İnsan yerine koyup engelledim kendini bı ✖️zannedermi?

Karpuzlu araba

Nirvana
Pro Üye
7 Ağustos 2017
9.825
30.323
28
İyi akşamlar ben gerçekten bunaldım ya herşeyden herkesten ,ben mıknatıslami çekiyorum böyle insanları kendime, ya insanın bir tane düzgün arkadaşı olmazmi ? Arkadaşlarım çogunlukla beni dertlerini anlatmak için kullanırlar :/ biri de demez ya sen nasılsın iyi misin hep onlar anlatir ben dinlerim . Sanki benim sorunlarim bana yetmezmis gibi, hayır madem bı b.k yiyorsun anlatıyorsun sonra o anlattığını unutma ben bişi dediğimde hemen dert yandigin kişiyi savunmaya geçme bu nasıl bı celiski ? Mesela kocasından yakınır bende üzülürum empati yaparım unutmam o anlattığını bir sonraki konuşmamızda ben kocasıyla ilgili bişi dediğimde hop hemen bı savunma .anlatma ozaman arkadaşım anlatma degilmi ?

Asıl konuya gelicek olursak arkadaşlar. Bı arkadaşım var evi var arabaları var ,arkadaşım hep kocasının cimriliginden yakınır, düşünün 5 aylık bebeği var şu hani kavanoz mama varya 3.4 TL kocasından istedi bebeği için kocası kıyameti koparmış okadar cimri hesap edin .bana dedi ki ya karpuz çocuğumun kıyafeti yok hicbisi yok falan üzüldüm bende haliyle .. yol parası bile olmaz cebinde nereye gidersek ben karşılarım bişi ister bende varsa alırım yoksada zaten almam ...hamileydi biyerde bulusacaktik ya 2 saat bekledim onu meğer yürüyerek gelmiş onca yolu .aileside arkasında bosan diyor bosanmiyor kocası ona al çocuğu sktr git evimden dedi yine gitmedi .herneyse

Asıl konuya şimdi geldik .arkadaşım çocuğumun kıyafeti yok dedi falan üzüldüm .bir tanıdık öğretmen bebeğinin kıyafetlerini küçüldüğü için başkalarına veriyor .kıyafetleride görseniz sanki mağazadan yeni çıkmış gibi yepyeni rica falan istedim kiyafetleri arkadaşım için . resmini attım ona .sonra aradım " canım bak bunlar oğluna olur çokta guzel istersen giydir istemem dersende ihtiyacı olan başka birine verirsin " kapattım telefonu bana mesaj atmış sen nasıl bana sormadan bunu yaparsın ben muhtacmiyim ben oğluma ikinci el kıyafet giydirirmiyim (ama desemki al para yok demez ) falan busuru hesap sorar gibi mesaj atmış ... senin yüzünden kocam beni rezil etti senin arkadaşın nasıl kıyafet verir sana diye(anlatmasaydin) hoş oda bi yalan kocasının dernek dernek yardım başvurularına gittiğini bilirim .

Tabi ben dayanamadım aradım tartıştık senin oğlun haşa (peygamber) mi sen ne zannediyorsun kendini bı senin mi çocuğun var .eğer sen benim için bunu yapsaydın giydirmeseydim bile başkasına verirdim kalbini kirmazdim falan dedim .bı benden bı ondan birbirimize girdik. Kizlar bunda kötu bişi varmı Allah aşkına söyleyin ya dışardan bı göz olarak bakın nasıl görünüyor ben sağlıklı düşünemiyorum artik

Onca aglanmaya herkes arkadasina yardimci olmak ister.Karsı taraf esiyle tencere kapak uyumunda bence.Uzak durun yorar bu tipler.
Öyle yaptım engelledim aklımdan çıkmıyor ya benim arkasim yapsaydı aynısını çöpe bile atsaydim bunları demezdim ya .nasıl bide üste çıkıyor ben anlamıyorum

Öyle yaptım engelledim aklımdan çıkmıyor ya benim arkasim yapsaydı aynısını çöpe bile atsaydim bunları demezdim ya .nasıl bide üste çıkıyor ben anlamıyorum
Dengesizmis canım o.Ayrıca yeni temiz kıyafeti giydirmek yokluk mu? Ablamin kizinin kücülenlerini ben alirim kizima giyer.Görümcesinin kizları bile kücülenleri yollar keza ben de benimkileri toplar begenene paslarim.
Fena kompleks var demek ki. .
Sana aglanmasinin nedeni neyse artik anlamasamda cokta düşünmemek lazim cunku bunlarda mantık aranmaz maalesef :olamaz:

iyi niyetinizden eminim ancak o an sinirle üzüntüyle arkadaşımla bir şey paylaşsam daha sonra ben bunu unutmusken arkadaşım bunu hatırlatsa sinirlenirim. Evli misiniz bilmiyorum ama illaki bir gönül ilişkiniz hoşlandığınız olmuştur. İnsan sevdiğine çabuk kırılıyor ama çabuk unutuyor, siz derdini dinleyip olay geçtikten sonra neden hatırlatasanız ki? Karı koca onlar unuturlar gider büyük bir olay değilse. Bebek kıyafeti konusunda da belki gerçekten eşiyle tartışmış vs olabilir. Bu tarz seylerde insanlar çok hassas oluyor. Bebeğine alamadığı için giydirememek başka, maddi gücü varken bebekler birbirininkiyle büyür mantığıyla değiş tokuş yapanınki başka oluyor. Bilmiyorum, sizin niyetiniz iyi bile olsa gerek yokmuş, kendinizi de üzmüşsünüz.

