Insanlarin dusuncesizliginden biktim usandim..

Rengeyigi

Guru
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2009
2.987
2.598
Arkadaslar yildim yemin ediyorum.. bu donemde yatili misafir olmak isteyen herkesten yildim.. yazlik bir yerde yaşıyorum.. pandemiden dolayi herkes daraldi bende dahil anliyorum.. ama dusuncesizlikten biktim usandim.. bu kacinci misafir geri cevirisim sayamadim son bir ayda..

Zaten cok zor bir hamilelik geciriyorum.. 7 ayim yatarak gecti.. degerlerim cok cok düşük bir virusu kaldirabilecek durumda degilim belki de.. ama yok insanlar anlamiyor..
Yasaklarin da kalkmasiyla iyice beter oldu hergün baska biri ariyor..

Yeter ki onlar gezebilsin gelsinler birileri onlari agirlasin.. hayir otel diye birsey var ama insanlarin haberi yok.. geleceklerse ilk bana yaziyorlar.. direkt gelmeyin de diyemiyorum size gelecegiz demiyorlar biz gelicez diyolar.. taa 15 yil once gördüğüm insanlar bile bana yazmaya basladi..

Gercekten dayanacak gücüm kalmadi.. en son akrabalarima gelmeyin dedim yoldan döndüler resmen..

Bazen instagtamdan bir post paylasayim oturun poponuzun ustunde benim kimseyi agirlayacak ne halim ne sabrim var yazayım diyorum..

Siz bu durumlarda neler yapiyorsunuz..

Arkadaslar yildim yemin ediyorum.. bu donemde yatili misafir olmak isteyen herkesten yildim.. yazlik bir yerde yaşıyorum.. pandemiden dolayi herkes daraldi bende dahil anliyorum.. ama dusuncesizlikten biktim usandim.. bu kacinci misafir geri cevirisim sayamadim son bir ayda..

Zaten cok zor bir hamilelik geciriyorum.. 7 ayim yatarak gecti.. degerlerim cok cok düşük bir virusu kaldirabilecek durumda degilim belki de.. ama yok insanlar anlamiyor..

Yeter ki onlar gezebilsin gelsinler birileri onlari agirlasin.. hayir otel diye birsey var ama insanlarin haberi yok.. geleceklerse ilk bana yaziyorlar.. direkt gelmeyin de diyemiyorum size gelecegiz demiyorlar biz gelicez diyolar.. taa 15 yil once gördüğüm insanlar bile bana yazmaya basladi..

Gercekten dayanacak gücüm kalmadi.. en son akrabalarima gelmeyin dedim yoldan döndüler resmen..

Bazen instagtamdan bir post paylasayim oturun poponuzun ustunde benim kimseyi agirlayacak ne halim ne sabrim var yazayım diyorum..

sırf bu yüzden yazlık almaktan korkuyorum yıllardır.kabul etmeyin öncelik sizin ve bebeğinizin sağlığı.bedava tatil peşindeler öyle olmasa direkt otele giderler zaten

Bu paylaşımı yapma isteğiniz konusunda çok haklısınız 😇 ne kadar düşüncesiz insanlar. Hamilesiniz, hiç mi düşünmüyorlar sizi. Pandemi olmasa bile hamile bir kadın neden misafir ağırlasın? Ayıptır yahu.. Allah sağlıkla bebeğinizi kucağınıza almayı nasip etsin ❤️

Mesela kimler gelmek istiyor?

Çekinmeyin bu konuda kayınvalıdem gibi olun 😂 kardeşini bile istemez yazlığında. Her seferinde de bahane üretir
Biz , görümcem ve kendi dönüşümlü gideriz .

Bennde bundan memnun değilim mesela :) isterim gelen giden olsun kafa dengi :) aile, kardeş, arkadaş. Ama yazlık benim degıl, kimseyi cagıramıyorum 😂 cok sıkıcı oluyor böyle de 🙃

hayir otel diye birsey var ama insanlarin haberi yok.. geleceklerse ilk bana yaziyorlar.
çünkü sizin eviniz bedava,otele para verecekler :süslü:

alınmaca gücenmece yok. hayır diyeceksiniz. bitti.

