İnternet Üzerinden Aldığım Ürün Elime Ulaşmadı

Miniksevimli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2018
81
72
29
Gecelik-pijama satan bir instagram sayfası üzerinden bir ürün satın aldım. Ama 2 haftadır ürünü göndermediler. Aradılar perşembe kargoya vercez dediler. Ama kargodan ses yok. İnternet üzerinden o sayfa hakkında bir sürü şikayet okudum. Ürünün parasını alıp ürünü göndermiyorlar veya para iadesi yapmıyorlar. Telefona bakmıyorlar. Hatta engelliyorlarda. Tüketici Haklarına şikayet etmek istiyorum. Acaba ordan bir sonuç çıkar mı? Başka ne yapılabilir?

Gecelik-pijama satan bir instagram sayfası üzerinden bir ürün satın aldım. Ama 2 haftadır ürünü göndermediler. Aradılar perşembe kargoya vercez dediler. Ama kargodan ses yok. İnternet üzerinden o sayfa hakkında bir sürü şikayet okudum. Ürünün parasını alıp ürünü göndermiyorlar veya para iadesi yapmıyorlar. Telefona bakmıyorlar. Hatta engelliyorlarda. Tüketici Haklarına şikayet etmek istiyorum. Acaba ordan bir sonuç çıkar mı? Başka ne yapılabilir?
Çıkmaz. Soğuk su için.

Bu da ders olsun, instagram sayfalarından alışveriş yapmayın.

Bir daha instagramdan alışveriş yapmayabilirsiniz mesela

ifşa dolandırıcı sayfalar diye hesaplar var oralara falan şikayet edin belki birseyler çıkar.
İnstagramdan da nasıl ürün almaya cesaret ettiniz ?

Sponsorlu bir sayfa olduğu için aldım yoksa her sayfadan birşey almıyorum. Trendyol gibi bir çok uygulamada yer alıyor hatta.

instagramdan ve hepimizin kullandığı e-ticaret sitesinden ürün satan birisi olarak yorumlara cok üzüldüm instagramdan almayın vs. yazılmış.. :KK43:
ama kesinlikle almadan önce şikayetvar.com'a mutlaka bakınız. birden fazla aynı şikayet var ise kaççç :)
Valla instagramda bişey görüp beğenince önce bakıyorum kendi sitesi ya da bir e-pazar yerinde dükkanı var mı diye. Varsa ne ala, yoksa aynı ürünü güvenilir sitede satan başka birinden bulup alıyorum. İnstagram hesaplarını alışveriş yapmak için güvenilir bulmuyorum. Çoğu fatura kesmiyor zaten. Sorun olsa karşımızda muhatap yok. En iyisi güvenilir, muhatap bulabileceğimiz siteler.

Baya takipçisi ve sponsoru olan bir instagram sayfası. Fatura dekontum da geldi. Kendi sitesi var . Trendyol , dolap gibi uygulamaları da var. Kapıda ödemesi yoktu malesef. Ne bilim böyle bir siteden sorun çıkacağını düşünmedim.

güvenilir olmayan kapıda ödemesi şeffaf kargosu ve fatura kesmeyenlerden diyelim biz ona🤷‍♀️
Yok ben hiçbir şekilde alışveriş yapmıyorum instagram hesaplarından. Beğenmemişsin ama prensip meselesi. Arkasında bildiğim, güvenilir bir isim olmadığı sürece hiçbir yerden alışveriş yapmam.

İnstagramda bikinilerine bayıldığım bir hesap var mesela. Ama başka bir platformda satış yapmadığı için almıyorum. İki senedir ağzımın suyu akarak bakıyorum 😂

“Pembishomewear “ diye bir instagram sayfası. Fatura dekontum da geldi. Kendi sitesi var . Trendyol , dolap gibi uygulamaları da var. Kapıda ödemesi yoktu malesef. Ne bilim böyle bir siteden sorun çıkacağını düşünmedim.
E trendyoldan alsaydınız şimdiye kırk kez iptal eder, paranızı alırdınız. Çok alışveriş yaptığım bir firma bu, hep trendyoldan aldım hiç sorun yaşamadım.

Baya takipçisi ve sponsoru olan bir instagram sayfası. Fatura dekontum da geldi. Kendi sitesi var . Trendyol , dolap gibi uygulamaları da var. Kapıda ödemesi yoktu malesef. Ne bilim böyle bir siteden sorun çıkacağını düşünmedim.
E madem öyleydi Instagram'dan sipariş vermek yerine Trendyol dan sipariş verseydiniz mesela. En azından bir sorun olduğu zaman muhattap bulursunuz.

E trendyoldan alsaydınız şimdiye kırk kez iptal eder, paranızı alırdınız. Çok alışveriş yaptığım bir firma bu, hep trendyoldan aldım hiç sorun yaşamadım.
Demek size rastlamadı. Ama şikayetlerde trendyoldan da alan insanlarda mağdur bu mağazadan. Gece okudum şikayetleri bir sürü şikayet vardı.

E madem öyleydi Instagram'dan sipariş vermek yerine Trendyol dan sipariş verseydiniz mesela. En azından bir sorun olduğu zaman muhattap bulursunuz.
Ben sitesi üzerinden sipariş verdim. Ne bilim valla yazık ya çok insan var böyle şikayette bulunan. Ona rağmen birşey yapılmıyor o mağazaya.

X