İnsülin Kullanan Tip 2 Diyabet Hastaları

Amonra

Guru
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2008
13.349
316
Tıp da bu hastalığın adı sulfonilurelere sekonder yanıtsız tip 2 diyabet

yıllarca insülin direnci pko uğraştım durdum
kaçınılmaz son gerçekleşti tip 2 diyabet oldum
ve ağır şekilde ilerliyo bütün etkilerini yaşıyorum
uzun süredir kullandığım metformin ve antidiyabetik ilaçlara
rağmen bi düzelme malesef yok
insülin salgısı yapan pankreasın beta hücreleri
artık görevini yerine getiremediği için bi tahrip durumu söz konusu
bunun ilerde olacağını ama tedavinin bi şekilde bunu geciktireceğini
düşünüyodum bu kadar hızlı ver erken olması üzücü
hazır değildim buna galiba
doktorum 3 aylık ek tedavi yöntemlerini de deneyip
insülün enjeksiyonuna başlayabiliriz dedi.
aranızda bu derece ileri boyutta olan var mı?
bu durum bana çok ürkütücü geliyo
etrafımda örnek teşkil edecek tek bi diyabetli bile yok
yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
öncelikle geçmiş olsun,
kilo probleminiz varmı peki?

bende de var şeker problemi ama bu kadar ileri boyutta değil. gizli şeker sınırda çıkıyor ilaç vermişlerdi özellikle tüylenmeyi kesmede etkisi oluyor malum insülin direnci var. uzun zamandır ilacımı kullanmıyorum ve drye görünmedim martta randevu almıştım ama gidemedim

amonracımm, yeni gördüm bu konuyu :KK48: ben de insülin direnciyken yediklerimi zararsız seçsem de, öğünleri düzenleyemeyip yine uzun süre aç kalmalar sonucu, gizli şekere adım attım.

devamlı bu konularla ilgili yazılar okuyorum. insan bedeni mucizelerle dolu, buna inanmak istiyorum, çünkü tek rahatsızlığım bunla sınırlı değil. ve fazla kilosu olanlarda kilo vererek tip2 diyabet in tedavisinin mümkün olduğunu her geçen gün daha çok yerde okuyorum.

seninki farklı bir türü mü bilmiyorum, ama kilo verme yolunda azimle ilerlemeni umuyorum, ne demişler şeker koruyucu bir hastalık di mi:KK34:

amonracımm, yeni gördüm bu konuyu :KK48: ben de insülin direnciyken yediklerimi zararsız seçsem de, öğünleri düzenleyemeyip yine uzun süre aç kalmalar sonucu, gizli şekere adım attım.

devamlı bu konularla ilgili yazılar okuyorum. insan bedeni mucizelerle dolu, buna inanmak istiyorum, çünkü tek rahatsızlığım bunla sınırlı değil. ve fazla kilosu olanlarda kilo vererek tip2 diyabet in tedavisinin mümkün olduğunu her geçen gün daha çok yerde okuyorum.

seninki farklı bir türü mü bilmiyorum, ama kilo verme yolunda azimle ilerlemeni umuyorum, ne demişler şeker koruyucu bir hastalık di mi:KK34:

çok doğru söyledklerin kilo vermek başlıca tedavi
tırmalıyorum resmen zayıflamak için
benimde kiloyla alaklı çünkü ailede hiç şeker yok
genetik hikayem yok çok şükür

neredeyse 1,5 yıl önce açmışım bu konuyu
o zamandan beri sürekli kaçtım insülinden diyet ve ilaçlarla yoluna sokmaya çalıştım ama olmadı:KK14:
kaçınılmaz son oldu. insülün iğnesine başlıyorum:2:

ilk insülin iğnemi bugün yaptım.
korktuğum endişelendiğim kadar yokmuş.

ilk insülin iğnemi bugün yaptım.
korktuğum endişelendiğim kadar yokmuş.

selam canim bende henüz 25 yasimdayim kücüklügümden beri kilo problemlerim vardi seninki gibi tip2 diabet hastasi oldugumu ögrendim 6 Ay önce kabullenmesi cok zor ama insan iste igne zor birseyi yok dikkat ettikten sonra her güzel olur bende insulin kullaniyorum bu arada kilo veriyorum ailemde hic seker hastasida yok ama ben oldum iste

selam canim bende henüz 25 yasimdayim kücüklügümden beri kilo problemlerim vardi seninki gibi tip2 diabet hastasi oldugumu ögrendim 6 Ay önce kabullenmesi cok zor ama insan iste igne zor birseyi yok dikkat ettikten sonra her güzel olur bende insulin kullaniyorum bu arada kilo veriyorum ailemde hic seker hastasida yok ama ben oldum iste