şu zor gününüzde sizi anlamayan insan,normal zamanda hiç anlamaz.

akrabalarınız yoldan dönmüş öyle mi? yuh yani demek ki sormadan yola çıktılar,emrivaki yapacaklardı, yolda aradılar sizi.

başkalarına sıkıntı vererek mutlu olmaya çalışan insanlardan gerçek nefret ediyorum artık.

tamam yazlığı olana gidilmek istenir,uygun zaman ve şartlarda davet de edersiniz.

ama ortalık virüsten kırılıyor, sizin riskli gebeliğiniz var,nedir insanlardaki bu bencillik yahu?

size böyle bencillik yapana siz de hiç çekinmeden hayır diyeceksiniz. bu konuda kırılan da kırılsın. böyle bencil insanların hayatınızda yeri de olmasın. insanın asıl huyu-karakteri zor zamanda belli olur,iyi günde herkes iyi davranır. önemli olan böyle zor zamanlarda desteğini hissettirmektir.

çok geçmiş olsun

Ah ah bende cok dertliyim bu konuda kayınvalidemlere her hafta sonu kalmaya gidiyoruz sürekli birileri gelip duruyor ve benı de misafirliğe götürüyorlar allahım yardımcımuz olsun
Kimse takmiyor virusu bize bulasmaz kafasinda cogu insan ama tehlikenin farkında degiller.. bende kimseye hayır diyemiyordum ama şu son bir ayda yüzümü karartip diyorum sizde dikkat edin aile toplantılari cok tehlikeli gercekten..
sırf bu yüzden yazlık almaktan korkuyorum yıllardır.kabul etmeyin öncelik sizin ve bebeğinizin sağlığı.bedava tatil peşindeler öyle olmasa direkt otele giderler zaten
Cok haklisiniz gercekten..alsaniz bile kimsenin haberi olmasin.. bizim insanimiz bazi seyleri bedavaya getirmeya bayiliyorlar.. gelsin denize girsin gezsin siz onu agirlayin.. her yaz ayni sıkıntiyi cekiyorum ama bu yaz artik neredeyse cildirmis durumda herkes..

Bu paylaşımı yapma isteğiniz konusunda çok haklısınız 😇 ne kadar düşüncesiz insanlar. Hamilesiniz, hiç mi düşünmüyorlar sizi. Pandemi olmasa bile hamile bir kadın neden misafir ağırlasın? Ayıptır yahu.. Allah sağlıkla bebeğinizi kucağınıza almayı nasip etsin ❤️

Degil mi hamile bir insan nasil hizmet etsin.. bir de üzerine virus var.. anlayis bekliyorum ama sanirim nafile bir çaba.. bende cok misafirperver bir insanim utanıyorum gelmeyin demeye.. ama kendimi bebegimi dusunmek zorundayim.. ustune birde alınganlık yapiyorlar.. alrabalarima gelmeyin dedim neyse obur aya diyolar hala.. çıldıracağım gercekten

çünkü sizin eviniz bedava,otele para verecekler :süslü:

alınmaca gücenmece yok. hayır diyeceksiniz. bitti.

şu zor gününüzde sizi anlamayan insan,normal zamanda hiç anlamaz.

akrabalarınız yoldan dönmüş öyle mi? yuh yani demek ki sormadan yola çıktılar,emrivaki yapacaklardı, yolda aradılar sizi.

başkalarına sıkıntı vererek mutlu olmaya çalışan insanlardan gerçek nefret ediyorum artık.

tamam yazlığı olana gidilmek istenir,uygun zaman ve şartlarda davet de edersiniz.

ama ortalık virüsten kırılıyor, sizin riskli gebeliğiniz var,nedir insanlardaki bu bencillik yahu?

size böyle bencillik yapana siz de hiç çekinmeden hayır diyeceksiniz. bu konuda kırılan da kırılsın. böyle bencil insanların hayatınızda yeri de olmasın. insanın asıl huyu-karakteri zor zamanda belli olur,iyi günde herkes iyi davranır. önemli olan böyle zor zamanlarda desteğini hissettirmektir.

