İnsanları kolay tanıyabiliyor musunuz?Tanıyabiliyorsanız bunun sırrı nedir.?

okypete

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Mart 2008
84.872
40.715
insanları kolay tanıyabiliyor musunuz.? hemen onun nasıl bir karakter de olduğunu anlayabiliyor musunuz?.
ben yapamıyorum. nedense tanıyamıyorum.
tanıdığım zaman ise, iş işten geçmiş oluyor.
o kişiliği anladığım an,ona verdiğim zamana, yazık diyorum. vede bir o kadarda üzülüyorum.şoku da ayrı bir dert.vede o yaşadığım travma.
bu reeldede böyle sanal da.
ama bazıları gerçekten tanıyorlar.
bunu nasıl yapıyorlar bilemiyorum. kişiliğini anında çözüyorlar
keşke bende tanıyabilsem. acaba birden samimi olmamak mı lazım. çok fazlamı güveniyorum acaba...

Insanlari kolay taniyabildigimi soyleyebilirim aslinda bunda en buyuk yardimcim
kisiyi gozlemleme yetimdir..şutarafagitti

Ben gözlerıne baktıgımda bıle yorum yapabılıyorum artık.Helede konusmussam muhabbetım olduysa,% 80 doğğrudur hislerım.Bir çok arkadasıımı yanılttım bu sayede,buna benzıyor dediğimde ınanmıyorlardı.:1closedeyes:

tadlıcım nasıl gözlemliyorsun. bana anlat şunu lütfen.
ya gerçekten tanıyamıyorum.
çok mu safım nedir.

Canim karakterden ileri gelen biseydir bu ben ilk tanidigim kisiye karartiya guvenem once bi olcerim tartarim, konusurum bu surece kadar zaten kisi hakkinda az cok fikir olusur kafamda adimimi da ona gore atarim dedigim gibi sanirim karakter meselesi kimi insan cok cabuk guvenir ileri asamada yapacaklari ilk etapta yaparlar kimileri de temkinlidir kisiyi tanidikca adimlarini ona gore atarlar...alkisalkisalkis

Canim karakterden ileri gelen biseydir bu ben ilk tanidigim kisiye karartiya guvenem once bi olcerim tartarim, konusurum bu surece kadar zaten kisi hakkinda az cok fikir olusur kafamda adimimi da ona gore atarim dedigim gibi sanirim karakter meselesi kimi insan cok cabuk guvenir ileri asamada yapacaklari ilk etapta yaparlar kimileri de temkinlidir kisiyi tanidikca adimlarini ona gore atarlar...alkisalkisalkis

senin gibi olmak lazım. anladım canım. teşekkürler.a.s.

ben de hemen tanıyamıyorum ama tanıma esnasına kadar pek guvenmemeye çalışıyorum. ufak sırlar verıyorum ve beklıyorum. kuçuk dertlerımı anlatıyorum beklıyorum. kimisi hemen kendını bellı edıyor, verdıgım o kuçuk zararsız sırları ya kocalarından ya eş dosttan gerı duyuyorum ve hıkaye başlamadan bıtıyor. ılk tanıştıgımda neşelı hareketlı ve cok konuşan ınsanları severım ve genelde o ınsanlar ıyı cıkar. ama sessız ve kıbar bır gulumseme ıle dınleyen pek konuşmayanlar da hep bır nane çıkar. bunlar benım gözlemlerım. tabı kımı ınsan içine kapanık oluyor ama çok ıyı çıkabılıyor, onları da anlamak zamanımı alıyor.

ama geçmışte arkadaşımdan çok buyuk bır kazık yedım.ve yaşadıgın travmaları bende yaşadım ne yazık kı:KK43:((((

bencede iyi gözlem sanırım :):)

ben kimi zman tanıyamam kimi zamanda hemen çözebilirim ama kesinlikle

hemen güvenmemeye çalışırım hemen sırrımı vermem

zaten belli bi zman sonra kişi kendini belli ediyor...:emir_bebek:

reelde olduğu gibi sanaldada yaşadım.
inanın reelde olan gibi koyuyor insana. ya ben buna nasıl inanmışım diyorsunuz...neyse gerçekten dertliyim bu konuda.
gözlem .
evet. en önemlisi bu..
hemen ay ,bu ne kadar iyi biri dememek..biraz daha temkinli olmak, lazım.
.

Son düzenleyen: Moderatör:
ben ilk başlarda sessiz kalmayı tercih edenlerdenim... bırakırım karşımdaki konuşsun diye... böylece onun hakkında daha fazla bilgi sahibi olurum... yaşadıklarından ; anlattıklarından hayatı bakışını anlayabilirim...
yani hemen kaynaşıp ; güvenenlerden değilimdir... elbette kişisine göre de değişir... kimisine de birden kanım kaynar... ama yine de vardır bir soru işareti kafamda...

