İş yerinde tavrım nasıl olmalı, yıprandığımı hissediyorum

unpretending

Minyon..
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2013
481
95
Merhabalar son zamanlarda sıklaşmaya başlayan iş ile ilgili kötü ve kaba durumlar gerçekten beni yıpratmaya başladı nerede nasıl bir yanlış yapıyorum bilmiyorum. Çalıştığım yer bi hastane ve bu hastane el değiştirdiği için üst yöneticiler değişti. Bize bakan müdür yine aynı, iki kız ve ben bi departmanda çalışıyoruz. Üst yöneticiler müdürü sıkıştırdıkça özellikle beni hedef alarak sürekli deşarj olmak için bağırıp çağırma. Ben departmana yaklaşık 6 aydır başladım ve eğitim verilmedi. Kendi çabamla öğrenmeme rağmen sende çaba yok yavaş ilerliyorsun demeler. Konuya gelecek olursak geçen gün odadayız müdür bey ortaya atarak bi işin yapılmasını söyledi kızlar tepki vermedi bende hemen yapmaya çalıştım kendimce ve istenilen kişiye ulaşamadım, aradan iki gün geçti müdür bey unutmuş muhasebeden ona naptınız bu hastayı diye telefon gelince sesini yükselterek ailemin bir kez olsun bana bu şekilde davranmadığı şekilde bağırdı .. Hanıma iş verelim bide üzerine biz düşelim tarzında kelimeler kırıcı incitici şekilde gözlerim dolunca bu tavrını kesti. Akşam bu sefer ben iyiliğin için söylüyorum sana birşeyler katsın diye bende dört dörtlük değilim kimse değil tarzında konuşma yaptı. Olay öyle kapandı ben alttan alarak kırılmadım iyiliğim için dediğinizi biliyorum tarzında konuştum. O anda bana bu görevi vermemiştiniz demek aklıma bile gelmedi. Dün yine bi olayda Dr ulaşamadım ve ptesi halletsem olurmu dedim sabah tamam diyen kişi akşamda yine neden halletmiyosun gerekirse Dr kapısında beklicektin halledicektin dedi. Bende siz ptesi dediğimte tamam dediniz dedim. Hep bahane üretiyosun tarzında kırıcı konuşma yaptı. Bu arada kızlardan biri müdürün sevgilisi ve diğer kızda müdürün sevgilisiyle çok samimi onlar izin alır, rahat davranırlar kaç kez uzun telefon görüşmeleri odaya geç gelme yaptığı halde sesini çıkarıp tek kelime etmedi, sevgilisinin ayak işlerinin çoğunu bana yaptırır ve hesapta sorar, sevgilisi yoğunlukta izin alsa izin verir. Benim maalesef öyle bir lüksüm yok. Sizlerden gerçekten rica ediyorum tavrım tutumum ne olmalı aileme söylediğim için onlarda halime üzüldü. Yardımcı olursanız çok sevinirim cevabınız için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Müdür bildiğin sevgilisini ve onun kankasını kayırıyor. Geriye yüklenilecek, hesap sorulacak tek kişi kalıyor, o da maalesef siz. Bu durumu şikayet edebileceğiniz bi yer yok mu ya da bölüm değiştiremiyor musunuz? Başka türlü bu durum değişmez gibi geldi bana. Müdürle o kızın ilişkisi biterse değişir ha bir de.

Müdür bildiğin sevgilisini ve onun kankasını kayırıyor. Geriye yüklenilecek, hesap sorulacak tek kişi kalıyor, o da maalesef siz. Bu durumu şikayet edebileceğiniz bi yer yok mu ya da bölüm değiştiremiyor musunuz? Başka türlü bu durum değişmez gibi geldi bana. Müdürle o kızın ilişkisi biterse değişir ha bir de.
Yöneticiler yeni geldiği için tanımıyorum fakat şikayet bile etsem yine olan bana olucak gibi, yaklaşık altı yedi ay sonra Ankara şubesine geçiş yapma ihtimalim var nişanlım orada o yüzden sabretmeye çalışıyorum ama çok ağır ayaklarım geri gidiyo her sabah. Dediğiniz gibi müdürle sevgilisinin arası bozuk olunca herşey olması gereken gibi oluyor herhangi bir sıkıntı yok.

Yöneticiler yeni geldiği için tanımıyorum fakat şikayet bile etsem yine olan bana olucak gibi, yaklaşık altı yedi ay sonra Ankara şubesine geçiş yapma ihtimalim var nişanlım orada o yüzden sabretmeye çalışıyorum ama çok ağır ayaklarım geri gidiyo her sabah. Dediğiniz gibi müdürle sevgilisinin arası bozuk olunca herşey olması gereken gibi oluyor herhangi bir sıkıntı yok.
Müdürünüz profesyonel değil, özel hayatını işe yansıtıyor çok yazık. E tabi kızın ve arkadaşının da işine geliyordur rahat rahat çalışmak. Ama eğer gerçekten 6-7 ay sonra Ankara'ya gidecek, işinize orada devam edecekseniz biraz daha sabretmeye çalışın. İş bulmak kolay değil maalesef.

