İş Hayatında Kadınların Hemcinslerine Saygısızlığı

venuscuk

Üye
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2020
33
46
24
Herkese iyi akşamlar. Günlerdir beni çok strese sokan bir konu hakkında buradan sesimi duyurmak istiyorum. Ankarada özel ve pahalı bir klinikte sekreter olarak çalışıyorum ve gün içinde genelde sosyo-ekonomik olarak üst segmentte insanlarla muhatap oluyorum. Genelde kadın hastalar ve danışanlar geliyor hem güzellik hem klinik bölümleri var çalıştığım yerde. Randevu saati 5-10 dakika geçince ödeme yaparken parayı önümüze fırlatma , telefon numarası veya adres bilgisi istediğimizde bağırmalar , kalemi sertçe atmalar ve daha neler.. Tamam pahalı bir hizmet alıyorlar ve beklemeleri hoş değil anlıyorum ama bir sekreter olarak hastanın içeriden geç çıkması bizim elimizde değil veya sağlık hizmeti almak için bir kuruma geldiğinde fatura kesildiği için bilgilerini istememiz abes bir durum değil. Gerçekten anlamakta güçlük çekiyorum. Bunu yapan kadınlar ise iş hayatında başarılı , emek vermiş kadınlar. . Hatta bir tanesi ' İş Hayatında Kadınların Yeri Ve Önemi' hakkında bir röportaj vermiş milliyet gazetesine. Biz kadınlar olarak birbirimize saygı ve nezaket duymayacaksak , birbirimize destek olmayacaksak kim olacak ? Buraya yazmamın sebebi ise bu forumda prestijli konumlarda bulunan birçok kadın olduğunu biliyor olmam. Belki biri görür , okur ve farkındalık yaşar. Sizden daha düşük bir konumda diye kimseye para fırlatamaz ve bağıramazsınız.
Hasta ben bekledim deyince SEKRETERLER BANA HABER VERMEDİ diyen , aslında kendisi trafikten dolayı geç kalan doktor da bir kadın. Çok mu zor sabah trafiğinde kaldım kusura bakmayın demek. KADIN KADININ DESTEKÇİSİ OLMALI arkadaşlar.
Kendi çevremde de görüyorum , kliniği temizleyen kadınlara iğrenç davranan başka kadınları ve uyarıyorum . O da senin gibi emekçi bir kadın , belki çocuğunu evde bırakıp geliyor senin gibi evine para götürmeye çalışıyor , bu hayatta var olma savaşı veriyor. Neden birbirimizin emeklerine saygı duymuyoruz ? Zaten ülkede kadının bir değeri yok birde üstüne biz birbirimizi ezmeyelim. Okumuş emek vermiş kadınların böyle yapmaları beni daha çok yaralıyor. Yapmayın lütfen..

Herkese iyi akşamlar. Günlerdir beni çok strese sokan bir konu hakkında buradan sesimi duyurmak istiyorum. Ankarada özel ve pahalı bir klinikte sekreter olarak çalışıyorum ve gün içinde genelde sosyo-ekonomik olarak üst segmentte insanlarla muhatap oluyorum. Genelde kadın hastalar ve danışanlar geliyor hem güzellik hem klinik bölümleri var çalıştığım yerde. Randevu saati 5-10 dakika geçince ödeme yaparken parayı önümüze fırlatma , telefon numarası veya adres bilgisi istediğimizde bağırmalar , kalemi sertçe atmalar ve daha neler.. Tamam pahalı bir hizmet alıyorlar ve beklemeleri hoş değil anlıyorum ama bir sekreter olarak hastanın içeriden geç çıkması bizim elimizde değil veya sağlık hizmeti almak için bir kuruma geldiğinde fatura kesildiği için bilgilerini istememiz abes bir durum değil. Gerçekten anlamakta güçlük çekiyorum. Bunu yapan kadınlar ise iş hayatında başarılı , emek vermiş kadınlar. . Hatta bir tanesi ' İş Hayatında Kadınların Yeri Ve Önemi' hakkında bir röportaj vermiş milliyet gazetesine. Biz kadınlar olarak birbirimize saygı ve nezaket duymayacaksak , birbirimize destek olmayacaksak kim olacak ? Buraya yazmamın sebebi ise bu forumda prestijli konumlarda bulunan birçok kadın olduğunu biliyor olmam. Belki biri görür , okur ve farkındalık yaşar. Sizden daha düşük bir konumda diye kimseye para fırlatamaz ve bağıramazsınız.
Hasta ben bekledim deyince SEKRETERLER BANA HABER VERMEDİ diyen , aslında kendisi trafikten dolayı geç kalan doktor da bir kadın. Çok mu zor sabah trafiğinde kaldım kusura bakmayın demek. KADIN KADININ DESTEKÇİSİ OLMALI arkadaşlar.
Kendi çevremde de görüyorum , kliniği temizleyen kadınlara iğrenç davranan başka kadınları ve uyarıyorum . O da senin gibi emekçi bir kadın , belki çocuğunu evde bırakıp geliyor senin gibi evine para götürmeye çalışıyor , bu hayatta var olma savaşı veriyor. Neden birbirimizin emeklerine saygı duymuyoruz ? Zaten ülkede kadının bir değeri yok birde üstüne biz birbirimizi ezmeyelim. Okumuş emek vermiş kadınların böyle yapmaları beni daha çok yaralıyor. Yapmayın lütfen..
☹️