çok geçmiş olsun

Evet resmen haberim yoktu geleceklerinden.. onlar plani yapmis bir guzel.. döndürdüm yoldan.

Zaten normal zamanlarda ben kendim davet ediyorum geleni elimden geldigince agirliyorum ama bu donem hem hamilelik hem salgin çekiniyorum.. ama insanlar anlamiyor.. hemen alinip kiriliyorlar..
Bende gidiyorum ama kimseyi rahatsiz etmiyoruk hatta haberleri bile olmuyor cogu zaman.. cunku beni agirlamak zorunda degil kimse herkesin kendi derdi sıkıntısı var.. ne bileyim artik sehri terk etmek istiyorum bu sebepten

Can sıkıcı ama sonuçta kimse gelmemiş. Hayır demekten çekinmeyin lütfen. Onlar sizi hamileliğiniz ve koronaya rağmen baskılamaktan çekinmiyorlarsa, sizin çekinmenize hiç gerek yok.

Bu ay o kadar cok kisiye gelmeyin dedim ki artik utanıyorum.. hayir diyebilen bir insan da değilim hic kendime sıkıntı ediyorum ayip oldu diye.. bu saatte canimi sıkti yine birisi..ona da musait degilim dedim..
Aslinda sorun genel olarak insanlarin vurdumduymazligi..
Toptan kapatip gidecegim evi o olacak..

Mesela kimler gelmek istiyor?

Çekinmeyin bu konuda kayınvalıdem gibi olun 😂 kardeşini bile istemez yazlığında. Her seferinde de bahane üretir
Biz , görümcem ve kendi dönüşümlü gideriz .

Bennde bundan memnun değilim mesela :) isterim gelen giden olsun kafa dengi :) aile, kardeş, arkadaş. Ama yazlık benim degıl, kimseyi cagıramıyorum 😂 cok sıkıcı oluyor böyle de 🙃

Herkes..akrabalarim, esimin akrabalari, esimin arkadaslari benim arkadaslarim.. akrabalarin akrabalari bile gelmek istiyor o kadar diyeyim size..

Aman en guzelini yapiyor kayinvalideniz inanin.. kafanizi dinliyorsunuz.. birkere taviz verince eviniz otele dönüyor siz de garson oluyorsunuz..
Misafir evin bereketidir severimde ama bu donemde degil..bir de otel niyetine kullanan insanlara hic tahammülüm yok..

“Tatile gelmek isteyen dostlarim, bu aralar limoniyim. 2 ay sonra musait olacagim. Ceyregini kapan gelebilir”. Yazin, paylasin. 🤷🏻‍♀️
Cok mantikli 🤣🤣🤣🤣 altin da cok cikti bari otel parasini alayim..
Allahim ne günlere kaldik misafir sikayet ediyorum.. ama gercekten artik bunaldim..
Tatil beldesinde yasamakta zor gercekten..

Herkes..akrabalarim, esimin akrabalari, esimin arkadaslari benim arkadaslarim.. akrabalarin akrabalari bile gelmek istiyor o kadar diyeyim size..

Aman en guzelini yapiyor kayinvalideniz inanin.. kafanizi dinliyorsunuz.. birkere taviz verince eviniz otele dönüyor siz de garson oluyorsunuz..
Misafir evin bereketidir severimde ama bu donemde degil..bir de otel niyetine kullanan insanlara hic tahammülüm yok..
Kafa dengi insanı isterim
İsterse her yaz gelsinler:)

Ama yanında sıkılacağım insani istemem. .
İnsanlara hayır demekten çekinmeyin
Sizi öyle bilirseler kimse teklifte bile bulunmaz

Canım nasılda tatil cekti . Adresi yazın bizde gelelim bari 🤪🤪
Şaka bir yana yaz olsun kış olsun yatılı misafiri sevmiyorum ... sizin yerinizde asla olmak isteyemezdim. Bence açıkça yazın pandemi ve hamileliğiniz nedeniyle misafir ağırlayacak durumda olmadığınızı . Yahu ben annemlere bile kalamıyorken milletin vurdumduymazlığı pes dedirtiyor . Tatil yapacak lüksleri varsa ozaman otele gitsinler ...

