İş görüşmesi sanırım hüsran ,yalnızlık

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşveren baştan söylüyor aslında çay, ufak tefek temizlik falan beklediğini. Şimdi düşünüyorum sekreter alsam çaycım da yoksa en azından misafirim olduğu zaman bi çay kahve servisi isterim ya da sabah geldiğinde masaların tozunu almasını beklerim. Bunları yapmam diyen adayı işe almam çünkü tembel olduğunu düşünürüm.

Bir de huvese’nin kendimi geliştireyim, bişeyler öğreneyim, başka departmanlara geçeyim gibi bir derdi yok. O sadece telefona bakmak istiyor. Çayı falan geçtim uçak bileti almak, kargo takibi yapmak bile problem onun için. Giyinsin süslensin işe gidip masasına otursun telefon çalınca “x bey/hanım müsait hemen bağlıyorum” desin akşam da metrobüse binip evine gitsin istiyor. Yoksa 15 ayda bir netsis kursuna gitse şimdiye ön muhasebeci ilanlarına bakıyor olurdu. 🤷🏻‍♀️
kpsss bile çalışsaydı 15 ayda şimdiye belki de atanırdı

Kaç kere söyledim hiç bi konuda yazmadı

En azından insan bi kursa gider yazık geçen koskoca zamana

Neyse bi sonraki iş konusunu hevesle bekliyoruz

kpsss bile çalışsaydı 15 ayda şimdiye belki de atanırdı

Kaç kere söyledim hiç bi konuda yazmadı

En azından insan bi kursa gider yazık geçen koskoca zamana

Neyse bi sonraki iş konusunu hevesle bekliyoruz
Bir taraftan iletişim problemi olduğu hissi de uyandırıyor bende artık. Sorulan sorulara ya cevap vermiyor ya da alıntılamadan ortaya yazıyor. Birebir iletişim kurmuyor sanki.

Bir taraftan iletişim problemi olduğu hissi de uyandırıyor bende artık. Sorulan sorulara ya cevap vermiyor ya da alıntılamadan ortaya yazıyor. Birebir iletişim kurmuyor sanki.
Aklındakini buraya gelip kusup kimseyi miklememenin adı iletişim problemi mi olmuş? 😬
İletişim problemi değil ama bir problemi olduğu kesin. Sevgili kıskanır gibi arkamdan başka adaylara bakmış demiş ya 😑

Aklındakini buraya gelip kusup kimseyi miklememenin adı iletişim problemi mi olmuş? 😬
İletişim problemi değil ama bir problemi olduğu kesin. Sevgili kıskanır gibi arkamdan başka adaylara bakmış demiş ya 😑

İşte burda böyleyse iş görüşmesinde nasıl hayal et 🤷🏻‍♀️

Şu iş için de konu açmıştın, hatta bu konudakinden daha iyi şartları..3500 vermişler. Bunu niye kabul etmemiştin?

Şu iş için de konu açmıştın, hatta bu konudakinden daha iyi şartları..3500 vermişler. Bunu niye kabul etmemiştin?

Çok iş yaptırırlar diye korkmuş 🙈

İşveren baştan söylüyor aslında çay, ufak tefek temizlik falan beklediğini. Şimdi düşünüyorum sekreter alsam çaycım da yoksa en azından misafirim olduğu zaman bi çay kahve servisi isterim ya da sabah geldiğinde masaların tozunu almasını beklerim. Bunları yapmam diyen adayı işe almam çünkü tembel olduğunu düşünürüm.

Bir de huvese’nin kendimi geliştireyim, bişeyler öğreneyim, başka departmanlara geçeyim gibi bir derdi yok. O sadece telefona bakmak istiyor. Çayı falan geçtim uçak bileti almak, kargo takibi yapmak bile problem onun için. Giyinsin süslensin işe gidip masasına otursun telefon çalınca “x bey/hanım müsait hemen bağlıyorum” desin akşam da metrobüse binip evine gitsin istiyor. Yoksa 15 ayda bir netsis kursuna gitse şimdiye ön muhasebeci ilanlarına bakıyor olurdu. 🤷🏻‍♀️
Kurumsal değil de daha ufak bir şirkette çalışıyorum haliyle çaycı vs yok ve mesai arkadaşlarım da erkek. Kendime kahve yaparken onlara da soruyorum mesela ya da onlar yaparken bana da soruyorlar içerim dersem yapıp masama kadar getiriyorlar ee bundan gocunuyorlar mı. Patronum her gün gelen biri değil geldiği Zaman da bir kahve alabilir miyim diye rica etmesinden gocunmuyorum açıkçası. Hatta ben başladığım hafta ortalığa çeki düzen verdiğim için her giren burasına kadın eli değdiği belli oluyor diyorlardı. Ben başladım başlayalı sadece 1 kere misafirleri geldi patronun ne içersiniz diye sorup kahve ikram ettim 1 fincan kahve yapmak da bir taraflarımı eksiltmedi

Yarın öğleden sonra aramazsa bu da olumsuz demektir 3000 dediğim için artı agi verirler mi aradayim
Eğer olumsuzlarsa 3000 bin istediğiniz için değiller arka arkaya mail attığınız içindir.

Cv yollamissiniz 1 saat sonra mail atmissiniz görüşmeye cagirilmissiniz görüşme bittikten sonra mail atıp arkasina aramissiniz benim gözümde ilk intiba olumsuz olurdu en azından aradan 1 hafta 10 gün geçsin cevap alamazsaniz öyle arayın yada mail atin.

Kurumsal değil de daha ufak bir şirkette çalışıyorum haliyle çaycı vs yok ve mesai arkadaşlarım da erkek. Kendime kahve yaparken onlara da soruyorum mesela ya da onlar yaparken bana da soruyorlar içerim dersem yapıp masama kadar getiriyorlar ee bundan gocunuyorlar mı. Patronum her gün gelen biri değil geldiği Zaman da bir kahve alabilir miyim diye rica etmesinden gocunmuyorum açıkçası. Hatta ben başladığım hafta ortalığa çeki düzen verdiğim için her giren burasına kadın eli değdiği belli oluyor diyorlardı. Ben başladım başlayalı sadece 1 kere misafirleri geldi patronun ne içersiniz diye sorup kahve ikram ettim 1 fincan kahve yapmak da bir taraflarımı eksiltmedi
Normal olan bu çünkü. Ben çaycı ablaya kahve yaptığımı bile bilirim.

Normal olan bu çünkü. Ben çaycı ablaya kahve yaptığımı bile bilirim.
Çnkü yeri geliyor insan yoruluyor kahvesini bile olsa yapan olsa diyor . Aynı şekilde ofisi temizleyen bir abla yok bana kimse temizlik yapacaksın demedi ama her Cuma mesai bitimi tuvaleti kloraklıyorum çnkü sonuçta erkeklerle çalışıyorum ve ister istemez hastalık kapma ihtimali var

Akademisyenim, 2000 li yılların başında araştırma görevlisi olduğum dönemde oda yoktu danışmanım olan Prof la aynı odada çalışıyordum. Her sabah masalarımızı siler ders dökümanlarını hazırlardım. Eğer toplantısı vs varsa derse girerdim. Sağlık birimine gidip kızına doğum kontrol hapı yazdırmışlığım vardır. çay kahve servisi küçük işlerdi. Yeni mezun bir asistan için prof’la aynı odada çalışmak inanılmaz zordu. Odadaki çöpü bile boşalttığım olmuştur.
Bunları yaparken lisans mezunu bir mühendistim ve yüksek lisansım bitmek üzereydi.

Son olarak, Pandemi döneminde her hoca kendi odasını temizledi çayını kahvesini yaptı fincanını yıkadı kimse gocunmadı.

Şimdi haftada 3 gün okulda çalışıyorum. Cefa çekmeden sefa sürülmez.

Doğru düzgün davrandıkları zaman kimse çay kahve yapmaktan gocunmaz, bazı yöneticiler böyle aşağılamak için istiyor. "Hadi git çay getir" vs
Burada insanların tutumu önemli, böyle birinin karşısında kimse ne çalışmak ister ne başka bir şey. Güvenlik görevlilerinin iş tanımında da yok mesela, görev dışında başka bi iş yaptırılamaz fakat diğer çalışanlara yardım ettiriyolar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X