İnsülin direnci ve gebelik şekeri ihtimali

csistanbul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2015
91
17
31
Merhabalar 7+3 gunluk hamileyim
Polikistik o er hastasıyım.Hastaligimi öğrendiğim ergenlik döneminden beri insülin direnci vardi hep diaformin kullanıyordum gebelikten önce.Gebelik dolayısıyla şeker ilacını bıraktirdi doktorum.Bir kaç gün önce muayeneye gittigimizde temkinli olmak adına insülin diremcim olduğundan dolayı gebelik şekeri cikabilecegini parmaktan yemeklerden 1 saat sonra tokluk şekeri ve sabah açlık şekeri ölçümü istedi.ilk gün iyi çıktı değerlerim yani açlık 91 tokluk 116 en yüksek pazar günü eşim tatlı almış bir dilim baklava yedim yemekten 1 saat sonra ve olcumide aynı şekilde 1 saat sonra yaptım 145 çıktı.Bugunde elektriklerimiz yoktu ocağın elektrikli yemek yapamadım dışardan hamburger patates yedim hepsini bitirmemekle birlikte birinci saat tokluk 137 ikinci saat 127 çıktı.Doktorum ilk saat 140 altı 2.saat 120 altı çıkmasi lazım demişti.Esim abartıyorsun falan diyorda korkuyorum daha şimdiden böyle yükseliyorsa diye.Diyetisyenede başlamıştim 10 gün kadar önce ama ona gebelik şekerim yok ama ihtimal var falan diye liste oluşturmustuk.Yarin tekrar onunlada goresecem.Bebegi etkiler mi diye korkuyorum bugün sekeim ikinci saatte 127 çıkınca çok vicdan azabı çektim.Benzer durumda olanlar yazıp bilgilendirebilir mi?Şimdiden teşekkür ederim.

Cok kucuk bir fark var su anlik etkilememistir diye dusunuyorum icini ferah tut ama bu ileride etkilemeyecek anlamina gelmez.bir dilim baklava yiyip pisman olacagina hic yeme cnm gozun kalsin biliyorum zor ama bebis icin deger bendede gebelik sekeri vardi cunku.

diyabet şakaya gelir bir konu değil malesef. bence değerleriniz çok yüksek değil ama zaten hamilelikte her insanda bir tık yüksek oluyor bildiğim. bunu tatlı gibi, bol karbonhidratlı fastfood gibi şeylerle desteklerseniz 200leri görme riskiniz çok bence.
ben açıkçası annenin canı çekti yemezse bebeğe birşey olur gibi şeylere inanmıyorum. gayet aklınız kalsın o zararlı besinlerde, onlar kanınıza karışıp zarar vereceğine.
hem bebeğiniz hem de kendi sağlığınız için iyi ve temiz beslenmeye gayret edin.
insanın canı çekince çok zor biliyorum ama emin olun iyi beslendikçe motivasyonunuz artacak, iyi hissedeceksiniz.. :KK200:

Hamileliğimde gebelik şekerim vardı diyetisyenle birlikte bitirdim hamileliğimi 9 ay ..dikkat edin bebeğe çok zararı var ölçüm yapın sağlıklı beslenin hamur işi ve ağır tatlılardan uzak durun ...

Çok teşekkür ederim yorumlarınız için daha dikkatli olacam inşallah dün aşırı korktum zaten hani ben henüz çıkmadı gebelik şekeri ihtimal gibi bir bakayım ne çıkıyor düşüncesi hakimdi ama büyük ihtimal çıktı gibi şu an ölçümlere bakılırsa çok dikkatli olmam gerekiyor

