İşe gelip kısa çalışma ödeneği almak

kackaloribu

Nirvana
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2016
6.963
30.792
30
Herkese Merhaba,

Kızlar ben hem işe gelip hem kısa çalışma ödeneği aldım bu ay ve 1 ay daha alacağım. Hatta uzatılırsa da devam edecek bu süreç. Ben hem sigortasız çalışıp, hem tam maaş alamayıp hemde işe gelmek istemiyorum. İşverenimle görüştüm ama yapacak bişeyim yok, ekonomi kötü elimden gelen bu diyor. Ben şikayet etmek istiyorum ama daha önce bimer üzerinden birini şikayet ettiğimde bilgilerim gizli kalsın dememe rağmen bilgilerimi karşı tarafa vermişlerdi ve başıma bir dünya iş açılmıştı. Sizce şikayet konusunda ne yapabilirim?

Herkese Merhaba,

Kızlar ben hem işe gelip hem kısa çalışma ödeneği aldım bu ay ve 1 ay daha alacağım. Hatta uzatılırsa da devam edecek bu süreç. Ben hem sigortasız çalışıp, hem tam maaş alamayıp hemde işe gelmek istemiyorum. İşverenimle görüştüm ama yapacak bişeyim yok, ekonomi kötü elimden gelen bu diyor. Ben şikayet etmek istiyorum ama daha önce bimer üzerinden birini şikayet ettiğimde bilgilerim gizli kalsın dememe rağmen bilgilerimi karşı tarafa vermişlerdi ve başıma bir dünya iş açılmıştı. Sizce şikayet konusunda ne yapabilirim?

Sgkyi arayin ama bu seferde sizi cikarirsa?
Oyle bir donemki kim kimden ne koparirsa kar goruyor
Bimer sorgu degil savunma makamidir direk karsi tarafa duser arada denetleyen bir sey yok

Sgkyi arayin ama bu seferde sizi cikarirsa?
Oyle bir donemki kim kimden ne koparirsa kar goruyor
Bimer sorgu degil savunma makamidir direk karsi tarafa duser arada denetleyen bir sey yok
Benim şikayet ettiğimi bilmezse bana dokunmaz, onu biliyorum. Ama benden aldığının bedelini de ödesin diyorum. Durumu yok değil. Bize maaş veremezken sabahtan akşama 1 milyonluk ev satın almak için çabalıyor. Madem paran var neden böyle yapıyorsun öyle değil mi?

Herkese Merhaba,

Cimer şikayetlerinin muhatabı gizlidir. BİMER değil cimere yazın

Benim şikayet ettiğimi bilmezse bana dokunmaz, onu biliyorum. Ama benden aldığının bedelini de ödesin diyorum. Durumu yok değil. Bize maaş veremezken sabahtan akşama 1 milyonluk ev satın almak için çabalıyor. Madem paran var neden böyle yapıyorsun öyle değil mi?

Sgkyi deneyebilirsiniz o zmn
Aninda denetime geliyorlar

Bimer ztn yok kaldirildi, Basbakanlik doneminden adi oyle biliniyor.
Cimer icinde ayni sey gecerli ogrenmek cok zor degil.
Cimer yazılarında isteseniz de muhattap gizli olarak kalmak istemişse muhattaba ulaşamıyorsunuz.

Biz kuruma gelen şu ana kadar hiç bir muhattap bilgisine ulaşamadık.

Siz nasıl ulaşıyorsunuz merak ettim.

Aynısını bize de yaptı patron ama sonra kendisi zararlı çıktı.
Devlet sadece belirli saat parasını verip, geri kalanını kendisi tamamladı.
Hem zaten sigorta da eksik yatıyor.

Her şeyi göze aldıysan sgk yı ara ceza yağar valla.

cimer bilgileri veriyormuş geçen bir avukat paylaşmış onu cimere şikayet edenlerin bilgisini alıp tek tek dava açmış hepsine kısa çalışma ödeneği işkur üzerinden verildiği için işkura bildirin onlar gereken denetimi yapsınlar

Aynısını bize de yaptı patron ama sonra kendisi zararlı çıktı.
Devlet sadece belirli saat parasını verip, geri kalanını kendisi tamamladı.
Hem zaten sigorta da eksik yatıyor.

Her şeyi göze aldıysan sgk yı ara ceza yağar valla.
Zararlı çıktı derken ne oldu acaba? şikayet mi ettiniz?

Benim bilgilerimi belediyeden almışlardı.
O zaman muhatap gizli değildir. Çünkü kurumlara gizli muhattap olarak gidiyor. Biz vatandaşın talebi için kendimizi yırttık ama ulaşamadık yazıyı cimerden gizli muhattap olarak yazdığı için. ..

Arkadaşlar siz cimerden gizli muhattap seçerseniz kurumlara bilgileriniz gitmiyor... Bende siyasi kurumdayım. O yüzden yazabilirsiniz gizli olarak

Sadece karşı dava açılma durumu olursa o zaman bilgiler paylaşılıyor

Kimlik bilgilerimi şikayet esnasında istedikleri için kapadım telefonu. korktum açıkçası. Teşekkürler
Ama canım şikayet oluşturabilmen için ve devreye müfettişler gireceği için vermen gerekiyor. Dosya oluşturulacak. Ancak karşı tarafa hiç bir şekilde bilgin sızdırılmıyor. Bu arada eğer işe tam zamanlı gidiyorsun değil mi?

X