İş imkanı yoksa neden okutuyorlar😥

Bilgee_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2020
744
400
Hanımlar merhaba artık bir işimin olmasını istiyorum kendi paramı kendim kazanmak istiyorum sabah işe gidip akşam evime gelmek istiyorum ama böyle bir ülkede nasıl olacak bilemiyorum🤷🏼‍♀️ Lise olarak hemşire yardımcısı mezunuyum ve hemşire yardımcısı alımı yok hiç bir yerde sizin etrafınızda hemşire yardımcısı olup biyerlerde çalışan varmı?? Hastane veya okulların iş yeri hemşire yerlerinde mesela..??
Üniversite okuyorum şuan oda çocuk gelişimi son 1 senem kaldı mezun olmaya ama ondada bir iş bulabileceğimi düşünmüyorum😥 bu aralar çok aklıma takmaya başladım eşim çalışıyor çok şükür ama ben kendimin bir işi olsun istiyorum.

Niçin hemşirelik okumayı düşünmüyorsunuz? Hemşire yardımcılığı ilk defa duydum. Bildiğim kadarıyla hemşire alımları çok daha fazla oluyor. En azından 4 yıl garanti atanabileceğiniz bir bölüm için emek vermiş olacaksınız.

Niçin hemşirelik okumayı düşünmüyorsunuz? Hemşire yardımcılığı ilk defa duydum. Bildiğim kadarıyla hemşire alımları çok daha fazla oluyor. En azından 4 yıl garanti atanabileceğiniz bir bölüm için emek vermiş olacaksınız.
Hemşireliğe puanım tutmadı yılım boşa gitmesin diye çocuk gelişimi tercih ettim.

Hemşireliğe puanım tutmadı yılım boşa gitmesin diye çocuk gelişimi tercih ettim.
Ümidinizi kaybetmeyin. Hele bir çocuk gelişimini tamamlayın şimdiden iş bulamam diye düşünmeyin hiç belli olmaz. KPSS düşünmüyor musunuz?

Ümidinizi kaybetmeyin. Hele bir çocuk gelişimini tamamlayın şimdiden iş bulamam diye düşünmeyin hiç belli olmaz. KPSS düşünmüyor musunuz?
Maalesef 95 üstü alım oluyor cocuk gelişimde🤷🏼‍♀️ Ama ben şunu anlamıyorum hemşire yardımcısı diye bölümü açıyorsanız çalışacak imkanda olması gerekiyor.

Maalesef 95 üstü alım oluyor cocuk gelişimde🤷🏼‍♀️ Ama ben şunu anlamıyorum hemşire yardımcısı diye bölümü açıyorsanız çalışacak imkanda olması gerekiyor.
Haklısınız ben de ilk defa sizden duydum o bölümü. İş tanımı çok dar kapsamlı.. Çocuk gelişimi atamaları daha fazla oluyor ve puanı o kadar yüksek değil diye biliyorum.

Yerinizde olsam 1 yıl daha hazırlanır hemşirelik okur ya özel yada devlette çalışırdım. Lise mezunu çalışmak hem düşük ücret hemde düşük statü demek.

X