İnsülin direnci ile 68’e uzanacak yolculuğum...

Tulpar16

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2018
340
452
26
Kendimi bildim bileli, çocukluktan beri kilolu biriyim. Çocuklar acımasızdır bilirsiniz o yüzden çocukluğum çok dışlanarak geçti, hala izleri yansıyor hayatıma çok asosyalim. Aslında çok başarılı bir öğrenciydim, öğretmenim beni zeka testlerine gönderirdi il geneli yapılan. Koca okulda beni yollardı ama bir dönem olmuştu ve ben içime kapandığımda derslerimi de dinleyemez olmuştum. O dönem ipin ucu bir kaçtı, hiç tutamadım. Antidepresan kullandığım da oldu. Kilom hayatımı bile mahvetti yani. Ama artık bir dur demenin vakti. 18 yaşındayım en cıvıl cıvıl ve güzel olacağım çağ diye düşünüyorum.
1 ay önce diyete başladım ama kilolar ne yaparsam yapayım gitmiyordu, bir terslik vardı. İnsülin direnci olduğunu biliyordum daha önce de vardı. Doktor hap yazdı geçen hafta hapa başladım. Baktım kilolar sorunsuz gidiyor hap işe yaradı, böyle bir günlük açıp hedefime daha da motive olayım dedim. Buraya gün içinde yediklerimi içtiklerimi yazacağım, bunun işe yarayacağını umuyorum. Birbirimize destek olursak her şeyi başarabiliriz 🙌🏻🙌🏻 87 ile başlıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İFTAR:
  • 1 kepçe susuz etli nohut yemeği
  • 2 kaşık yoğurt
iftardan birkaç dk sonra
  • bir bardak şekersiz sütlü nescafe
  • 6 badem, 6 antepfıstığı, 6 kaju

SAHUR:
  • Yarım avokado
  • Tavada 1 yumurta kaşarlı
Gün sonunda yaklaşık 2 lt su içtim

Kendimi bildim bileli, çocukluktan beri kilolu biriyim. Çocuklar acımasızdır bilirsiniz o yüzden çocukluğum çok dışlanarak geçti, hala izleri yansıyor hayatıma çok asosyalim. Aslında çok başarılı bir öğrenciydim, öğretmenim beni zeka testlerine gönderirdi il geneli yapılan. Koca okulda beni yollardı ama bir dönem olmuştu ve ben içime kapandığımda derslerimi de dinleyemez olmuştum. O dönem ipin ucu bir kaçtı, hiç tutamadım. Antidepresan kullandığım da oldu. Kilom hayatımı bile mahvetti yani. Ama artık bir dur demenin vakti. 18 yaşındayım en cıvıl cıvıl ve güzel olacağım çağ diye düşünüyorum.
1 ay önce diyete başladım ama kilolar ne yaparsam yapayım gitmiyordu, bir terslik vardı. İnsülin direnci olduğunu biliyordum daha önce de vardı. Doktor hap yazdı geçen hafta hapa başladım. Baktım kilolar sorunsuz gidiyor hap işe yaradı, böyle bir günlük açıp hedefime daha da motive olayım dedim. Buraya gün içinde yediklerimi içtiklerimi yazacağım, bunun işe yarayacağını umuyorum. Birbirimize destek olursak her şeyi başarabiliriz 🙌🏻🙌🏻
Tebrik ediyorum çok güzel bir karar verdiniz, çok da güzel sonuçlar alacaksınız inşallah 🙏🏻

İFTAR:
  • 1 kase yoğurt çorbası
  • 3 köfte
  • 3 kaşık susuz enginar yemeği
  • 1 kaşık yoğurt

SAHUR:
  • Yarım salatalık
  • Yarım domates
  • 1.5 kk peynir
Gün içinde yaklaşık 2 lt su ve 1 bardak yeşil çay içtim

İFTAR:
  • 2 kaşık patlıcan beğendi
  • 2 köfte
  • 2 kaşık yoğurt
SAHUR:
  • Kinoalı hindistan cevizli züber bar
  • Şekersiz sütlü kahve
  • 1 tanecik minik erik :KK70:
Gün içinde maden suyu, kahve, çay, yeşil çay içtim. Yaklaşık olarak 2 lt su aldım.

• İFTAR:
  • 1.5 kepçe tarhana çorbası
  • 2 kaşık bulgur
  • 1/3 karnıyarık
  • 2 sarma
SAHUR:
  • 1 pastırmalı yumurta
  • 2 kaşık bulgur
  • 3 sarma
  • Yarım kk peynir
Yaklaşık 2lt su içildi

İFTAR:
  • 4 köfte
  • 2 kaşık salata
  • 1 kaşık yoğurt
SAHUR:
  • 1 pastırmalı yumurta
  • 1 köfte
  • 1 kaşık yoğurt
Gün içinde çay, kahve, maden suyu, yeşil çay ve yaklaşık 2lt su içtim.
1 saat 40 dk yürüdüm.

