insanlar çok düşüncesiz

kubraxxx

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2019
28
-47
Öncelikle herkese merhaba
Benim sinirimi bozan bir durum var paylaşacak kimsemde yok. Hamileyim ve daha cinsiyeti belli değil birde eşimin bir arkadaşı var 1 yaşında kız çocuğu olan.
Arkadaşının eşiÇocuğuna her şeyin en iyisini en pahalısını en yenisini alıyor. Banada kızın annesi gelmiş inşallah çocuğun olurda bizim torunun kıyafetlerini felan veririz kullanırsın dedi çok sinirim bozuldu benim ilk çocuğum kendim herşeyin en iyisini kendim seçerek alacağım dedim hemde ben erkek çocuk istiyorum dedim kadın kusura bakma felan dedi ama inadıma hareketler ediyor inşallah kızın olur diyor başka bir şey demiyor yüzüme bakıp söyleyip kahkaha atıyor.Kızı da geçen çocuğunun pembe kuvet ve kovasını verdi belki benim çocuğum erkek olcak bunu niye veriyorsun bana diyorum nolcak erkek de yıkanır bunda diyor ama kendi çocuğuna nerdeyse bin liralık oyuncaklar alıyor hergün. yani bunun çocuğu değerli benim ki mi değersiz ben anlamıyorum sinirlerimi çok bozuyorlar eşim birşey olmaz verirler atarsın veya istemiyorum dersin diyor ama istemiyorum desemde zorla veriyorlar eşim görüşmeyi kesmiyor kız seni kırıcı bişey yapmıyor annesi demiş takma yaşlı diyor yani ben bunlara laf felan sokmak istiyorum whatsapptan belki anlarlar diye ama eşimden dolayı aranın bozulmasını da istemiyorum çok zor bir hamilelik geçiriyorum düşük tehlikem var ama insanlar üzüp kırıp dahada riske atıyorlar nasıl baş edebilirim bu insanlarla

Kız veya erkek olmasından da hayırlı ve sağlıkla kucaginiza almayı dileseniz.Bu kadar hırs yapacak birşey yok inanın .Hamile olmanın tadını çıkarın .Bosverin bunları .Her ani bir mucize.Ayrica iki kızım var aşığım onlara.Erkek olsaydida severdim .Evlat bu .Sağlıklı olsunlar da

Tam whatsapptan eşine dostuna laf sokacak insan dusuncesi bence zihniyetiniz.
Her şeyin ennnn pahallisini, ennn güzelini alınca çocuğunuzu daha mı çok seviyorsunuz,çocuğunuzun umrunda mı sanki pembe plastik kova, altın necefli maşrapa. Gereksiz yere masraf, sırf o kadın gibi sosyal medyaya atıp elalemi catlatmak(!) için .
Konuya gelince ben olsam ve bu yapılanın beni aşağılamak olduğunu dusunuyorsam ve 'verme' dememe rağmen devamlı bana bir seyler veriyorlarsa bir güzel alır, bir köşede biriktirirdim. Sonra durumu olmayan bir bebekli kadın bulup hepsini ona verir, bu olayı da 'durumu olmayan bir aile vardi, sizin verdiğiniz her şeyi o bebeğe verdim, çok dua ettiler. Allah razı olsun' diye mesaj atardım 😅 hem eğer cidden kötü niyetle verdilerse bozulurlardi,hem ben onlarin malını almamış olurdum, hem de gerçekten ihtiyacı olana gitmiş olurdu

Alınganlığınızın o kişilerin maddi durumunu kıskanmanız olabilir mi?
küçük bebek bu ben giydiririm ne olacak ki?
Kız erkek evlat ayrımı yapmayın. Hayırlısını isteyin.
kaldı ki o kişinin de ilk çocuğu kız
Kimsenin maddi durumunu kıskandığım yok çünkü benimde maddi durumum yerinde kaldı ki maddi durumu iyi olan birine çocuğunun eskisini teklif etmek terbiyesizliktir. Maddi durumu iyi olan bir insan niye bir başkasının çocuğunun eskisini çocuğuna giydirsin kaldıki evlat ayrımı yapmıyorum herşeyin hayırlısı olması önemli olan ama özellikle bir dua etme var karşımdaki insanlarda herşeyin hayırlısını sağlıklısını dilemek varken

öncelikle sakin olun. daha 11 haftalik hamilelikte fazla gerilip fazla kafaniza takmışsınız.

onların verdiklerini almak istemeyebilirsiniz bu en doğal hakkınız. sağolun siz bunu ihtiyac sahibi birine verin daha iyi olur ben alirim diyin. zorlarlarsa kapinin onene koyun biri alir ben goturmem diyip daha keskin konusun.