çok şükür şimdiye kadar büyük hayal kırıklıkları yaşamadım...

İnsanları tanımak o kadar da kolay değil aslında... Hayat bir sahneyse elbet işini güzel yapan OYUNCULAR da vardır yerimseniben

birde mesela birine karşı yanlış hisler duyduğum olmuştu. ama onu tanıyınca hislerimin beni yanılttığını anladım.
o gerçekten düşündüğüm gibi biri değilmiş. olumlu anlamında.
işte buda bunun tam tersi. .yine sonuç.
insanları tanıyamamak.

benım bır arkadaşım vardı 10 yıllık canım cıgerım kardeşımdi. her derdımı anlatırdım, o da anlatırdı. bır gun benı eşıme sıkayet ederken buldum onu. bır kaç kere daha aynı şeyı ortamlarda yaptı. şaşırdım. sordum bana o kadar dolmuş kı; hayatımda kımseyı senı alttan aldıgım kadar almadım dedı. ve bır daha sesımı bıle duyamadı. bıttı. bır kardeştık sanıyordum, demek o sadece bana he he demış ve içten içe bana kın beslemış. hala göruşmemızın sebebı ona kızgın olmam degıl. benım onun gıbı bana goy goy yapan çok sahte ınsanlar var etrafımda, onu özel sanmıştım.ben gercek bır dost sanıyordum onu.benı eleştıren hatalı yanlarımı duzelten, onun dertlerını çözdugum bir işe yarayan kardeşlıgımız var sanıyordum. konuşmaya gerek yok. bıttı gıttı.

benım bır arkadaşım vardı 10 yıllık canım cıgerım kardeşımdi. her derdımı anlatırdım, o da anlatırdı. bır gun benı eşıme sıkayet ederken buldum onu. bır kaç kere daha aynı şeyı ortamlarda yaptı. şaşırdım. sordum bana o kadar dolmuş kı; hayatımda kımseyı senı alttan aldıgım kadar almadım dedı. ve bır daha sesımı bıle duyamadı. bıttı. bır kardeştık sanıyordum, demek o sadece bana he he demış ve içten içe bana kın beslemış. hala göruşmemızın sebebı ona kızgın olmam degıl. benım onun gıbı bana goy goy yapan çok sahte ınsanlar var etrafımda, onu özel sanmıştım.ben gercek bır dost sanıyordum onu.benı eleştıren hatalı yanlarımı duzelten, onun dertlerını çözdugum bir işe yarayan kardeşlıgımız var sanıyordum. konuşmaya gerek yok. bıttı gıttı.

aynı şeyi yaşadım. en yakın arkadaşın bana yaptığı kazığı
.bitiyor elbette. ama geriye kalan.
çok büyük bir acı.

gercekten güzel konu açmıssın okypete a.s.
bende anlayamıyorum bi turlu kım neyın nesı bilemıyorum acıkcası..
haa arada yakalıyorum bir şeyını ama buseferde kendıme kızıyorum . fesatlık yapma abba, kız yanlıslıkla yapmıstır -olmustur -demıstır.. die iyiye yonelık teoriler uretıyorum.
temkinli davransamda anlamıyorum bi turlu..

ancak bana durust davranmadıgını kafama dank ettıgı an reelde veya sanalda direk arkadaslıgımı kesıyorum.. gozumun içine baka baka yalan soyluyorsa veya sanaldada benım bildigim dogruyu oda bıldgı halde yalan seyler yazıyorsa ozamanda bıtırıyorum arkadaslıgımı
(bari bu konuda keseyım arkadaslıgımı-dierlerinde yterınce somuruluom zaten)

aynı şeyi yaşadım. en yakın arkadaşın bana yaptığı kazığı
.bitiyor elbette. ama geriye kalan.
çok büyük bir acı.

biliyor musun o acı tam bır aşk acısına benzıyor. zaman zaman resımlerıne bakıp aglıyorum. annemle falan konuşuyoruz bazen dıyor kı sen delı mısın? hayatta ağlamam oyle sahte ınsanlar ıçın. ama oyle olmuyor, esprılerımız, geceyarısı kaçamak durumlerımız, beraber aşk acılarımız oldu bızım. nasıl göremedım nasılll!!!! ben bunun için aglıyorum, bu yuzden acıyor canım.

senı cok ıyı anlıyorum. ama gıden kaybedendır. kendılerı kaybettıler. gıdışı bıle hayatıma bırşey kattı;olgunlaştım. yıne de sagolsun. bana dost kazıgının ne kadar acıttıgı duygusunun nasıl bışey oldugunu ögrettı.lutfen uzulme canım. :1hug:

Ben önceleri her yüzüme güleni dost zannederdim
Ama sonradan gördüm gercek yüzlerini
Bana bi ayri, baskalarina bi ayri konusuyorlardi arkamdan dedikodumu yapanlar
Simdi ise gözlemliyorum konusmalarini, hareketlerini filan

X