İş bulamama sorunu fikrinize ihtiyacım var

Tasbebek09

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2014
590
930
Kızlar merhaba
5 sonra evleniyorum şehir değiştiricem. Asıl mesleğimde şimdiki yaşadığım şehirde iş bulamıyorum buldamda uzun soluklu birini arıyorlar hani söylemeyeyim dedim ama bu sefer vicdan yaptım olmadı karşı tarafta haklı. Paraya da ihtiyacım var. Gelelim asıl meseleye. Benim arkadaşım şu ınstagramdan kozmetik ürünü satıyorlar ya ona üye (adını söylemek yasak mı bilmiyorum ama anlamışsınızdır)bana da teklif etti ama yapamam edemem diye kabul etmedim. Öyle çevrem yok maalesef. Kime satarım bilmiyorum. Yapan var mı aranızda ne kadar kazanıyorsunuz yani aylık çeyiz parası ihtiyaçlarımı alacak kadar kazansam yeter. Oluru nedir yardımcı olur musunuz. Bu arada 5 aylık yapcam. Evlenince kendi mesleğimi yapcam bunu bırakırım.bırakınca sorun olur mu?

Bırakınca sorun olacağını sanmıyorum da. Çevre olmadan zor yani kazanmak için. Ben de zamanında üye olmuştum da ilk 1 2 ay çevrem aldı bitti yani devamı gelmedi

Bırakınca sorun olacağını sanmıyorum da. Çevre olmadan zor yani kazanmak için. Ben de zamanında üye olmuştum da ilk 1 2 ay çevrem aldı bitti yani devamı gelmedi
arkadaşım ınstagramda tanımadığı insanlara da satıyor. Takipçi filan buluyor o şekilde sadece tanıdık değil ama ne kadar kazanıyor sormadım.bazı satış siteleri de var oralarda da satsam filan olur mu ki? Bir de satış yapamayınca sorun ediyorlar mı?

Geçenlerde yeni yeni yayılmaya başlayan bir markayı gördüm ya da bayadır vardı ben yeni duymaya başladım.. isterseniz özelden yazabilirim bakın.. Bence arkadaşınızla aynı markayı satmayın en azından farklı marka satarak birbirinizin reklamını yapabilirsiniz..

Geçenlerde yeni yeni yayılmaya başlayan bir markayı gördüm ya da bayadır vardı ben yeni duymaya başladım.. isterseniz özelden yazabilirim bakın.. Bence arkadaşınızla aynı markayı satmayın en azından farklı marka satarak birbirinizin reklamını yapabilirsiniz..
Olur hangi marka yazabilirsiniz.

arkadaşım ınstagramda tanımadığı insanlara da satıyor. Takipçi filan buluyor o şekilde sadece tanıdık değil ama ne kadar kazanıyor sormadım.bazı satış siteleri de var oralarda da satsam filan olur mu ki? Bir de satış yapamayınca sorun ediyorlar mı?
Sanırım prim falan için her ay belli bi satış yapmak gerekiyor. Ama ben olsam yeni açılmış bir sayfadan almayı tercih etmem sizi tenzih ederek söylüyorum tabi

Bence internet üzerinden taşınacağınız yerdeki iş ilanlarına bakın, şimdiden iş arayın , cv’ye taşınacağınızı yazın(5ay sonra yazmayın)
Belki online çalışıyorlarsa şimdiden başlarsınız, veya git-gel yaparsınız taşınmadan önce bişeyler şekillenir hem de piyasa hakkında fikriniz olur.

Para kazanan insanlar var bu şekilde ama çevre lazım. İnternetten satabilirsiniz evet ikinci el uygulamalarında sıfır kozmetik satan çok gördüm ama onların da belli bir takipçi sayısı var, profilleri güvenilir. Yorumları gören tekrar almak istiyor. Bugün başlasanız hemen satma imkanınız düşük yani belli bir zaman geçmesi lazım.

Kısa süre için büyük şehirde iseniz mağazalara part time için başvurun

Yani daha geçen Penti bir çok il için ilan açmıştı mesela

Part time olduğu için 5 ay da sorun olmaz

Bence internet üzerinden taşınacağınız yerdeki iş ilanlarına bakın, şimdiden iş arayın , cv’ye taşınacağınızı yazın(5ay sonra yazmayın)
Belki online çalışıyorlarsa şimdiden başlarsınız, veya git-gel yaparsınız taşınmadan önce bişeyler şekillenir hem de piyasa hakkında fikriniz olur.
Benim mesleğimde pek öyle online çalışma yok maalesef direkt işe gitmem lazım. Evlenince olur anca o da.

Kısa süre için büyük şehirde iseniz mağazalara part time için başvurun

Yani daha geçen Penti bir çok il için ilan açmıştı mesela

Part time olduğu için 5 ay da sorun olmaz
Evet bakıyorumda pek yok.full time bile olsa öyle yerler sorun etmez işten çıkışta ama iş yok maalesef küçük bir ilçede yaşıyorum sorun oluyor iş imkanı olarak.bulabilsem öyle yerlerde çalışmayı istiyorum bi kaç yere cv gönderdim cevap gelmedi kısmet artık

Avm’lere bu sıralar pek gitmiyoruz ama gidip bakarsanız “bizimle çalışmak ister misiniz” yazan yerler vardır belki.
Aslında iyi fikir deneyebilirim. Yarın 2 yer var yeni mağaza açıyorlar oraya gitcem illaki yeni eleman alacaklardır form filan doldururum. Teşekkür derim ☺️

X