İpek Ongun ve Kitaplari...

hedis

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
5
0
55
İpek Ongun kitaplarını,12 yaş kızı olup da ,az okuduğundan yakınan tüm annelere şiddetle tavsiye ederim...

Küçükler için pıtırcık serisi kitapları...

Merhaba Hedis,
Tavsiyen için teşekkürler.Ben kitap konusunda dertli bir anneyim.15 yaşında bir kızım var çok şeyler denedim ,olmuyr olmuyor yinede olmuyor..Sinir oluyorum,benim hayatımdaki en önemli şey okumak.Kızıma bir türlü aşılayamadım.sevgiler..

İpek olgun'un kitaplarını ben kızlarıma sevdirdim.Sizde sevdirirsiniz.Deneyin Bal2
Göreceksin kızın sevecek.

evet ipek ongunun kitapları gerçekten çok güzel.....ders verir gibi didaktik tarzda değil de sohbet tarzında olması en iyi yönü bence
bir pırıltıdır yaşamak ve bir genç kızın gizli defterini okumuştum

bunları okumak için yaşım biraz geçmiş de olsa bu yaşa kadar tecrübe edemediğim geri kaldığım yönlerimi tamamlamam için epey yardımcı oluyor

Merhaba Hedis,
Tavsiyen için teşekkürler.Ben kitap konusunda dertli bir anneyim.15 yaşında bir kızım var çok şeyler denedim ,olmuyr olmuyor yinede olmuyor..Sinir oluyorum,benim hayatımdaki en önemli şey okumak.Kızıma bir türlü aşılayamadım.sevgiler..

sakin k1z1n üstüne gitme sen sadece örnek ol su anda bulug caginda herseye itiraz dönemini yasiyor merak etme zamanla aliskanlik olusacaktir

Merhaba Hedis,

CANIM BENDE AYNI ŞEYDEN DERTLİYİM, BEN KİTAP OKUMAYI ÇOK SEVERİM, HER TÜRLÜ KİTABI OKURUM, AMA KIZIM TAM TERSİ ONU BİR TÜRLÜ ALAIŞTIRAMADIM, İSTEDİĞİ HER KİTABI ALIYORUM AMA ASLA BİTİRMİYOR , BÜTÜN KİTAPLARI YARIMDIR, DELİ OLACAĞIM:sm_confused:

resimli kitap olması belki çözüm olabilir..
sadece metinden ibaret kitaplar gerçekten sıkıcı görünebiliyor

resimli kitap olması belki çözüm olabilir..
sadece metinden ibaret kitaplar gerçekten sıkıcı görünebiliyor

canım gençlik dergileri istiyor onalrıda alıyorum ama okuldan kitap öneriyorlar alıyorum ama sadece arasayfalardan tek tük seçip okuyor okadar, kızım öyle kitap okunmaz diyorum ama nafile, 14 yaşında, okudukları kitaplardan sınav oluyorlar, sonuç berbat, bu şkeilde iyi not alamazsın diyorum anlamıyor:sm_confused:

bakın ipek ongun kızlarınıza kitabı sevdirmeniz için iyi bir çözüm olabilir ancak onları güncel bilgi edinebileceği kitaplara da alıştırmalısınız! bir çok kız sadece aşk kitaplarından başka bişey okumaz hale geliyor bir de baskıyla olmuyo bu işler anca sizde görücek bu işi eğlenceli hale getirebilmek lazım

BENDE İpek ONGUN'un BÜTÜN KİTAPLARINI OKUDDUM.
KESİNLİKLE TAVSİYE EDERİM..
FAKAT ÇOCUKLARINIZIN KİTAP OKUMASINI İSTİYORSANIZ İLLEDE DERSLERİ GÜNDEME GETİRMEYİN.
İNANIN NORMAL HİKAYE KİTAPLARINI OKUMAYA BAŞLAYAN ÇOCUKLAR O KİTAPLARDAN SONRA ÖZGÜVEN KAZANIYORLAR ve DERSLERDE SİVRİLMEYE BAŞLIYORLAR.