Çok haklısınız. İnsanlar genel olarak düşünmeden kabaca haraket ediyorlar. Sizden kaynaklanmayan bir problemi size tavır yaparak yansıtıyorlar. Bu çok üzücü. Azıcık ince, kibar , düşünceli olsak keşke

Parayı bulan kendini padişah sanıyor, erkeği kadını yok bunun, katıksız görgüsüzlük. Çok prestijli bir işi, kariyeri, eğitimi de olsa görgüsüz görgüsüzdür, çok var bunlardan maalesef.

Siteminiz de haklısınız ama bunu kadın olmaya bağlamanız rahatsız edici. Size kadın olduğunuz için kaba davranmıyorlar, ukala ve kaprisli insanlar oldukları için yapıyorlar. Veya kadın oldukları için böyle değiller. Erkek olsalar da böyle olacaklardı. Çünkü karakterleri bu.

Yani konunuzda iki lafınızdan biri kadın da kadın. Ama sanki ülkede sonradan görme erkekler çok kibar ve aydın insanlar. Her yere neşe saçıyorlar. Ayrıca kadın kadının destekçisi olmalı diye bir misyon da yüklemeyin kimseyi. Herkes insan olsun kafi.

Bunun kadını erkeği yok aslında. Var öyle karaktersizler. Temizlik görevlisi, garson ya da kendinden alt kademede birine kötü davranıp ekonomik ya da mevki acisindan kendisinden üstte olanlarin yaninda kedi gibi olanlar.. öyle tiksincler ki.. su anlamsiz hayatta bir insan kalbi kirmaktan, bir can yakmaktan daha kötü ne olabilir ki.. ama ister karma deyin ister ilahi adalet deyin insanlarin yaptiklari er gec cikiyor karsilarina..

Siteminiz de haklısınız ama bunu kadın olmaya bağlamanız rahatsız edici. Size kadın olduğunuz için kaba davranmıyorlar, ukala ve kaprisli insanlar oldukları için yapıyorlar. Veya kadın oldukları için böyle değiller. Erkek olsalar da böyle olacaklardı. Çünkü karakterleri böyle.

Yani konunuzda iki lafınızdan biri kadın. Ama sanki ülkede sonradan görme erkekler çok kibar ve aydın insanlar. Her yere neşe saçıyorlar. Ayrıca kadın kadının destekçisi olmalı diye bir misyon da yüklemeyin kimseyi. Herkes insan olsun kafi.
ben kadınların birbirine özellikle nazik davranması gerektiğini düşünüyorum , zaten ülkemizde erkeklerin davranışı belli. En azından biz birbirimize daha saygılı ve anlayışlı olmalıyız , pozitif ayrımcılık yapmalıyız. Belki üslubum ve düşüncem yanlıştır ama ben kadınların iş hayatında var olmasından çok gurur duyuyorum ve bunu diğer kadınlardan da görmek istiyorum