Bizim insanimizda ayıp olmasin diye bahane uydurma huyu var, çok kötü.
Aslında icinizden geleni net bir şekilde söyleseniz defalarca bahane bulup açık kapi bırakmanın ve sonunda en kötü sizin olmanizin önüne geçersiniz..
Ben bu şekilde yapıyorum , çok memnunum. Bir sure sonra sizi zaten olduğunuz gibi kabul ediyorlar..
Mesela ben bu işe birkaç sene önce başladım, iş yerinin bir adeti var,biri evleneceği zaman haraç keser gibi altın parası topluyorlar. Hani herkes otuz,kırk verse neyse ama yüz ,ikiyuz, hatta daha da fazla toplanıyor, ve çok fazla lafı ediliyor. Yani bakarız falan desen önce kızın odasındaki para toplayan kızlar sorar, sonra onlar odandakilere söyler odandaki kızlar elinde kağıtla sorar, temizlikçi ablalar elinde listeyle gezer, yetmedi telefon açılır falan. On ayrı defa konusu geçer yani.
Ben de nefret ederim birine bir şey takmaktan, bana ne yani. Zaten evlenenen işten ayrılıyor 🤪🤪 kaldı ki ben evlenince hangisiyle hala arkadaş olacam da çağıracagim da onlar da kalkıp giyinip süslenip gelecek,takisini hazır edecek. Fuzuli şey.
O yüzden ilk istediklerinde gayet net bir şekilde 'ay yok yaaa,ben prensip olarak düğünüme çağıracagim.yakinlikta olmadığım kimseye takı takmiyorum' dedim.
Sonuç olarak en başta yadirgansam da param cebimde kaldı. Bu haftalarda bizim odadan bir arkadaş evleniyor, ona kendi aralarinda para toplamışlar, ben nasılsa vermem diye sormamislar mesela ❤️❤️ gönlümden koptu da altına yuvarlayabilsinler diye yüz lira ekledim. Oysa ben de "kem küm,ay isterdim ama, ay nasıl yapsak ki bu ay elim sıkışık" deseydim herkes gibi ikiyuz, ikiyuz elli lira ödeyecektim durduk yere. Her seferinde de sorulacakti bana,stres olacaktim:))
Genelde hayatımın her alanında böyleyim, ve çoook işime yarıyor
Cidden herkese tavsiye ederim.
Mesela istemediğim bir yere davet edildiğim zaman 'bakariz' falan demiyorum, 'yok ya,ben çok kalabalık ortamları sevmiyorum' diyorum. Geçenlerde hamakli akşam pikniği yapacaktım, ne zamandır bana katilmak isteyen bir kizi davet ettim . Çok sevindi, gitmiş başkasini da çağırmış. Ben de gerçekten hoşlanmam yani kalabaliktan,kızı cagirmam bile benim için bir adım. 'yok ya, ben kendimi biliyorum hiç eglenemem bu şekilde' dedim, 'ayip olur' falan deyince de, "istersen ben bugün kendi pikbigime gideyim, yarın da malzemeleri getiririm, hamağı sandalyeyi sen alır arkadaşınla gidersin" dedim :) sonuç olarak arkadaşı gelmedi 😊😊
Aynı şekilde bir kız arkadaşımla bir kamp plani yaptık yakın tarihli, iş yerinden bir kız (uzun zamandır kampa gitmek istiyordu) sanki onu davet etmişim gibi 'aaa çok guzeeel,ne zaman? Dur ben de izin alayim' falan dedi:)
Ben de 'yaaa yok,biz iki kişi olacağız, ama geçen bahsettiim yer var ya, oraya istersen senin için rezarvasyon yapalım diğer hafta,ben malzemelerimi sana vereyim' dedim, yine aynı tatil için bir başka arkadaş katılmak istediğini söylemiş cagirdigim kıza. O da beni ortaya atmış 'yengenci biliyorsun kalabalık sevmez ama bir sor' diye. O da ağzımı yokladı, ben de gayet net bir şekilde kalabalık kamptan hoşlanmadığımi, iki kişinin bile benim için çok bir sayı olduğunu söyledim, "bakalım nasıl olacak" falan dedim :p
Biraz daha konuştuk kapattık.
Sonuç olarak (ilginç ama) etrafımdaki insanlar beni çok seviyorlar ve gerçekten bu dediklerime alınıp gücenmiyorlar. Çünkü çok netim.
Neden?
Çünkü istemiyorum,çünkü o şekilde keyif almayacagim
Bu kadar basit.
Bence herkesin aradıkları şey.
Ne yalan söylüyorum, ne oyalayip heveslendirip sonra iptal ediyorum, ne çağırıp beraber kötü zaman geçiriyoruz...
Keşke diğer insanlar da bana açık olsalar, hayat bayram olur vallahi