canım gençlik dergileri istiyor onalrıda alıyorum ama okuldan kitap öneriyorlar alıyorum ama sadece arasayfalardan tek tük seçip okuyor okadar, kızım öyle kitap okunmaz diyorum ama nafile, 14 yaşında, okudukları kitaplardan sınav oluyorlar, sonuç berbat, bu şkeilde iyi not alamazsın diyorum anlamıyor:sm_confused:

ahh biz kızlar böyleyiz annem bana hiç oku demedi ben de onu dinliyorum okumuyorum :)) annem çok sever okumayı. aslında kitap okurum ama bu süregelen bişey değildir. bir olur ayda 4-5 kitap, bir olur 6 ay elime kitap almam. :sm_confused: üzerine gitmeyin siz ne söylerseniz söyleyin yine kızlarınız haklı çıkmayı başarır. :kızgın:

Benim kızıma, ben, hiç baskı yapmadım,örnekse evin her tarafı kitap dolu ,durmadan okuyan ve giyim kuşam alacağına elindekini son kuruşuna kadar kitaba yatıran bir annesi var.Fakat öyle bir direnç gösteriyor ki,inanamıyoorum. Ben, kendimi hep ona kitap aldığım,onu hiç rahat bırakmadığım için hatalı buluyorum.Hiç kitap seçmesine gerek kalmadan ben hepsini temin ediyordum,şimdi bundan vazgeçtim.Bakalım ne olacak.Acaba kitap okuma alışkanlığı ne zamana kadar edinilir ki?15 yaşından sonra kitap kurdu olabilir mi bir çocuk?:uhm:Sevgiler bal2

Bir genç kızın gizli defterini okumuştum bende çok beğendim tavsiye ederim

ay ben ipek ongunun tüm kitaplarını okudum çok severek hemde çok güzel ve eğitici kitaplar ay ne güzeldi ya ozaman nasıl gençmişim şimdi yaşlandım iyice.....

ben okudum valla ozelıkle bır gen kızın gızlı dfeterı cok gusel tavsıye edrımm yanııı

ben mektup arkadaslarini okumustum, on oniki yas civarinda, o da pek güzeldi. Ama kizlariniza dergi de alabilirsiniz. Simdi bir sürü ilginc genclik dergileri var.

Amac ne olursa olsun ders disinda da severek okumalari, büyüdükce aliskanliklari olunca kitapta okurlar.

ay ben ipek ongunun tüm kitaplarını okudum çok severek hemde çok güzel ve eğitici kitaplar ay ne güzeldi ya ozaman nasıl gençmişim şimdi yaşlandım iyice.....

bende çok severim ipek ongunu geçen sene tekrar alıyım bir göz gezdiririm özledim diye alıcaktım eşim ne dese iyi "sen hala o kitaplarımı okuyorsun"
yaşlımıyım ben yahuuuuu

Arkadaşlar,merhaba ben aranıza yeni katıldım..öncelikle hepinize saygılarımı sunuyorum..şimdi size söylemek istediğim bir kaç bişey var..
çocuklarınıza okumayı sevdiremediğinizden yakınmışsınız..bir insan nasılsa öyle devam eder..benden size bir öneri..aman çocuğum şunu okusun,bunu okusun demeyin ve kesinlikle baskı yapmayın..bu onda ters tepki yaratacaktır.ve okuduğuma göre çocuklarınız ergenlik dönemindeler.o yaşlarda biz de doğru düzgün kitap okumazdık,bakmayın şimdi kitap kurduyum..çocuklar gezmek eğlenmek istiyorlar ve zaten kafaları okul dersleriyle çok meşgul..eninde sonunda okumaya başlayacaklar.madem ki siz de çok seviyorsunuz kitap okumayı,o zaman karşısında canlı model olun..bir süre sonra anlayacaktır :KK66:
hepinize sevgilerimi sunuyorum :)

benim kızım bir genç kızın gizli defteri serisini okudu ÇOOOK güzelmiş benimde tavsiyemdir

kesinlikle katılıyorum.bende geçen seneye kadar beşini okudum.yaş 17 kaldı bi.onu da en kısa zamanda alıcam.
İPEK ONGUN ___ SÜPER Bİ YAZAR
GENÇLER İÇİN YAZIYO !!!!! !!! !! !

X