selam canım
insülne alışabildin mi ne kadar süredir yapıyosun
benim hala akş sabah 200-220 civarı 1 hafta sonra kontrolüm var sanırım dozu yükseltir doktor
perhizimin dışına da asla çıkmıyorum niye böyle oluyo sinir oluyorum ya:KK47:

selam canım
insülne alışabildin mi ne kadar süredir yapıyosun
benim hala akş sabah 200-220 civarı 1 hafta sonra kontrolüm var sanırım dozu yükseltir doktor
perhizimin dışına da asla çıkmıyorum niye böyle oluyo sinir oluyorum ya:KK47:

canim ben belirli bi doz kullanmiyorum yediklerime göre insulinimi vuruyorum 6 ay dir vuruyorum ama inan öyle dikkat etmiyorum bi vuruyorum bazen sinirleniyorum birakiyorum bi türlü kabullenemiyorum canim muhakkak yükseltir doktorun dozunu senin HbcA degerlerin kac cikmisti ins hayirlisi olur yasin 26 sanirim cocugun falan varmi benim bi oglum var 2 yasinda ikinciyi istiyorum ama cok korkuyorum yaa
bende sabah cok kacirirsam dikkat etmessem 160larda cikiyo ama dikkat edersem 100 civari cikiyo dedigim gibi yemegime göre ayarliyom dozumu
canim buraya yeni üye oldum onun icin cok sevindim benimle ayni kaderi paylasan biri oldugu icin allah hakkimizda hayirlisini versin
ben cok korkuyorum seni bilmiyorum ama:18::18::18::18::18::18:

canim ben belirli bi doz kullanmiyorum yediklerime göre insulinimi vuruyorum 6 ay dir vuruyorum ama inan öyle dikkat etmiyorum bi vuruyorum bazen sinirleniyorum birakiyorum bi türlü kabullenemiyorum canim muhakkak yükseltir doktorun dozunu senin HbcA degerlerin kac cikmisti ins hayirlisi olur yasin 26 sanirim cocugun falan varmi benim bi oglum var 2 yasinda ikinciyi istiyorum ama cok korkuyorum yaa
bende sabah cok kacirirsam dikkat etmessem 160larda cikiyo ama dikkat edersem 100 civari cikiyo dedigim gibi yemegime göre ayarliyom dozumu
canim buraya yeni üye oldum onun icin cok sevindim benimle ayni kaderi paylasan biri oldugu icin allah hakkimizda hayirlisini versin
ben cok korkuyorum seni bilmiyorum ama:18::18::18::18::18::18:

yediklerine göre nasıl ayarlıyosun benim sabah 24 doz akşam 12 doz
sabah akşam bi de hapım var onları da içiyorum
ha1c 9,4 çıktı en son yaş 26 çocuk yok şu durumda gebelik çok riskli zaten
ihmal etme iğneni bi yapıp bi yapmamazlık yapma şekerden daha çok zararlı bişey varsa
o da dalgalanan dengesiz bi şeker
yaklaşık 1 ay oluyo benim başlayalı başlamak istemedim hiç
2 sene önce başlamam gerekirken inatla düşecek diye bekledim ama baktım olmuyo
başladım ben de alıştım artık sanırım
gerçi iş yerinde dışarda falan iğne biraz sorun oluyo ama hayatımı ona göre düzenlenemeye çalışıyorum

selam Amonram;

geçmiş olsun öncelikle...

bende dün itibari ile tip2 diyabet hastası adayı olduğumu öğrendim...

hemen antidiyabetik ilaca başladım ve ayrıca haşimato hipotiroit hastalığı tedavisi de görüyorum...

bende genetik öykü de var malesef ...

bakalım zaman ne gösterecek...

görelim mevlam ne eyler, ne eylerse güzel eyler...

Rabbim dermansız dert vermesin canım...

selam Amonram;

geçmiş olsun öncelikle...

bende dün itibari ile tip2 diyabet hastası adayı olduğumu öğrendim...

hemen antidiyabetik ilaca başladım ve ayrıca haşimato hipotiroit hastalığı tedavisi de görüyorum...

bende genetik öykü de var malesef ...

bakalım zaman ne gösterecek...

görelim mevlam ne eyler, ne eylerse güzel eyler...

Rabbim dermansız dert vermesin canım...

sağ ol canım amin. sana da geçmiş olsun
dikkat etmek gerek ömür boyu sağlıklı beslenmek ve yaşamak
en büyük önlem işte ama zor biraz

Merhaba,

tip1 diyabetli olduğum için insülin kullanıyorum. yaklaşık 10 yıldır diyabetliyim.
xxxxxxxx adında bir blog sitesi kurdum. diyabet hastası olarak yaşadıklarımı, tedavi sürecini anlatıyorum. belki sizlere fikir verir.

sevgiler,

xx

Son düzenleyen: Moderatör:
X