İş ve sağlık sorunsalı

Liveyourlife_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2017
238
103
Öncelikle iyi geceler herkese. İnsanlık için küçük benim için büyük bir derdim var. Ben iki üniversite mezunuyum. İkiside önlisans. 1 yıllıkta evliyim. Maddi durumumuz ortalama mesela evimiz kira. Eşim çalışıyor ama belli bir yere kadar yetiyor. Maddi açıdan korktuğumuz için çocuk sahibi olmuyoruz. Benim bu durumda evde eşşek gibi yatmam hiç uygun olmuyor. Çalışmam lazım ve çalışmayıda gerçekten çok istiyorum. Sosyal çevre edinmek olsun maddi açıdan rahatlamak olsun. Fakat problem şu ki ben pek sağlıklı bir insan değilim. Hep çok halsizim sürekli hastayım ayakta dursam belim ağrıyo otursam boynum ağrıyo. Beni en çok geren konuda adet olduğum zaman hastanelik oluyorum. Ben şimdi işe girsem her ay adet döneminde bir hafta izin alsam beni kimse çalıştırmaz. Ve ben buna bir çözüm bulamıyorum ve hayatımı gerçekten çok olumsuz yönde etkiyor

Çalışmasanız bile bu şekilde yaşamak yerine çare aramalısınız. Doktora göründünüz mü mesela, kan değerleriniz ne durumda? Onun dışında bence hafiften spor yapmaya başlayın, düzenli spor bağışıklığı cidden güçlendiriyor ben kışın bilr hasta olmam mesela. Önce açık havada 30dk yürüyüş yapın, sonra 45 yapın, sonra 1 saat yapın sonra koşuya çevirin ... Spordan eve geldiğimde genelde acıkmış oluyorum ben, siz de etti süttü besleyici şeyler yersiniz taşşşş gibi olursunuz:KK50:

Çalışmasanız bile bu şekilde yaşamak yerine çare aramalısınız. Doktora göründünüz mü mesela, kan değerleriniz ne durumda? Onun dışında bence hafiften spor yapmaya başlayın, düzenli spor bağışıklığı cidden güçlendiriyor ben kışın bilr hasta olmam mesela. Önce açık havada 30dk yürüyüş yapın, sonra 45 yapın, sonra 1 saat yapın sonra koşuya çevirin ... Spordan eve geldiğimde genelde acıkmış oluyorum ben, siz de etti süttü besleyici şeyler yersiniz taşşşş gibi olursunuz:KK50:
Aslında sağlıklı beslenmeye çalışan bir insanım spor yapmayıda seviyorum ama ufak tefekte olsa sağlık problemi yaşıyorum ve çözümü olmayan şeyler. En son gittiğim doktor asla oturarak çalışamazsın dedi. Ama ayaktada çalışamıyorum. Naparsam yapıyım hep çok güçsüz ve zayıf bünyeye sahip bi insan oldum 😔

adet probleminin tedavisi var .doktor hangi hastalik tanisiyla size ayakta calisamazsin dedi ?
Belim tutuluyor o yüzden ayakta duramıyorum. Boynumdada kas problemi varmış masa başı çalışamıyorum. Adet için ben çok doktora gittim. Tek verdikleri doğum kontrol hapı ama oda çözüm olmuyor. Bir kaç doktorda adet olmadan bir hafta önce ağrı kesici içmeye başla dedi ama böbreklerime o eziyeti yapmak istemiyorum. Genelde genetik olduğu söylendi bir problem yokmuş ama ağrı dayanılır gibi olmuyo bazen iğne bile kesmiyo ağrısını

Belim tutuluyor o yüzden ayakta duramıyorum. Boynumdada kas problemi varmış masa başı çalışamıyorum. Adet için ben çok doktora gittim. Tek verdikleri doğum kontrol hapı ama oda çözüm olmuyor. Bir kaç doktorda adet olmadan bir hafta önce ağrı kesici içmeye başla dedi ama böbreklerime o eziyeti yapmak istemiyorum. Genelde genetik olduğu söylendi bir problem yokmuş ama ağrı dayanılır gibi olmuyo bazen iğne bile kesmiyo ağrısını
evet ben calisabilmek icin doktorumun onerdigi agri kesiciyi kullaniyorum mesela .yoksa kimse beni bir hafta idare etmez
kas problemim var cok ciddi kuru igne tedavisi vs derken ugrastim ama az bir problem kaldi .yani hayat bu sekilde gecmez .sadece calismak degil ilerde cocuk olsa o calismaktan da yorucu .
bence kendiniz icin dogru doktoru bulana kadar ugrasin .daha ciddi hastalik var mi diye cekindim ilk ama bunlar cozulur gibi

