işe gidiyorum diyip gitmemek.

bardaktakisu

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2016
1.327
1.381
28
Merhaba arkadaşlar konum biraz itiraf gibi biraz da ne yapmalıyım tarzı olacak. Anlaşılır olması için olayları en başından anlatacağım uzun olacak.
Lisede ağır bir depresyon yaşadım yıllarca ilaç kullandım. doktorum bipolara yatkınlığı var demişti. 18imden sonra bıraktık doktoru. İyileştim zannettim ama şimdi anlıyorum ki iyileşememişim hiç. Yaşım 27, istanbulda oturuyorum. Girdiğim hiçbir işte tutunamadım. Ya işten ayrıldım ya da çıkartıldım. Performans dendi, verim dendi. Ama bende başka sıkıntı vardı. insanlar bunu görüyor ve işime son veriyordu bence. (bir anormallikten bahsedyorum). Hiç arkadaşım yok, edinemiyorum
Bir kaç ay önce bir otele işe girdim. Amirim benden rahatsızdı işimi beğenmiyordu. 1 ayda işten çıktım. Aileme söyleyemedim, bu da olmadı ben bir işte çalışamıyorum diyemedim. Son zamanlarda işe gidiyorum diye evden çıkıp bütün gün Starbuckslarda oturuyorum. Akşam eve geldiğimde işten gelmiş gibi yapıyorum. Bu çok tuhaf bir konu evet ama yapıyorum bunu. Bir semtte 2 tane starbucks şubesi var. birinde 12ye kadar oturuyorum diğerinde de öyle bir kaç saat oturuyorum. Git diyen yok, kalk diyen yok.
Çok yoruldum ben bu durumdan. Aileme söylemek istiyorum ama yine olmadı diyemem. bir yandan da haldır haldır iş bakıyorum kendime. Arkadaşlar yorumunuzu merak ediyorum sırf bu davranışım yüzünden tekrar doktora gideyim mi? Aileme nasıl söyleyeyim, yeni ayrılmış gibi mi? teşekkür ederim <3

İşinizdeki başarınız da başarısızlığınızda sizi ilgilendirir yine olmamış olabilir yine olmayacak da olabilir. Ailenize söyleyin yalanlar yalanları doğurmasın. Alışkanlık haline falan gelmesin.
Ve evet yardım alın arkadas edinemiyorum falan demişsiniz, sosyal kaygılarınız işe adapte olmanıza engel oluyor olabilir.

Ailenizden saklamak hiç doğru değil.
Performansınızı değerlendiren kişi açıklama yapmak zorunda istemiyorum beğenmedim diyip çalışmaya son verebiliyor mu?
Yoksa yerinize yakın akrabasını mi yerleştiriyor?

Ailenizden saklamak hiç doğru değil.
Performansınızı değerlendiren kişi açıklama yapmak zorunda istemiyorum beğenmedim diyip çalışmaya son verebiliyor mu?
Yoksa yerinize yakın akrabasını mi yerleştiriyor?
Akrabasını yerleştiriyor mu bilmiyorum ama performansın düşük gibi konuşuyor çıkartıyor.

Çok akıllı başlı bir insansın sevgili konu sahibi . Sevdim seni.

Lütfen yarın eve erken gel. Ailene kendimi iyi hissetmiyorum. Doktora gitmem gerek artık çalışamıyorum diye anlat.

Derdini söylemeyen derman bulamaz derler. artık her şeyin bir çaresi var. Belki de basit bir tedaviye ihtiyacın vardır.

Benim görümcem bipolarhastası. Ama senelerdir ciddi gözetim altında. Tedavisi hiç aksamıyor. Ve kendisini gören asla hasta olduğunu anlamaz. Gayet normal bir insan. Çünkü tıpta her şeyin bir çaresi var.

