İnternetteki Tüm Şiferlerinizi Değiştirin!

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.783
58.346
$tum-sifrelerinizi-degistirin--4252410.Jpeg
Tüm şifrelerinizi değiştirin!
İngiliz basını, Google, Yahoo, Amazon, Facebook gibi online kullanıcılarını uyardı: "Tüm kullanıcı kodu şifrelerinizi (parola) değiştirin"


Tüm şifrelerinizi değiştirin!

İnternet güvenliğinde büyük bir çatlak farkedilince İngiliz basını, Google, Yahoo, Amazon, Facebook gibi online kullanıcılarını uyardı: “Tüm kullanıcı kodu şifrelerinizi (parola) değiştirin”

BBC televizyonu “Teknoloji firmaları şifrelerin acilen değiştirilmesini önerdi “ başlıklı haberinde OpenSSL kullananan servis vericilerin web sitelerine girilerek bilgilere ulaşılabildiğini bildirdi.

Google’ın bazı kuruluşları uyardığı ve kullandıkları OpenSSL’lerini güncelleştirmelerini istediği öğrenildi. Şifreler değiştirilmeden internet servisi verenlere danışılması tavsiye edildi.

Yahoo , şifrelerini değiştirmeleri için e-maille, dosyalama , bankacılık işlemleri yapan yüksek güvenlik kurumlarına uyarı gönderdi.
Daily Mirror bugünkü birinci sayfadan verdiği “Tüm şifrelerinizi değiştirin” manşetli haberinde bilgisayar kullanıcılarının internet güvenliğinin sarsıldığını yazdı ve Heartbleed virüsünün, Google, Yahoo, Amazon, Facebook gibi online devlerinin sitelerinde özel bilgileri hack saldırılarına açık hale getirdiğini yazdı.

Web uzmanı Tony McDowell, “Herkes bu şekilde hacklenebilir ve dinlenebilir” dedi. Bu internet güvenlik sorununun iki yıldır olduğu ve Heartbleed virüsü yüzünden internet sitelerinin yüzde 66’sının hacklendiği ileri sürüldü. Saldırılarganlar geride iz bırakmadıkları için ne kadar bilginin bugüne kadar çalındığı öğrenilemedi.

Kanada gibi birçok yerde bazı online faaliyetlerin durdurulduğu anlaşıldı. Daily Mirror, yarım milyon e- firmasının riskte olduğunu ileri sürdü. (DHA)
 
Son düzenleme:

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.783
58.346
arkadaşlar bu ciddi bir haber, hesaplarınız sizin için önem arz ediyorsa şifrelerinizi değiştirin
 

LOCA

Kaçıyorum Kovalama!
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2009
9.684
267
33
Değiştirdim Ne Var Ne Yok Bide Bunları Ezberlemesi Mesele:KK14: