İş Ciddiye Binince Evlilikten Korkan Erkek

rihannaa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2012
634
85
Merhaba, bir buçuk senedir biriyle sevgiliyim. Ben onun anne babasıyla tanıştım, o da benim annemle tanıştı fakat babamla tanışmak istemediğini, çekindiğini söyledi. 3-4 ay önceye kadar ben evlenmek istiyorum şunu şöyle yaparız bunu böyle diyerek en az 2 sene sonra evlenmek istediğini dile getiriyordu. (ya da beni kandırıyordu) ben istemediğimi söylüyordum.
Birkaç ay önce artık bana da mantıklı geldiğini açıkladım. Bundan sonra ilk zamanlarda hadi plan yapalım, sen eşya almaya başla ben para biriktireyim demeye başladı. Şuan ise o süreyi 3-4 seneye çıkardığını, şimdiki işini devam mı ettirmeli yoksa başka sektöre mi geçmeli bilemediğini, geçim sıkıntısını düşündüğünü söyledi.
Bir de ara sıra çok saçma konulardan tartışıyorduk, sürekli bunu bahane ediyor. Sevgiliyken böyleysek evliyken nasıl oluruz diyor.
En ağırıma giden ise; geçen gün şakayla karışık bana ne zaman evlenme teklifi edeceksin diye sordum, amaaan iki seneye kim öle kim kala, belki ayrılırız dedi gözümün içine bakarak. Sonrasında özür diledi, sen bir kere ayrıliktan bahsetmiştin ona taş attım
dedi fakat ben bunu unutamıyorum.
Neden böyle olmuş olabilir? Gerçekten geçim sıkıntısıni mi düşünüyor yoksa evlenmek istemiyor mu sizce?

Bu devirde erkek olsam ben de evlenmekten korkardim. Hatta bekar bir kadin olsam yine evlenmezdim. Sozdur, nisandir, ev alisverisidir oyle abartiliyor ki, gencecik insanlar omrunun yarisini borc odeyerek geciriyor.
Sağlam bir isi ve geliri yoksa korkmakta hakli, hatta siz de korkun.

Sağlam işi var, iyi de kazanıyor ama 40 yaşından sonra çalışmak istemiyormuş, bundan dolayı ya bu işte daha çok yükselmek ya da yukselecegi kesin olan başka bir işte başlamak istiyormus. Bunu en başından düşünmedin mi diyorum hep aklımdaydi diyor, evlenmesem neden bir buçuk senedir yanında olayım diyor

Ben 22- o 23.
Belki de bundan dolayıdır :KK43:
O halde karakteristik bir korkudur. Sorumluluk almaya küçüklükten başlamadıysa böyle korkuları olur çünkü kendine güvenmez.. Hani çocuk yaştan beri hem okuyan hem para kazanmaya çalışan, hayatın zorluklarını görmüş, feleğin çemberinden geçmiş dediğimiz insanlar bu konuda tereddüt etmezler öyle çok.. Kendilerine güvenirler.. Ayrıca gerçekten 1-2sene daha bekleyebilirsiniz.. Bu süre zarfında ayrılırsanız daha iyi olur. Evlenip, alışıp, iyice bağlanıp ayrılmaktansa sevgiliyken ayrılmak gerek.
Bir de sorma, evlenme teklifi ne zaman edeceksin falan diye. Baskı altında hissedip korkuyorlar galiba. Ben hiç evliliğe meraklı olmayan, evlilik sormayan biri olarak eşimden 3kez evlenme teklifi aldım. Kendileri düşünsün daha güzel oluyor

Sağlam işi var, iyi de kazanıyor ama 40 yaşından sonra çalışmak istemiyormuş, bundan dolayı ya bu işte daha çok yükselmek ya da yukselecegi kesin olan başka bir işte başlamak istiyormus. Bunu en başından düşünmedin mi diyorum hep aklımdaydi diyor, evlenmesem neden bir buçuk senedir yanında olayım diyor
Ne alaka ya? Yan çiziyor besbelli. Sen onun işini mi engelliyormuşsun?

23 yaşında çocuğun nasıl iyi bir işi var? Okulu yeni bitmiş olmalı henüz.

40 yaşından sonra çalışmama mevzusu zaten henüz toy olduğunun göstergesi. Oturmamış ki kişiliği daha.

23'ler 25'ler bir erkeğin evlenmesin için çok erken zaten. Otuzu görmeli. 23 yaşında birinin evlilikten korkması kadar doğal bir şey yok.

O halde karakteristik bir korkudur. Sorumluluk almaya küçüklükten başlamadıysa böyle korkuları olur çünkü kendine güvenmez.. Hani çocuk yaştan beri hem okuyan hem para kazanmaya çalışan, hayatın zorluklarını görmüş, feleğin çemberinden geçmiş dediğimiz insanlar bu konuda tereddüt etmezler öyle çok.. Kendilerine güvenirler.. Ayrıca gerçekten 1-2sene daha bekleyebilirsiniz.. Bu süre zarfında ayrılırsanız daha iyi olur. Evlenip, alışıp, iyice bağlanıp ayrılmaktansa sevgiliyken ayrılmak gerek.
Bir de sorma, evlenme teklifi ne zaman edeceksin falan diye. Baskı altında hissedip korkuyorlar galiba. Ben hiç evliliğe meraklı olmayan, evlilik sormayan biri olarak eşimden 3kez evlenme teklifi aldım. Kendileri düşünsün daha güzel oluyor

Evet el bebek gül bebek büyümüş, son iki senedir kendi evinde kendi giderleri var. Ayrılık lafını duymaya tahammülü yok geçen söylediğimi hala yüzüme vuruyor. Ben zaten bir iki sene sonra diyordum o üç dört deyince sinirlendim

1,5 sene ne ki ?:olamaz: aileyle tanısmak için erkendi bence....

Ben 22- o 23.
Belki de bundan dolayıdır :KK43:
amaaan iki seneye kim öle kim kala, belki ayrılırız

Bu ne saçma vurdumduymaz sorumsuz bir cümle ya. Kusura bakmayın ama bu ilişkinin neresinden dönerseniz kar.
ona taş attım demesi dahada büyük sorumsuzluk. Bu çocuk sana artık her canı istediğinde bişiyler der ondan sonra da ona taş attım buna taş attım. Ben konuyu gördüğümde sizi seven ama sorumluluktan korkan birisinin olduğunu düşünmüştüm ve moral vermek için girmiştim konuya, ama şu yukardaki cümleden sonrasını okumadım yani. Bana böyle bir tabir kullanılsaydı buz gibi keser atardım. isterse 10 yıllık sevgilim olsun belkiler ile işmi yürür be.. Sevgiliyken böyleysek evlenince nasıl olucak derken baya baya belli etmiş herşeyi bu çocuk ayrılmak istiyorda sen kopamıyorsun gibi geldi bana.

Evet el bebek gül bebek büyümüş, son iki senedir kendi evinde kendi giderleri var. Ayrılık lafını duymaya tahammülü yok geçen söylediğimi hala yüzüme vuruyor. Ben zaten bir iki sene sonra diyordum o üç dört deyince sinirlendim
Canım zaten 2senede evlenilmez yani.. Bence.. Sanki şimdiden yeni yeni huyları çıkmış gibi baksana. Evlenince ilgisiz, soğuk, bön bi adam olmasın? Çok iyi düşün derim..

23 yaşında çocuğun nasıl iyi bir işi var? Okulu yeni bitmiş olmalı henüz.

40 yaşından sonra çalışmama mevzusu zaten henüz toy olduğunun göstergesi. Oturmamış ki kişiliği daha.

23'ler 25'ler bir erkeğin evlenmesin için çok erken zaten. Otuzu görmeli. 23 yaşında birinin evlilikten korkması kadar doğal bir şey yok.
iki senelik bir bölümdü, 24 demem daha mantıklı sanırım yaşı için. Kendi babası 40dan sonra çalışmıyor, genç yaşta çalışmış şimdi çalışmaya gerek kalmıyor, annesiyle geziyorlar. Haklısınız sanırım yaş konusunda..

amaaan iki seneye kim öle kim kala, belki ayrılırız

Bu ne saçma vurdumduymaz sorumsuz bir cümle ya. Kusura bakmayın ama bu ilişkinin neresinden dönerseniz kar.
ona taş attım demesi dahada büyük sorumsuzluk. Bu çocuk sana artık her canı istediğinde bişiyler der ondan sonra da ona taş attım buna taş attım. Ben konuyu gördüğümde sizi seven ama sorumluluktan korkan birisinin olduğunu düşünmüştüm ve moral vermek için girmiştim konuya, ama şu yukardaki cümleden sonrasını okumadım yani. Bana böyle bir tabir kullanılsaydı buz gibi keser atardım. isterse 10 yıllık sevgilim olsun belkiler ile işmi yürür be.. Sevgiliyken böyleysek evlenince nasıl olucak derken baya baya belli etmiş herşeyi bu çocuk ayrılmak istiyorda sen kopamıyorsun gibi geldi bana.

Ben bunu dedikten sonra bitti artık deyip kalktım ama yarım saat konuştu ikna etti. Hemen üste çıkıyor sen ayrılık lafı ederken iyiydi ama ben söyleyince mi kötü oldu diye. Sevdiğinden eminim ama nasıl davranacağını bilemiyor gibi biraz, ilk uzun süreli ilişkisi benmişim. Cidden bu konuyu düşünmem gerekiyor sanırım

X