Canım nasılda tatil cekti . Adresi yazın bizde gelelim bari 🤪🤪
Şaka bir yana yaz olsun kış olsun yatılı misafiri sevmiyorum ... sizin yerinizde asla olmak isteyemezdim. Bence açıkça yazın pandemi ve hamileliğiniz nedeniyle misafir ağırlayacak durumda olmadığınızı . Yahu ben annemlere bile kalamıyorken milletin vurdumduymazlığı pes dedirtiyor . Tatil yapacak lüksleri varsa ozaman otele gitsinler ...

😅😅😅😅 vallahi virus olmasa sizi de agirlarim🥰🥰
Annemde uzakta benim dusuk tehlikesi yasadim hastanede yattim kizim korkuyorum gelmeye sana virus bulastirim diye gelmedi.. kendisi evden cikmayan biri oldugu halde..
En sonunda dediginiz gibi bir basin açıklamaasi yapip kimseyi kabul edemecegimizi bildireceğim 😃
Hergun birine anlatmaktan yoruldum cünkü..
Mutlu oldugum cok sevdigim sehirden sogudum gercekten

Bizim insanimizda ayıp olmasin diye bahane uydurma huyu var, çok kötü.
Aslında icinizden geleni net bir şekilde söyleseniz defalarca bahane bulup açık kapi bırakmanın ve sonunda en kötü sizin olmanizin önüne geçersiniz..
Ben bu şekilde yapıyorum , çok memnunum. Bir sure sonra sizi zaten olduğunuz gibi kabul ediyorlar..
Mesela ben bu işe birkaç sene önce başladım, iş yerinin bir adeti var,biri evleneceği zaman haraç keser gibi altın parası topluyorlar. Hani herkes otuz,kırk verse neyse ama yüz ,ikiyuz, hatta daha da fazla toplanıyor, ve çok fazla lafı ediliyor. Yani bakarız falan desen önce kızın odasındaki para toplayan kızlar sorar, sonra onlar odandakilere söyler odandaki kızlar elinde kağıtla sorar, temizlikçi ablalar elinde listeyle gezer, yetmedi telefon açılır falan. On ayrı defa konusu geçer yani.
Ben de nefret ederim birine bir şey takmaktan, bana ne yani. Zaten evlenenen işten ayrılıyor 🤪🤪 kaldı ki ben evlenince hangisiyle hala arkadaş olacam da çağıracagim da onlar da kalkıp giyinip süslenip gelecek,takisini hazır edecek. Fuzuli şey.
O yüzden ilk istediklerinde gayet net bir şekilde 'ay yok yaaa,ben prensip olarak düğünüme çağıracagim.yakinlikta olmadığım kimseye takı takmiyorum' dedim.
Sonuç olarak en başta yadirgansam da param cebimde kaldı. Bu haftalarda bizim odadan bir arkadaş evleniyor, ona kendi aralarinda para toplamışlar, ben nasılsa vermem diye sormamislar mesela ❤️❤️ gönlümden koptu da altına yuvarlayabilsinler diye yüz lira ekledim. Oysa ben de "kem küm,ay isterdim ama, ay nasıl yapsak ki bu ay elim sıkışık" deseydim herkes gibi ikiyuz, ikiyuz elli lira ödeyecektim durduk yere:))
Genelde hayatımın her alanında böyleyim, ve çoook işime yarıyor
