insanlar neden hep daha fazlasını ister ?elindekiyle yetinmez...

selam kızlar son bir kaç yıldır içimi kemiren kafaya taktıgım bir soru bu ... ben 6 yıllık evliyim bilenler bilir evlenirken evin içine gelin gittim (amacımız eşimin maaşı yükselince ye kadar evin içinde oturup kira vermeden eşimin maaşıyla birikimim yapıp eve yazılmaktı ) ama malesef kv bizi 2 aylık evliyken evden kovdu ve ansızın ortada kaldık (kp der ne zaman isterseniz ben hazırım mobilyayı alacagım demişti )Ama kavgalı ayrıldık diye almadılar evden çıkarken bi yatak ve gardolabım vardı ki ( onlarda 2. elmiş ) ve en ucuzlarından beyaz esya ...
kendi babam sagolsun 2 .el koltuk takımı duvar yastıgı 3 halı ve perdeyle minder aldı (o dönem 2 erkek kardeşim de yeni evlenmiş ve babam bizim çeyiz ve düğün borçlarını ödüyordu )
neyse 2 gelinimiz de o dönem çok moda olan mobilya ve iyi bir marka olan beyaz eşya takımını aldırmışlardı ama büyük gelinimiz hep şikayetçiydi daha güzelleri var bunları sevmiyorum falan diye söylenirdi arada ki kendisi istikbal olsun şu model olsun beyaz eşyalar şu marka olsun perdeler taç olsun halılar en iyi marka olsun diye tek tek begenmiş seçmişti aynı şekilde diğer gelinimizde ama ikiside sevmediklerini begenmmediklerini söylüyorlar ... teyzemin iki gelini de geldiler istedikleri mobilyaları vs yi seçtiler geçenlerde büyük gelin i şikayet ediyor du eşine bunlara mı para vermek için çalıştın diyor ...6 ay önce eltim evlendi kaçarak ama kv demler sagolsunlar herseyini aldılar sadece perdeler 4000 tl tutmuş koltuk takımı yemek odası yatak odası vs heopsi kendi seçti ama geçenlerde sevmiyorum daha güzelleri var vs diyor . görümcemde aynı şekilde çok güzel evi oturmaya kıyamazsın ama o da eşine cimrisiniz daha iyileri varken bunları aldınız diyor ...

ya ben ne yapayım diye düşündüm kendi içimden koltuk takımlar 20 yıllık yatak oda takımımda dayımın hanımının mobilyasından (17 yıllık evliler ) kanepe vs de yok zaten
bir gün eşimle tartışırken (3 4 yıl öncesi )
ona hem beni iyi şartlarda yaşatmıyorsun hemde bana bagırıyorsun sus artık diye bagırmıştım amacım canını yakmaktı :KK43: ve fazlasıyla yaktım galiba
eşim bir an sustu ve gömlegini yırtıp sinir krizi geçirdi
ben mi istiyorum böyle olmasını haaa görmüyor musun yetmiyor işte yetmiyor diye bagırdı o günden sonra da bi daha konusu açmadım
ama şimdi bu yorumları yapanları gördükçe eltimi görümcemi gelinlerimizi acaba diyorum onlar mi normal ben mi ?
burada normal olup,olmadığı tartışılacak bi konu yok .siz bazı şeyleri kabul ettiniz diye başkalarıda kabul etmek zorunda değil.

