İnsülin Direnci olup zayıflayanlar

Asi582

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2017
87
72
İnsülin direncim var sanırım ben kesin eminim ama doktora gitmedim daha aç değilken bile gün içinde sürekli şekerim düşüyor ve kendimi çikolata yada evde ne varsa onlara saldırırken buluyorum. Zayıflamak en büyük hayalim. Şu an 78 kilo falanım. 5 kilo verdim. Sonra geri aldım motivasyonumu bu şeker düşme anlarıyla nasıl başa çıkacağımı bilmiyorum.
2 bebeğim var ve onlarla bu kilo verme olayı daha da zorlaşıyor sanki. Napacağım bilmiyorum

İnsülin direncim var sanırım ben kesin eminim ama doktora gitmedim daha aç değilken bile gün içinde sürekli şekerim düşüyor ve kendimi çikolata yada evde ne varsa onlara saldırırken buluyorum. Zayıflamak en büyük hayalim. Şu an 78 kilo falanım. 5 kilo verdim. Sonra geri aldım motivasyonumu bu şeker düşme anlarıyla nasıl başa çıkacağımı bilmiyorum.
2 bebeğim var ve onlarla bu kilo verme olayı daha da zorlaşıyor sanki. Napacağım bilmiyorum
Canim insilun direncinden supheleniyorsan bi endokrine falan gorun bence bi seker yuklemesi yapilsin oyle bisey cikarsa zayiflamani destekleyici ilac falan veriyorlar

Bana da doktor vermişti aslında ilaç ama ben hiç kullanamadım yan etki yaptı ben de bıraktım öyle olunca ama benim insülin direncine rağmen kilo vermemde sıkıntı yoktu kilo verip sağlıklı beslenip hareket ettikten sonra insülin direnci de bitiyor fakat başkalarından duyduğum kadarıyla o ilaç epey etkili oluyormuş mutlaka bir doktora görünün🥰 Bence bir diyetisyenden de destek alın ilk etapta size faydası olacaktır

Verdiğiniz 5 kiloyu gün içinde uzun süreler aç kalarak verdiyseniz kısa sürede geri almanızın nedeni bu olabilir çünkü sağlıksız şekilde verilen kilolar kısa sürede geri alınıyor. Bir diyetisyen olarak tavsiyem gün içinde ara öğün sayınızı arttırmanız ve yeterli miktarda su içmeniz. Bunlar metabolizmanızı hızlandıracaktır. Gün içinde şekerinizin düşmesi günlük yeterli kalori alamamanızla ve karbonhidrat tüketiminizin fazla olmasıyla ilgili.İnsülin direnci biraz daha farklı bir kavram 🌸

Istagramda bir dr denk geldim ,diabet hastalarının hem şekerini düşürüyor hem de zayıflatıyor ,yorumlar vs güzel gitmsyş düşünürkennnnn muayene +ilaçlar çok geldi muayene hariç ilaç her ay 2bine yakın muayene ile geçiyor 🙄 o yüzden vazgeçtim ama size uygunsa isim yazabilirim araştırırsınız .
Şekerle ilgili sıkıntısı olanların kendi başına diet yapması çok tehlikeli ,aniden şekerr düşmesi olup şoka girebilir ya da açlık şekeri aşırı yükselebilir o yüzden doktor gözetimi olmadan diet yapmayın .

A Asi582 merhaba konuyu yeni gördüm bende de pcos var ve buna bağlı tabi kiloya bağlı insülin direncim vardı diyetisyene gittim 88 kilo başladık şuan 74,75 arasıyım gerçekten insan kuş gibi hafifliyor ama adetlerim daha tam düzelmedi doktoruma gittim kadın doğumcu bünyede pcos hala devam ettiği için düzensizlikler normal dedi ama genel anlamda sağlıklı ve kaliteli yaşamak için kilo vermek ve fit kalmak lazım

A Asi582 merhaba konuyu yeni gördüm bende de pcos var ve buna bağlı tabi kiloya bağlı insülin direncim vardı diyetisyene gittim 88 kilo başladık şuan 74,75 arasıyım gerçekten insan kuş gibi hafifliyor ama adetlerim daha tam düzelmedi doktoruma gittim kadın doğumcu bünyede pcos hala devam ettiği için düzensizlikler normal dedi ama genel anlamda sağlıklı ve kaliteli yaşamak için kilo vermek ve fit kalmak lazım
Aynen benimde doktora gitmem lazım 7 gündür dikkat ediyorum yemeğimi yemeye sağlıksız şeyleri hayatımdan biraz da olsa çıkardım. 1.5 kilo gitti bile umarım pes etmem.

Istagramda bir dr denk geldim ,diabet hastalarının hem şekerini düşürüyor hem de zayıflatıyor ,yorumlar vs güzel gitmsyş düşünürkennnnn muayene +ilaçlar çok geldi muayene hariç ilaç her ay 2bine yakın muayene ile geçiyor 🙄 o yüzden vazgeçtim ama size uygunsa isim yazabilirim araştırırsınız .
Şekerle ilgili sıkıntısı olanların kendi başına diet yapması çok tehlikeli ,aniden şekerr düşmesi olup şoka girebilir ya da açlık şekeri aşırı yükselebilir o yüzden doktor gözetimi olmadan diet yapmayın .
Benim şekerimin düşmeleri çok yükseldi anladım ki açıktım sonup koşup çikolataya bisküviye sarılmam. Biraz yeme düzenimi değiştirmeye çalışıyorum. Umarım gider kilolar

X