Cidden herkese tavsiye ederim.
Mesela istemediğim bir yere davet edildiğim zaman 'bakariz' falan demiyorum, 'yok ya,ben çok kalabalık ortamları sevmiyorum' diyorum. Geçenlerde hamakli akşam pikniği yapacaktım, ne zamandır bana katilmak isteyen bir kizi davet ettim . Çok sevindi, gitmiş başkasini da çağırmış. Ben de gerçekten hoşlanmam yani kalabaliktan,kızı cagirmam bile benim için bir adım. 'yok ya, ben kendimi biliyorum hiç eglenemem bu şekilde' dedim, 'ayip olur' falan deyince de, "istersen ben bugün kendi pikbigime gideyim, yarın da malzemeleri getiririm, hamağı sandalyeyi sen alır arkadaşınla gidersin" dedim :) sonuç olarak arkadaşı gelmedi 😊😊
Aynı şekilde bir kız arkadaşımla bir kamp plani yaptık yakın tarihli, iş yerinden bir kız (uzun zamandır kampa gitmek istiyordu) sanki onu davet etmişim gibi 'aaa çok guzeeel,ne zaman? Dur ben de izin alayim' falan dedi:)
Ben de 'yaaa yok,biz iki kişi olacağız, ama geçen bahsettiim yer var ya, oraya istersen senin için rezarvasyon yapalım diğer hafta,ben malzemelerimi sana vereyim' dedim, yine aynı tatil için bir başka arkadaş katılmak istediğini söylemiş cagirdigim kıza. O da beni ortaya atmış 'yengenci biliyorsun kalabalık sevmez ama bir sor' diye. O da ağzımı yokladı, ben de gayet net bir şekilde kalabalık kamptan hoşlanmadığımi, iki kişinin bile benim için çok bir sayı olduğunu söyledim, "bakalım nasıl olacak" falan dedim :p
Biraz daha konuştuk kapattık.
Sonuç olarak (ilginç ama) etrafımdaki insanlar beni çok seviyorlar ve gerçekten bu dediklerime alınıp gücenmiyorlar. Çünkü çok netim.
Neden?
Çünkü istemiyorum,çünkü o şekilde keyif almayacagim
Bu kadar basit.
Bence herkesin aradıkları şey.
Ne yalan söylüyorum, ne oyalayip heveslendirip sonra iptal ediyorum, ne çağırıp beraber kötü zaman geçiriyoruz...
Keşke diğer insanlar da bana açık olsalar, hayat bayram olur vallahi
Aynı ben 😂

Yasaklarin da kalkmasiyla iyice beter oldu hergün baska biri ariyor..

Otelde kalacak paraları yoksa tatilede girmesinler. Ben olsam paylaşım yaparım güzel bi dille anlatırım bencillikten başka bi şey değil yaptıkları. Size mi güvenmişler ayrıca ağırlamak zorunda mısınız hele ki şu dönemde

Kafa dengi insanı isterim
İsterse her yaz gelsinler:)

Ama yanında sıkılacağım insani istemem. .
İnsanlara hayır demekten çekinmeyin
Sizi öyle bilirseler kimse teklifte bile bulunmaz
adres verin ben geliyorummmm :rolleyes: edit:şaka yaptım virüs korkusundan 1 yıldır market hariç eve hapsoldum

X