Dengesizmis canım o.Ayrıca yeni temiz kıyafeti giydirmek yokluk mu? Ablamin kizinin kücülenlerini ben alirim kizima giyer.Görümcesinin kizları bile kücülenleri yollar keza ben de benimkileri toplar begenene paslarim.
Fena kompleks var demek ki. .
Sana aglanmasinin nedeni neyse artik anlamasamda cokta düşünmemek lazim cunku bunlarda mantık aranmaz maalesef :olamaz:
Bana göre de bişi yok bende veririm oğlumun kıyafetleri ki bebek kiyafetleri zaten bebekler hemen büyüdüğü için fazla giydirilmiyor yepyeni oluyorlar .bana ağlamasınin nedenini bende anladimda seninde dediğin gibi bosver

Birisi size esini hatta cocugunu kotuluyorsa (bu benim icin altin kuraldir)sakin sizde gaza gelip katilmayin..Biz kadinlar boyleyizdir ..Biz herseyi deriz ama karsimizdaki kisiden gercekleri duymak istemeyiz..
Yoo ben zaten istesemde anlatamıyorum onlarin dertlerinden bana sıra hiç gelmiyor .ne hali varsa görsün kocasıyla artık konuşmam onunla

Yaptiginizda bir sorun yok ama gerçekten esi görüp de gururuna yediremediyse kızmış olabilir.
Hem cimri hem bu tür şeyleri de kabullenemeyen insanlar vardır o tiplerdendir belki.
Ha cocugun hic kıyafeti yoksa alacak kimse de yoksa giydirmesinde ne sorun var cocuk perisan olacağına iyi olurdu aslında

iyi niyetinizden eminim ancak o an sinirle üzüntüyle arkadaşımla bir şey paylaşsam daha sonra ben bunu unutmusken arkadaşım bunu hatırlatsa sinirlenirim. Evli misiniz bilmiyorum ama illaki bir gönül ilişkiniz hoşlandığınız olmuştur. İnsan sevdiğine çabuk kırılıyor ama çabuk unutuyor, siz derdini dinleyip olay geçtikten sonra neden hatırlatasanız ki? Karı koca onlar unuturlar gider büyük bir olay değilse. Bebek kıyafeti konusunda da belki gerçekten eşiyle tartışmış vs olabilir. Bu tarz seylerde insanlar çok hassas oluyor. Bebeğine alamadığı için giydirememek başka, maddi gücü varken bebekler birbirininkiyle büyür mantığıyla değiş tokuş yapanınki başka oluyor. Bilmiyorum, sizin niyetiniz iyi bile olsa gerek yokmuş, kendinizi de üzmüşsünüz.
Ben durup dururken kocasını anlatmadım ki lafına karşılık aman x sktr et zaten hep böyleydi değişmez sen demiyormuydun beni hamile halimle bile busuru yol yürütüyor du diye zoruna gitti ben öyle diyince . giydirmek istemeyebilir onu anlarım ama kalkıp ta hesap sormam bunun için onun yerinde olsaydim.tesekkur ederim karpuz başkasına ver yada ben kocamı alıştırmak istemiyorum böyle deseydi yine anlardım .bende evliyim benimde bı oğlum var ... Bana kizmasina şaşırdım ben. Haketmedim bunu

Yaptiginizda bir sorun yok ama gerçekten esi görüp de gururuna yediremediyse kızmış olabilir.
Hem cimri hem bu tür şeyleri de kabullenemeyen insanlar vardır o tiplerdendir belki.
Ha cocugun hic kıyafeti yoksa alacak kimse de yoksa giydirmesinde ne sorun var cocuk perisan olacağına iyi olurdu aslında
Kocasına anlatmasaydi anlatmak zorunda değildi bana istemiyorum deseydi tamam konu bitmisti .ben kocasının asla bunun için kızdığına inanmıyorum kocası kendi bkunu yiyor öyle biri onca mali mülkü var dernek dernek yardım aramaya gidiyor bikere bunlara pandemi parası ciktibi kuruş koklatmadi arkadaşıma arkadaşım öyle dedi .gıda kolisi dagitiliyordu kocası gidip aldı .bunlardan utanmiyorda kıyafettenmi utanıyor .orda aslında arkadaşım kocasını savunma amaçlı yaptığını düşünüyorum ben .asla kocasının kızdığına inanmıyorum

kocası ve kendisi düşük göstermeseydi durumlarını sizde bu teklifi etmezdiniz hayret bişey bu insanlardaki kafayı anlamıyorum yanlış yaptığınız bir şey yok...

Bizim Üniversitede bir oglan vardi. Hep annesinden yakinirdi "bana yardim etmiyor..yemek alacak param bile yok" felan. Bende acidim kendim ögrenci oldugum halde yemek aldim, para da verdigim oldu. Sonra bir arkadasla evine gittik. Orda ögrendik ki o sözde ona yardim etmeyen anne ona 3000 euroluk mutfak almis. Diyeceklerim bu kadar.

X