İş yeri şube değişikliği ihtimalim olduğu için sabretmeye çalışıyorum yöneticiler yeni olduğu için şikayet etsemde havada kalır

Aksine, yoneticiler herkese esit mesafede durduklarini gostermek icin hemen onlem alir. Zamanla mudurunuzle olan diyalog artacagi icin o zaman kayirma durumlari olabilirdi ki, yoneticilik boyle bir sey degil. Neticede bugun siz, yarin baskasi. Bir mudurun gonlunu egleyecekler diye tolere etmezler.

Müdürünüz profesyonel değil, özel hayatını işe yansıtıyor çok yazık. E tabi kızın ve arkadaşının da işine geliyordur rahat rahat çalışmak. Ama eğer gerçekten 6-7 ay sonra Ankara'ya gidecek, işinize orada devam edecekseniz biraz daha sabretmeye çalışın. İş bulmak kolay değil maalesef.
Yorumunuz için çok teşekkür ederim Allah razı olsun. Sabretmeye çalışıcam

Kendinizi ezdirmeden her konuya atlamadan işleri yapmaya çalışın bence.
Ne kadar ezilip üzülürseniz o kadar baskı yapılıyor iş yerlerinde.
Müdürün üstüne ulaşıp durumu bir şekilde beyan etmek gerekiriyor diye düşünüyorum bir de.

Aksine, yoneticiler herkese esit mesafede durduklarini gostermek icin hemen onlem alir. Zamanla mudurunuzle olan diyalog artacagi icin o zaman kayirma durumlari olabilirdi ki, yoneticilik boyle bir sey degil. Neticede bugun siz, yarin baskasi. Bir mudurun gonlunu egleyecekler diye tolere etmezler.
Müdür bey şimdiden içlerine girmeye kendini sevdirmeye çalışmaya başladı, fakat gereken geri dönüşü almış değil , gidip yöneticilere şikayet etsem bu sefer yöneticiler böyle bir durum varmış der ona yansıtır haliyle işimden olma ihtimalimde var. Bu arada kimse sevgili olduklarını bilmiyor.

Görevimiz değilse yapmayın. Size bağırdığında sürekli ses kaydınız açık olsun derim. Eğer haklıysanız alttan almayın. Alttan aldıkça tepenize çıkarlar. Bir üst varsa oraya şikayet edin mobbing uygulanıyor deyin. Ben de benzer şeylere maruz kaldım bu yıl iş yerinde sizi çok iyi anlıyorum. Ömür törpüsü resmen. Farklı bir departmana geçemez misiniz? Farklı yere tayin ya da başka türlü kurtulamazsınız.

Görevimiz değilse yapmayın. Size bağırdığında sürekli ses kaydınız açık olsun derim. Eğer haklıysanız alttan almayın. Alttan aldıkça tepenize çıkarlar. Bir üst varsa oraya şikayet edin mobbing uygulanıyor deyin. Ben de benzer şeylere maruz kaldım bu yıl iş yerinde sizi çok iyi anlıyorum. Ömür törpüsü resmen. Farklı bir departmana geçemez misiniz? Farklı yere tayin ya da başka türlü kurtulamazsınız.
Tek seçeneğim var, nişanlım Ankara'da yaklaşık yedi ay sonra Ankara şubesine geçiş yapma ihtimalim var aslında bir nevi onun için sabretmeye çalışıyorum fakat sizde yaşadığınız için bilirsiniz ayaklarım hergün geri gidiyo bugün yine ne sebep bulup bağırıcak yada kızıcak diye düşünüyorum, bağırdığının ertesi günü psikolojim nasıl bozulduysa asla telefonumu unutmayan ben telefonumu bile evde unutmuşum.

Benim de daha önce çalıştığım kurumda yöneticimiz asabi bir kadındı. Aklıma geldikçe tüylerim diken diken oluyor hala. İnanılmaz kötü bir şey ayaklarım geri geri giderdi. Tek başım bütün işi üstlenip yapardım ama gözüne gelmezdi.

Benim de daha önce çalıştığım kurumda yöneticimiz asabi bir kadındı. Aklıma geldikçe tüylerim diken diken oluyor hala. İnanılmaz kötü bir şey ayaklarım geri geri giderdi. Tek başım bütün işi üstlenip yapardım ama gözüne gelmezdi.
Aynen şuanda bende öyle hissediyorum, ve yaptığım hiç bir işin önemi yok.

Neden bu kadar pasifsiniz? İşinden olmamak bu değil, hakkınızı yedirmeyin
Haklısınız aslında normalde iletişimim çok iyi dışa dönük ve hakkımı savunan biriyim, inanın böyle bir müdür ilk kez görüyorum hakkımı savunmama konuşmama kelimemi bitirmeme dahi izin vermiyor hep o haklı hep o doğru. Karşımda hakkımı aradığım zaman evet haklısın diyebilecek kişiliği yok.

Aynen şuanda bende öyle hissediyorum, ve yaptığım hiç bir işin önemi yok.

En son ayrılmadan iş yavaşlatmaya gitmiştim ben:) işi yapıp bitirme atıyorum dosya bilgisayara mı geçecek düzenli mi durması lazım ortamın. Sürekli iş yapar görün ama gün içinde çok iş yapmadan yoğun görün. Birisi mi aranacak elim dolu arkadaşlar siz arayın gibilerinden.. Adam varken özellikle ayakta ol bilgisayar başında iş yap tabi işin ne tam bilmiyorum ama işini yap sadece gözlerine sokarak yeni sorumluluk vermelerine göz yumma. İzin günlerini takip et hakkın olduğunda al.

X