilk erkek arkadaşının onla zorla ilişkiye girdiği için dengesinin bozulduğunu söyledim. Bu olaydan sonra uzun seneler terapi aldı. Annem " Sende evlenmeden önce kaç kişiyle yattın" dedi. Ben 7 aylık hamileyim. Evet evlenmeden önce birlikteliklerim oldu ama kendi rızamla. Hiç birinden sonra terapi almadım. Kaldı ki karnım burnumda halimle en son duymak istediğim bu tarz rencide edici sözler.
Neyse bu son damla bardağı taşırdı. Annemi tamamen sildim hayatımdan. Bebeğimin doğumuna da çağırmayacağım. Benim akıl ve ruh sağlığımı bozuyor. Size de uzak durmanızı tavsiye ederim. Bizi dünyaya getirmeleri istedikleri her şeyi yapma hakkı vermiyor. Ben çocuğuma öyle bir anne olmayı çabalayacağım, sevgi ve şefkatle sarmalayacağım ki, çocuğum benim diyemediğim şeyi desin. "İyi ki Annem sensin"
Kotu imiş.ben de ailemi sildim.herkes anne baba olmayı hak etmiyor.

olympiass

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2016
1.317
1.610
Ailemızı secemıyoruz.yapacak bir sey yok.bosver demekle de olmuyor.kafaya takılmayacak konu degil. Her neyse. Bıyle anneler var siz yalnız degilsiniz maslesef bunu bilin oncelıkle.erkeklere düşkün cogu amne nedense. Aslında ben bunjn altında çıkar ilişkisi seziyorum.yaslanınca vs erkek oglum da bana bakar dşyorlar bence. Izıma kocası izim vermez zaten diyor ileride.oglunu hoş tutuyor.ona düşkün olıyor.emınım ben buna.
Siz görüşmeyin. Hayatınıza bakın .ayaklarjnızım üzerinde durum yeter