Haymena, biz de ilk yılbenim bekarlık evinden kalan bir genç odası ve bir kanepe ile yaşadık, buzdolabı da ikinci eldi. Başka bir şehre taşındık orda da buzdolabı aldık sadece bozulduğu için. Koltuk takımını falan da para biriktirip aldık. Bu arada benim de kv ler diğer eltimin bütün eşyalarını almışlardı. Onların adetinde kız ve erkek ailesi ortaklaşa alır. Bize hiçbir ev eşyası almadılar. Annemler sağolsun ufak tefek bütün ihtiyaçları aldılar. Üni.de yetim maaşı ile okuyan kızkardeşim evimin bütün halılarını almış, bana bilerek söylememiş. Haberim olsa asla izin vemezdim. Kv ler bana eşya almadı diye hiç üzülmedim, kıyaslamadım da. Eminim ki alsa o eşyadan dolayı sürekli evime karışacaktı. Bi yatak odası örtüsü yaptırmış işlemeli onu nasıl kullanacağımı kim bilir kaç defa anlattı. Allah muhafaza bi buzdolabı alsa nasıl bir müdahale hakkı bulurdu kendinde düşünmek bile istemiyorum. Ayrıca benim perdelerim de annemlerin kullanmadığı eski perdeler, yırtığı falan da vardır, yıkayıp ütüleyip takıyorum.hiç de gocunmuyorum. Özenmiyorum da o bilmemkaç bin liralık perdelere falan. Allah ağız tadı huzur versin. Eşya ne ki. Eşin için çok kötü olmuş. Adama kendini ezik hissettirmişin:KK43:

Haymena, biz de ilk yılbenim bekarlık evinden kalan bir genç odası ve bir kanepe ile yaşadık, buzdolabı da ikinci eldi. Başka bir şehre taşındık orda da buzdolabı aldık sadece bozulduğu için. Koltuk takımını falan da para biriktirip aldık. Bu arada benim de kv ler diğer eltimin bütün eşyalarını almışlardı. Onların adetinde kız ve erkek ailesi ortaklaşa alır. Bize hiçbir ev eşyası almadılar. Annemler sağolsun ufak tefek bütün ihtiyaçları aldılar. Üni.de yetim maaşı ile okuyan kızkardeşim evimin bütün halılarını almış, bana bilerek söylememiş. Haberim olsa asla izin vemezdim. Kv ler bana eşya almadı diye hiç üzülmedim, kıyaslamadım da. Eminim ki alsa o eşyadan dolayı sürekli evime karışacaktı. Bi yatak odası örtüsü yaptırmış işlemeli onu nasıl kullanacağımı kim bilir kaç defa anlattı. Allah muhafaza bi buzdolabı alsa nasıl bir müdahale hakkı bulurdu kendinde düşünmek bile istemiyorum. Ayrıca benim perdelerim de annemlerin kullanmadığı eski perdeler, yırtığı falan da vardır, yıkayıp ütüleyip takıyorum.hiç de gocunmuyorum. Özenmiyorum da o bilmemkaç bin liralık perdelere falan. Allah ağız tadı huzur versin. Eşya ne ki. Eşin için çok kötü olmuş. Adama kendini ezik hissettirmişin:KK43:
ben kendimi ifade edemedim yanlış anlaşıldım çok üzerime gelindi bir süreliğine üyeliğimi bile iptal ettirdim

ÜÜlm
ben kendimi ifade edemedim yanlış anlaşıldım çok üzerime gelindi bir süreliğine üyeliğimi bile iptal ettirdim[/QUOTE
Üzülme yardım etmeleri iyi bişey anlamına gelmeyebilir demek istedim ben. Azıcık aşım ağrısız başım yani. Bazen konu açarken yoğun duygulardan eksik kalabiliyor anlatılmak istenen insanlar da ona göre yorum yapıyor. Canını sıkma bunun için de. Allah huzurla kullanmayı nasip etsin. Bak bizim bi arkadaş var kız hep Allah ım elime çok para geçsin diye dua etmiş. Kız bankacı olmuş eline çok para geçiyormuş ama kendinin değil:KK45: dilediğinin en iyisini hayırlısıyla huzurla nasip etsin Allah:KK200:

O kadar yorum yazmıştım gitti hepsi:KK43:
Haymena üzülme, sana eşya alsalardı bu iyi bişey demek olmayacaktı yani. Bak bizim bi arkadaş var kız hep "allahım elime çok para geçsin diye dua etmiş" bankacı olmuş ama para kendinin değilo_O duayı eksik yapmamak lazım. Dilediğinin en güzelini hayırlısıyla huzurla sağlıkla kullanmayı nasip etsin inşallah Allah:KK200:
Yanlış anlaşılma konusunda da canını sıkma, insanlar ilk mesaja göre ne anlıyorlarsa yorumluyorlar. Normal yani, buraya yazan herkesin başına geliyor

X