Allah size şifa versin

Merhaba arkadaşlar konum biraz itiraf gibi biraz da ne yapmalıyım tarzı olacak. Anlaşılır olması için olayları en başından anlatacağım uzun olacak.
Lisede ağır bir depresyon yaşadım yıllarca ilaç kullandım. doktorum bipolara yatkınlığı var demişti. 18imden sonra bıraktık doktoru. İyileştim zannettim ama şimdi anlıyorum ki iyileşememişim hiç. Yaşım 27, istanbulda oturuyorum. Girdiğim hiçbir işte tutunamadım. Ya işten ayrıldım ya da çıkartıldım. Performans dendi, verim dendi. Ama bende başka sıkıntı vardı. insanlar bunu görüyor ve işime son veriyordu bence. (bir anormallikten bahsedyorum). Hiç arkadaşım yok, edinemiyorum
Bir kaç ay önce bir otele işe girdim. Amirim benden rahatsızdı işimi beğenmiyordu. 1 ayda işten çıktım. Aileme söyleyemedim, bu da olmadı ben bir işte çalışamıyorum diyemedim. Son zamanlarda işe gidiyorum diye evden çıkıp bütün gün Starbuckslarda oturuyorum. Akşam eve geldiğimde işten gelmiş gibi yapıyorum. Bu çok tuhaf bir konu evet ama yapıyorum bunu. Bir semtte 2 tane starbucks şubesi var. birinde 12ye kadar oturuyorum diğerinde de öyle bir kaç saat oturuyorum. Git diyen yok, kalk diyen yok.
Çok yoruldum ben bu durumdan. Aileme söylemek istiyorum ama yine olmadı diyemem. bir yandan da haldır haldır iş bakıyorum kendime. Arkadaşlar yorumunuzu merak ediyorum sırf bu davranışım yüzünden tekrar doktora gideyim mi? Aileme nasıl söyleyeyim, yeni ayrılmış gibi mi? teşekkür ederim <3
İşten ziyade kendinizde fark ettiğiniz durumdan bahsedin bence

Nasıl bir anormallik var acaba herkesin gözünün çarpıyor. Psikolojik değil belki ama değişik tepkileriniz vardır olaylara karşı. Asperger sendromu vs geldi aklıma benim uzmanlar daha iyi bilir gerçi. Bir programda izlemiştim kadın kendisinin aspergerli olduğunu ancak oğlu olduğunda ve oğlunu doktora götürdüğünde fark etmişti. Oğlunda sorun görmüyordu kadın ama doktor kadında da olduğunu anlamıştı. Bazen kendimde de şüpheleniyorum okuyorum vs. Bir bakın doktora görünüm isterseniz.

Kısa sure calıstırıp deneme asamasından faydalanıp maas vermeyenler var bu durumla karsılasmıs olabılır mısınız?Belkı de sorun sızden kaynaklanmıyordur
Bunu bende düşündüm.
Etraf böyle çakal dolu
İlk 3 ay deneme süresi vs. deyip çalışanın sigortasını devletten alıp sonra performans şu bu gösterip sürekli çalışan değiştirenler
Konu sahibinin çalıştığı yerlerde bu tarz yerler olabilir.
Ama her ne olursa olsun konu sahibinin yardıma ihtiyacı var.

Size gerçekten çok üzüldüm. Ama nereye kadar starbuckslarda oturacaksınız? en kısa zamanda ailenize söyleyin ve tedavi olun. işe gidiyorum diyip orda burda oturmak normal değil çünkü. Bir sıkıntı var

Öncelikle çok geçmiş olsun . Tabi ki yine tedavi olmalısınız . Belki sizin görmediğiniz ama çevrenizin gördüğü sıkıntılar vardır . Destek alarak bunları aşmaya çalışın.kendinizi toplumdan uzaklaştırmayın. Ailenize de işten ayrıldığınızı söylemeniz gerekir . Nereye kadar orada burada oturacaksınız kış geliyor. Her yalanla biraz daha hastalığınıza yaklaşırsınız . Bunları ailenizle paylaşmanız gerekir. Sonuçta iş sizindi çıktınız.yine de iş aramaya devam edin ama önceliğniz sağlığınız olsun .

X