Ben de sizin gibiyim ,özellikle adetim o kadar sancılı ve zor ki buna çözüm bulursam çalışırım inşallah gerçi iş de bulunmuyor kolay kolay ama .. ben şimdi bi bitkisel macun buldum inşallah işe yarar ,yoksa baygınlık geçiriyorum artık ağrıdan

evet ben calisabilmek icin doktorumun onerdigi agri kesiciyi kullaniyorum mesela .yoksa kimse beni bir hafta idare etmez
kas problemim var cok ciddi kuru igne tedavisi vs derken ugrastim ama az bir problem kaldi .yani hayat bu sekilde gecmez .sadece calismak degil ilerde cocuk olsa o calismaktan da yorucu .
bence kendiniz icin dogru doktoru bulana kadar ugrasin .daha ciddi hastalik var mi diye cekindim ilk ama bunlar cozulur gib

bence kendiniz icin dogru doktoru bulana kadar ugrasin .daha ciddi hastalik var mi diye cekindim ilk ama bunlar cozulur gibi

Ben de sizin gibiyim ,özellikle adetim o kadar sancılı ve zor ki buna çözüm bulursam çalışırım inşallah gerçi iş de bulunmuyor kolay kolay ama .. ben şimdi bi bitkisel macun buldum inşallah işe yarar ,yoksa baygınlık geçiriyorum artık ağrıdan
İnşallah fayda eder yaşamayan bilmiyo. Dediğiniz gibi işte yok zaten. Bazen gözümü karartıyorum girerim olmazsa yapamazsam bırakırım diye başvuru yapıyorum iki üni mezunu olmama rağmen fakrikalara vasızsıf işçi olarak bile başvuru yaptım ne arayan var ne soran. Sekreter olmak için bile 5 yıl tecrübe ve lisans mezunu istiyolar

Agnucaston isimli hayız otundan yapılan bitkisel bir ilaç var. Doktorunuza sorun isterseniz. Adet sancısını ve PMS sıkıntılarını hafifletiyor.

Devlet hastanesinde ilgilenmiyorlar özele güç yetmiyor artık çevreme hastayım demektende utanır oldum dediğiniz gibi illa ki tedavisi vardır ama ben bulamadım 😔

Regl dönemlerimde fiziksel değil ama ruhsal olarak çöküyorum resmen kaygı krizleri ve ağır depresyonla sürükleniyorum. Çalıştığım sektörde jane çabuk hasta olur diye adım çıktı o derece çabuk üşütüyorum derhal ateşim çıkıyor. Migrenim var ve günde sekiz saatten aşağı uykuyla ayakta duramam filan. Ama çalışmamak diye bir alternatif benim için maddi manevi söz konusu olmadığı, böyle bir ihtimali aklıma bile getirmedim için durmadan çalışıyorum. Haftada bir pilates yapıyorum sağlıklı besleniyorum vitamin alıyorum. Hemen hemen hiç kimsenin de Türkiye’deki rezil çalışma koşullarına uygun bir fizyonomisini olduğunu sanmıyorum. Hepimiz bir şekilde uyum sağlıyoruz

İlla bir yere gitmek zorunda değilsiniz çalışmak için. Evde örgü örüp satmak, nikah şekeri, sabun, pasta yapmak gibi işlerle meşgul olabilirsiniz. Bunlar da bütçenize katkı sağlar. Ama regl probleminiz için mutlaka bir kadın doğum uzmanı görmeli sizi.

Regl dönemlerimde fiziksel değil ama ruhsal olarak çöküyorum resmen kaygı krizleri ve ağır depresyonla sürükleniyorum. Çalıştığım sektörde jane çabuk hasta olur diye adım çıktı o derece çabuk üşütüyorum derhal ateşim çıkıyor. Migrenim var ve günde sekiz saatten aşağı uykuyla ayakta duramam filan. Ama çalışmamak diye bir alternatif benim için maddi manevi söz konusu olmadığı, böyle bir ihtimali aklıma bile getirmedim için durmadan çalışıyorum. Haftada bir pilates yapıyorum sağlıklı besleniyorum vitamin alıyorum. Hemen hemen hiç kimsenin de Türkiye’deki rezil çalışma koşullarına uygun bir fizyonomisini olduğunu sanmıyorum. Hepimiz bir şekilde uyum sağlıyoruz

İlla bir yere gitmek zorunda değilsiniz çalışmak için. Evde örgü örüp satmak, nikah şekeri, sabun, pasta yapmak gibi işlerle meşgul olabilirsiniz. Bunlar da bütçenize katkı sağlar. Ama regl probleminiz için mutlaka bir kadın doğum uzmanı görmeli sizi.
Çok gittim ama belkide doğru doktora denk gelmedim. Dediklerinizin hepsini düşündüm bir kaçını yapmaya kalkıştım ama satmayı beceremedim

Çok teşekkür ederim. Onuda düşündüm ama malum ortalık çok karışık durumda sürekli gelen zamlar sürekli batan küçük esnaflar insan cesaret edemiyor
Haklisınız riskli. Ama mesela küçük bir takıcı, universite civarında hem iş yapar hem zahmetli durmuyir uzaktan hem de cüzi fiyatlara olursa satış da olur

X