Anket İnsan kendini en çok ne zaman çaresiz hisseder?

İnsan kendini en çok ne zaman çaresiz hisseder?

• Ankete Katılan
    1.154
Bana göre herşeyin bi çaresi var herşey unutulur en azından boşvermeyi öğreniyoruz zamanla.
Ama ölümün çaresi yok.... en çaresiz kaldığımız an bence sevdiğimiz birinin bir daha geri dönüşü olmadan gitmesi...

18 yaşındayken çok yakın bir arkadaşımızı kaybettiğimizde ölümün çaresizliği ile yüzleşmiştik arkadaşlarımızla birlikte, onun genç yaşına ölümü yakıştıramamıştık belki, bizler için de aramızda artık olmayacağı düşüncesini kabullenmek uzun zaman almıştı. O günden sonra hayata bakışımı değiştirmeye karar verdim. 1-Ölüm ve çaresiz hastalıktan başka her türlü meseleye bir şekilde çare bulunur 2-Ölüm var sevdiklerimize sıkı sarılalım ve kırmayalım. Ama insanoğluyuz. Karşımıza çıkan sorunlarda kendimizi zaman zaman dibe vurmuş, zaman zaman çaresiz hissediyoruz, herkesin sorunu, derdi kendine büyük oluyor. Belki ve muhakkak çaresi olan geçici süreçlerden geçiriyoruzdur ama o an bunların farkında olamayabiliyor insan.

2 tüp bebek tedavisi görüp birde üstüne onca emek verip olmamisi anne olamayacağımı hissettiğim o anda en çok çaresiz kaldığımı hissettim :KK42::KK42::KK42:
Merhaba canım,kesinlikle böyle düşünme yeterki pes etme sabırlı ol ve bir gün sende kavuşursun evladına,Allah hiç kimseyi evlatsız bırakmasın o hasretı yaşatmasın kimseyi ,ben çok yaşadım bu duyguyu çok zor tam 12 sene çocuk hasreti yaşadım ,ama hiç pes etmedim sabırlı oldum Allah'a dua ettim,5 kere aşılama ve 3 kez tüp bebek yaptırdım ve mutlu sona kavuştum çok şükür 5 aylik bir kız bebeğim oldu ,inşallah sende böyle bi mutlu sona kavuşursun ,Allah sanada bu duyguyu tattırsın inşallaaahhh

Merhaba canım,kesinlikle böyle düşünme yeterki pes etme sabırlı ol ve bir gün sende kavuşursun evladına,Allah hiç kimseyi evlatsız bırakmasın o hasretı yaşatmasın kimseyi ,ben çok yaşadım bu duyguyu çok zor tam 12 sene çocuk hasreti yaşadım ,ama hiç pes etmedim sabırlı oldum Allah'a dua ettim,5 kere aşılama ve 3 kez tüp bebek yaptırdım ve mutlu sona kavuştum çok şükür 5 aylik bir kız bebeğim oldu ,inşallah sende böyle bi mutlu sona kavuşursun ,Allah sanada bu duyguyu tattırsın inşallaaahhh
Amin cnm inşallah rabbim isteyen herkese nasip etsin o duyguyu tatmayı

Toprak aldığını vermiyor geri maalesef. Ölüm hariç her şeyin çaresi bulunur elbet.

En sevdiğimi, canımın bir parçasını kaybetmiş biri olarak söylüyorum:
Sevdiğin kişinin ölümünü yasadığın an, en çaresiz kaldığın andır.
Bunun tarifi yok, acısı hiç geçmiyor, her gecen gün canın daha fazla yanıyor ama sesin çıkmıyor :KK43:

Meleğin ile birlikte sağlıklı mutlu birr ömür diliyorum güzel arkadaşım...
Seni hep hatırlıyorum bana umut oluyorsun..
Hidrosalpenks illeti yüzünden yıllarca acı çektik sen mutlu sona ulaştın inşallah bizde bu savaşı kazanacağız... 2 negatif tüp bebek deneyimim var yakında 3. Ye başlayacağız benim için dua eder misin lütfen...

Tüp bebek tedavilerimin negatif olduğunu öğrendiğim an...
Dünyam başıma yıkıldı bedenini insan hissetmez mi elimi kolumu hiç bir yerimi hissetmiyordum... çaresiz hissettim kendimi çünkü benlik bişey yok ben elimden geleni yaptım keşke çaba ile olan bişey olsaydı günlerce aylarca uğraşırdım meleğim için...
1 tane iğneden korkan ben 9 ay boyunca her gün iğne vurulmaya razıyım yeterki anne olayım demiştim...
Bu dünya da tek hayalim anne olmaktı...
Küçükken bile yastığı karnıma koyar gezerdim hamileyim diye... O kadar çok merak ediyorum ki o hissi o kadar çok istiyorum ki nolur bana ve benim gibilere dua edin lütfen....

Meleğin ile birlikte sağlıklı mutlu birr ömür diliyorum güzel arkadaşım...
Seni hep hatırlıyorum bana umut oluyorsun..
Hidrosalpenks illeti yüzünden yıllarca acı çektik sen mutlu sona ulaştın inşallah bizde bu savaşı kazanacağız... 2 negatif tüp bebek deneyimim var yakında 3. Ye başlayacağız benim için dua eder misin lütfen...
Aminnn canımım :))) tabikide dua ederim sana ,Allahım sanada bu mutluluğu yaşatsın inşalllaaahh ve tüm istiyenlere de,bende 3 cü denemede hamile kaldım inşallah sende kalırsın canım:))

9 sene sonra 8. tüp bebekle hamile kalmistim ikizlerime 26 haftalıkken acil ameliyata alınıp doğurduğum sadece 2 kere canlı gördüm.
3. gün sabah kızımı öğleden sonrada oğlumu kaybettim.Hic birsey yapamadim sadece mezarlık da yumruğumu ısırıp eşime sesizce götürme diyebildim.
Rabbim düşmanıma bile evlat acısı vermesin 🤲
[/QUOT benzer şeyler yaşamışız :KK43: Allah sabır versin

Hayatta herşeyin bi çaresi vardır. Ama yaşlılığın ve ölümün çaresi yoktur

28 yıllık yaşamımda kendimi en çaresiz hissettiğim an annemi toprağa verdiğimiz andı.

X