İFTAR:
  • 3 yemek kaşığı taze fasülye
  • 3 küçük içli köfte :KK43:
  • 1 sb ayran
SAHUR:
  • Taze fasülye
  • 1 içli köfte :KK43:
  • Çeyrek avokado

İFTAR:
  • 3-4 kaşık enginarlı baklalı yemek
  • 2 kaşık yoğurtlu kızartma (ince kesilmiş patates, kabak, biber vs.)
ARA ÖĞÜN:
  • Tuzlu limonlu yarım avokado
SAHUR:
  • 3 kaşık kıymalı yumurta
  • 1 kk peynir
Gün içinde çay, kahve, yeşil çay ve yaklaşık 1.5 lt su içildi

İFTAR:
  • 1 kepçe mercimek çorbası
  • 1 parça et
  • 1 kaşık ıspanak
SAHUR:
  • Büyükçe salatayı ince ince doğrayıp 4 kaşık yoğurt ile karıştırdım. Üzerine tuz, karabiber, pul biber, nane, çörek otu serptim
Gün içinde çay, maden suyu, yeşil çay ve yaklaşık 2lt su içtim.
1 saat 40 dk yürüdüm. 13 bin adım attım. Yarın tartı günüm o yüzden daha hafif beslendim, yarın üzülmek istemiyorum. İstediğim kiloda olursam piko yulaflı bar ile kendimi ödüllendireceğim. İnşallah 84 küsür olurum yarın. Amin...

EVEET BUGÜN TARTI GÜNÜMDÜ VE TAM TAMINA 2 KİLO 300 GRAM VERMİŞİM!!🥳
O yüzden bugün kendime %70 kakaolu karam çikolata aldım ve yarısını yemeyi düşünüyorum (30gr). Bu kadarını da hak ettim bence. Güncel 84.5 kilom.

İFTAR:
  • 4 kaşık bulgur
  • 2 kadınbudu köfte
  • 2 çilek
ARA ÖĞÜN:
  • Latte
  • 8 kare %70 bitter çikolata (30 gr yaklaşık 195 kcal)
  • 1’er çay kaşığı kestaneli ve kakaolu dondurma (dayanmadım valla bu yıl ilk dondurmam oldu azıcık zaten bi’ şey olmaz 20 gr yoktur :KK70:)
SAHUR:
  • 1 tavada yumurta
  • 3 çilek
  • Yarım ekşi yeşil elma (üstüne tarçın🤤)
  • Birkaç çatal salatalık
Bugün biraz abarttım sanki ama tartı günüydü ve güzel kilo vermiştim. Yarın ve hafta boyu daha hafif besleneceğim. Umarım tartıda bol eksiler görmeye devam ederim, ederiz...

İFTAR:
  • 3 kaşık patlıcan beğendi
  • 2 kaşık et sote
  • 1 kadınbudu köfte
  • 1 çilek
ARA ÖĞÜN:
  • Kahve yanına 2 kare bitter %70
  • Yarım avuç beyaz leblebi (tam yerken dişimi kırdım :KK43: bir daha asla beyaz leblebi yemek yok!)
  • Yarım avokado (çürüyecekti kıyamadım :p)
SAHUR:
  • 2 kaşık patlıcan beğendi
  • 1’er çatal salatalık domates
  • Üzerine tarçın dökülmüş yarım muz
Bugün fazla mı yedim acaba? Az yemeye alışmışım. Dün bayağı bir ödüllendirmiştim kendimi ona rağmen 300 gr eksik çıktım tartıda. Yarın da eksik çıkarsam fazla yemediğimi varsayacağım valla. Ayrıca dişimin kırılmasına çok üzülüyorum :KK43:.
Bugün 100 dk yürüdüm, 13 bin adım atmışım. Çay, kahve, yeşil çay, maden suyu ve yaklaşık 2lt su içtim.

İFTAR:
  • 2 kaşık patates yemeği (kalorisi fazladır diye yemeye korktum :/ ara öğün yaptığım için yemekte fazla yememeye çalışıyorum. )
  • 2 kaşık yoğurt
  • Birkaç çatal salata
ARA ÖĞÜN:
  • 2 kare bitter
  • Latte
  • Çeyrek yeşil elma
SAHUR:
  • Yarım dilim fırında makarna
  • 1 lorlu yumurta
  • 1 dilim domates, 3-4 parça salatalık
  • 1 muz
12 bin adım attım. Çay, yeşil çay, maden suyu ve 2 lt su içtim

İFTAR:
  • 3 köfte, 1 kaşık kadar minik kızarmış patates
  • 2 kaşık mantar
  • 1 kaşık yoğurt
ARA ÖĞÜN:
  • Tanesi 100 kcal (?) olan ama ben hesaplayınca 150 kcal çıkan irmik helvası. Tarifi vereyim siz karar verin:
1 çay kaşığı tereyağ
1.5 kaşık irmik
65 ml süt
1 tk bal
Arasına 1 kare bitter çikolata

SAHUR:
  • 1 yk menemen
  • 1 yk mantar yemeği
  • 2 köfte
  • 2 dilim domates, 4-5 dilim salatalık
Bugün yürüyemedim çünkü dişçiye gittim dolgu oldu. Çay, maden suyu ve yaklaşık 1.5 lt su içtim. Yürümeyince susamamışım. Bugünlerde çok yiyor gibi hissediyorum acaba öyle mi gerçekten :/

İFTAR:
  • Yaklaşık yarım tavuk göğsü
  • 2 kaşık salata
  • 5 erik
SAHUR:
  • 1 yumurta
  • Yarım kk peynir
  • 2 dilim domates, 5-6 dilim salatalık
    11 bin adım attım çay, yeşil çay, kahve ve yaklaşık 2 lt su içtim. Yediklerimi azalttım çünkü tartı günü geliyor ve tırsıyorum...

İFTAR:
  • 2 kepçe yoğurt çorbası
  • 3 kaşık rus salatası
  • 1 hurma tatlısı
SAHUR:
  • 5 yeşil zeytin
  • 3 dilim domates
  • Çeyrek enginar dolması
  • Yarım kk peynir
çay, kahve, yeşil çay ve 1.5 lt su içildi. 13 bin adım atıldı.

X