Polikistik o er hastasıyım.Hastaligimi öğrendiğim ergenlik döneminden beri insülin direnci vardi hep diaformin kullanıyordum gebelikten önce.Gebelik dolayısıyla şeker ilacını bıraktirdi doktorum.Bir kaç gün önce muayeneye gittigimizde temkinli olmak adına insülin diremcim olduğundan dolayı gebelik şekeri cikabilecegini parmaktan yemeklerden 1 saat sonra tokluk şekeri ve sabah açlık şekeri ölçümü istedi.ilk gün iyi çıktı değerlerim yani açlık 91 tokluk 116 en yüksek pazar günü eşim tatlı almış bir dilim baklava yedim yemekten 1 saat sonra ve olcumide aynı şekilde 1 saat sonra yaptım 145 çıktı.Bugunde elektriklerimiz yoktu ocağın elektrikli yemek yapamadım dışardan hamburger patates yedim hepsini bitirmemekle birlikte birinci saat tokluk 137 ikinci saat 127 çıktı.Doktorum ilk saat 140 altı 2.saat 120 altı çıkmasi lazım demişti.Esim abartıyorsun falan diyorda korkuyorum daha şimdiden böyle yükseliyorsa diye.Diyetisyenede başlamıştim 10 gün kadar önce ama ona gebelik şekerim yok ama ihtimal var falan diye liste oluşturmustuk.Yarin tekrar onunlada goresecem.Bebegi etkiler mi diye korkuyorum bugün sekeim ikinci saatte 127 çıkınca çok vicdan azabı çektim.Benzer durumda olanlar yazıp bilgilendirebilir mi?Şimdiden teşekkür ederim.
benim insulin direnci pko gliforu kullanamadim

beslenmeme dikkat edemedim
gebelik oncesonde de 100 civariydi aclik

1 aylik gebeyim olcturdum 102 cikmis

doktorunuz ne dedi gorustunuz mu
cok moralim bozuldu

Evet yüksekmiş.. diyetisyen kontrolünde yediklerinize dikkat edersiniz birşey olmaz Allah'ın izniyle ben az ve sık yiyordum gün içinde birde yazdı bütün meyveler vardı çok zor oldu ama geçiyor bir şekilde

Şu an değerler çok kötü değil vicdan azaplık bir konu yok. Erkenden önlem alman çok güzel.
Ama eşinin dediği gibi de hafife alınacak şey değil.
Diyetisyenle belki de gebelik şekeri varmış gibi biraz daha basit karbonhidratları çıkararak liste oluştursanız daha iyi olur.

benim insulin direnci pko gliforu kullanamadim

beslenmeme dikkat edemedim
gebelik oncesonde de 100 civariydi aclik

1 aylik gebeyim olcturdum 102 cikmis

doktorunuz ne dedi gorustunuz mu
cok moralim bozuldu
Benim açlık şekerim şu ana kadar 97 yi geçmedi ama tokluk şekeri kacirdigim günlerde 158 e kadar falan gördüm ama diyet listesine tam anlamıyla uyabilirsem 1. Saat 140 altı çıkıyor Çarşamba günü kadın doğum doktoruma gidicem bakalım gerçekten hamilelikte kendini kısıtlamak iki kat zormuş

Benim açlık şekerim şu ana kadar 97 yi geçmedi ama tokluk şekeri kacirdigim günlerde 158 e kadar falan gördüm ama diyet listesine tam anlamıyla uyabilirsem 1. Saat 140 altı çıkıyor Çarşamba günü kadın doğum doktoruma gidicem bakalım gerçekten hamilelikte kendini kısıtlamak iki kat zormuş
kac haftaliksiniz rica etsem diyet listenizi paylasabilirmisiniz

Hamileliğimde gebelik şekerim vardı diyetisyenle birlikte bitirdim hamileliğimi 9 ay ..dikkat edin bebeğe çok zararı var ölçüm yapın sağlıklı beslenin hamur işi ve ağır tatlılardan uzak durun ...
Merhaba sizin kacinci haftada cikti benim 7. Haftada çıktı sonrasında saglikli doğum yaptınız mı sizde kalıcı oldu mu

X