Bu arada kızın olur diyenlere niye sinirleniyorsunuz onu anlamadım. kızınızda olabilir oğlunuzda sağlıklı olur inşallah diyip gülün geçin.

Kimsenin maddi durumunu kıskandığım yok çünkü benimde maddi durumum yerinde kaldı ki maddi durumu iyi olan birine çocuğunun eskisini teklif etmek terbiyesizliktir. Maddi durumu iyi olan bir insan niye bir başkasının çocuğunun eskisini çocuğuna giydirsin kaldıki evlat ayrımı yapmıyorum herşeyin hayırlısı olması önemli olan ama özellikle bir dua etme var karşımdaki insanlarda herşeyin hayırlısını sağlıklısını dilemek varken
O çocuk ne kadar eskitebilir ki🤷 siz kendiniz yazdınız erkek istiyorum diye

O çocuk ne kadar eskitebilir ki🤷 siz kendiniz yazdınız erkek istiyorum diye
kızda isteyebilirim karşımdakinin oğlu olup erkek eşyasını kızıma vermeyi teklif etse yine aynı düşüncede olacaktım evlat ayrımı yaptığım yok sadece kalbimden oğlum olması geçiyor bunda evlat ayrımcılığı diye bir düşünceye sebep olacak birşey görmüyorum

WhatsApptan nasıl laf sokacaksın merak ediyorum.
Durumunuza "pff şu insanlar istemediğim şeyleri neden veriyorlar" falan mı yazacaksınız?
Valla çok komik duruyor, durumdan laf sokmak ya. Aşırı komik yani.

Ben annelerinde yeni eşya polemiğini hiçbir zaman anlamayacağım. Gidip bebek arabası almanın mantığı ne yani 2.el olsa başkası kullanmış olsa ne oluyor? Bi araba olmuş 3bin lira para o para havaya gideceğine çocuğuna daha değerli birşey alırsın. Max 3 yıl, sayılı kullanabileceğin şeye neden bu kadar para saçmak ister insanlar hiç anlamam.
Bana siz kıskanıyorsunuz gibi geldi. Ayrıca özellikle bebek eşyaları konusunda Türkiye'de 2.elin gelişmesini isterim. Hem o kadar para verilen eşyalar çöp olmaz hemde insanların parası cebinde kalır.

WhatsApptan nasıl laf sokacaksın merak ediyorum.
Durumunuza "pff şu insanlar istemediğim şeyleri neden veriyorlar" falan mı yazacaksınız?
Valla çok komik duruyor, durumdan laf sokmak ya. Aşırı komik yani.

Ben annelerinde yeni eşya polemiğini hiçbir zaman anlamayacağım. Gidip bebek arabası almanın mantığı ne yani 2.el olsa başkası kullanmış olsa ne oluyor? Bi araba olmuş 3bin lira para o para havaya gideceğine çocuğuna daha değerli birşey alırsın. Max 3 yıl, sayılı kullanabileceğin şeye neden bu kadar para saçmak ister insanlar hiç anlamam.
Bana siz kıskanıyorsunuz gibi geldi. Ayrıca özellikle bebek eşyaları konusunda Türkiye'de 2.elin gelişmesini isterim. Hem o kadar para verilen eşyalar çöp olmaz hemde insanların parası cebinde kalır.
Altın emzik paylaşılabilir durumda

Maddi durumla alakası yok ki.
Bebek eşyaları kısa süre kullanılıyor, iyi durum da olanlar yakın birine verilebilir pekala. Bunu terbiyesizlik olarak görmemiz sizin dar bakışınizdan kaynaklanıyor kusura bakmayın.

Yine de ısrarla istemiyorum diyorsanız, ilk çocuğum herşeyi kendim almak istiyorum diye söylersiniz. Riskli hamileliğinize bağlayacağıniz birşey yok ortada.

X