İnanın burda bile karşımıza çıkabiliyor o tarz karakter ve davranışlar.Bunun cinsiyetle alakası olmadığını düşünenlerdenim.Alışmak ve kabullenmek imkansız sanırım😔

ben kadınların birbirine özellikle nazik davranması gerektiğini düşünüyorum , zaten ülkemizde erkeklerin davranışı belli. En azından biz birbirimize daha saygılı ve anlayışlı olmalıyız , pozitif ayrımcılık yapmalıyız. Belki üslubum ve düşüncem yanlıştır ama ben kadınların iş hayatında var olmasından çok gurur duyuyorum ve bunu diğer kadınlardan da görmek istiyorum
Yalnız siz şu an erkekler lehine ayrımcılık yapıyosunuz. Erkeklerin zaten nasıl olduğu belli, onlar naparsa yapsın önemli değil. Kadınlar kibar olmazsa linç yesin ama erkekler yemesin. Çünkü onlar erkek, kibar olmasalar da olur. Kusura bakmayın ama gerçekten çok saçma bir bakış açınız var.

Bu yaşıma kadar her gittiğim yerde nezaketli, saygılı hatta güler yüzlü davrandım. Evime gelen çalışana da aynı davrandım. Misafire hazırlar gibi yemeklerine kadar hazırladım. Sizin için söylemiyorum üzerinize alınmayın fakat en son şunu anladım ki bizim millet güzellikten anlamıyor, kötü muameleye alışmış. Hemen işini baştan savma yapıp lakayt olmaya başlıyorlar. Zaten bir daha gitmiyorum ya da çağırıyorum ama daha sert yüzümü gösteri yorum.

Tüm kalbimle katılıyorum size👏👏🙂

Kesinlikle öyle kadın amirler daha sinirli ve agresif oluyorlar,hep bi ezme hor görme çabası

Sanırım biraz yanlış anlaşıldım , evet erkek kadın farketmeksizin nezaketli olmalıyız ama taciz edilmeden eve geldiğimizde şükür ettiğimiz bir ülkede yaşıyoruz ve böyle bir ülkede kadınlar olarak haklarımız ve varoluşumuz adına bir şeyler yapmak istiyorsak önce birbirimizin yanında olmalıyız. Her kelimemden birinin kadın olmasının sebebi bu.. Babasından eşinden veya bir akrabasından psikolojik şiddet görmemiş kadın sayılıdır bu ülkede o yüzden erkeklerden nezaket beklemeyi bırakalı çok oldu. Bari biz birbirimize yapmayalım

Yalnız siz şu an erkekler lehine ayrımcılık yapıyosunuz. Erkeklerin zaten nasıl olduğu belli, onlar naparsa yapsın önemli değil. Kadınlar kibar olmazsa linç yesin ama erkekler yemesin. Çünkü onlar erkek, kibar olmasalar da olur. Kusura bakmayın ama gerçekten çok saçma bir bakış açınız var.
ÖLDÜRÜLMEDEN EVE GELİNCE ŞANSLI HİSSEDİYORUM , BAŞTAN AŞAĞI SÜZÜLMEDEN HANGİMİZ METROYA BİNEBİLİYORUZ ? ÜLKEYE GELEN SON GÖÇTEN SONRA KADINLIK BİR SIFAT BİLE DEĞİL ARTIK . BU ÜLKEDE BİR KADIN DAVASI VAR , ERKEKLERE KARŞI BİRBİRİMİZE DAHA ÇOK SAHİP ÇIKMAMIZ LAZIM . CÜMLELERİMİ ÇOK FARKLI YERLERE ÇEKİYORSUNUZ

Genelde insanlar tonla para verip sorunları için muhattap bulamayınca direk size tepki gösteriyorlar muhtemelen. Ayrıca kimse gidip doktora ya da daha üst düzey bir yetkiliye çıkışabilecek cesarete sahip değil yani güçleri bir size yetiyor.

Ayrıca büyükşehirlerden birinde en iyi özel hastanede doğum yaptım. Kurumsallığı anlamanız açısından söylüyorum bunları. Doğum yaptığım hastanede personelle ilgili ciddi bir sıkıntı yaşadık ve haliyle sinirli şekilde yetkili birini çağırmalarını istedik. Yetkili biri diye gönderdikleri kişi yeni mezun bir kızcağız , yazık kuzuya ne dersek başıyla onaylıyor kusura bakmayın diyor en son farkettim ki kızı oraya kum torbası rolu üstlensin, gelen hastalar rahatsız olursa gazlarını alsın diye koymuşlar. Malesef durum bu şekilde

X