isim konusunda tıkanıyoruz.. lütfen yardım :(

Zerosima

Boy:1,58 Güncel:62,4 hedef:57
Pro Üye
Anneler Kulübü
3 Kasım 2014
15.754
18.791
bu isimlerin hepsini kullanıyoruz. rana hariç diğerleri ailemizde ve yakın çevremizde var. ve hepsi çok güzel isimler
geçen aya kadar bebeğin ismi asya'ydı.... sonra ablam Asya'dan da vazgeçti. bu gidişle çocuğun adı bebek olarak kalacak :KK70:

Uyumlu olmasın derseniz Mihra benim kızımın adı :))

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 639 gün geçti.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 46 Kg. ile 62 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 158 cm. Başlangıç Kilom :69.5 Kg. Şimdiki Kilom :62.4 Kg.

jpgrenouille

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2018
504
1.110
yahu yanlış anlaşıldım galiba. konuya da ekleme yaptım. uyumlu olmasın arkadaşlar... genel isimler nolur :) kulağınıza hoş gelen.. maksat çeşitlilik olsun. zaten biz de araştırdık. bebek sonuçta abisiyle aynı olacak hali yok. biz de 3 kardeşiz hepimizin ismi farklı... o kadar takılmıyoruz yani uyumlu isme. sadece diğer çocuğun adı hazar diye belirtmiştim. yanlış mı yazdım anlamadım ki

sweetgirlcandy

Popüler Üye
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
2 Ağustos 2013
7.315
17.101

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-06-2022

Hamileliğimin 8. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 228 gün kaldı.

Daha sonra bebeğinizin kulaklarını oluşturacak kabarıklıklar gelişmeye başladı. Bebeğinizin bağırsakları göbek kordunu içinde oluşmaya başladı. Bebeğinizin kemikleri şekillenmeye başladı. Bebek sahibi olacağınız için ne kadar mutlu olursanız olun, hamileliğinizin ilk döneminde biyokimyasal dalgalanmalar sonucunda sinirlilik ve hafif deprasyon belirtileri göstermeniz doğaldır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2 gr.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

hy_patia

Guru
Pro Üye
23 Eylül 2010
2.805
4.290
bu isimlerin hepsini kullanıyoruz. rana hariç diğerleri ailemizde ve yakın çevremizde var. ve hepsi çok güzel isimler
geçen aya kadar bebeğin ismi asya'ydı.... sonra ablam Asya'dan da vazgeçti. bu gidişle çocuğun adı bebek olarak kalacak :KK70:
Öyle demeyin ben bebeğin kendilerinin isim seçtiğini düşünüyorum. Kızıma da oğluma da isimler içime doğdunbenim birinden duymamıştım daha önce(isimler özel değil ama çevrende dikkatimi hiç çekmemişti daha önce)size yazarken aklıma geldi birkaç isim daha
İrem
Gökçe
Zümra
Zülal
Miray
Sahra(bu bence ses olarak uymasa da bütünlük olarak Hazar’a uyuyor. Su ve toprak gibi mesela)

Sese00

Melek kızım 👼
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2020
587
1.018
Lina
İdil
Belis
Yade
İlay
Benimde kızım olacak nasipse bunlar geldi aklıma 😆Son güne kadar değişir tabi kesin

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 09-11-2021

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 17 gün kaldı.

Rahminizdeki alan sıkıntısı nedeniyle bebeğinizin hareketleri oldukça sınırlıdır. Braxton-Hicks, ya da yanlış doğum kasılmalarında, ağrı karnınızın alt kısmında başlar. Gerçek doğum kasılmaları ise belinizde başlayacak ve ağrı karnınızın alt kısmına yayılacaktır. Artan sırt ağrıları ve adet tipi kramplar doğumun erken belirtileri olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

MissCherryBlossom

Nirvana
Pro Üye
23 Ağustos 2012
37.616
153.419
Öyle demeyin ben bebeğin kendilerinin isim seçtiğini düşünüyorum. Kızıma da oğluma da isimler içime doğdunbenim birinden duymamıştım daha önce(isimler özel değil ama çevrende dikkatimi hiç çekmemişti daha önce)size yazarken aklıma geldi birkaç isim daha
İrem
Gökçe
Zümra
Zülal
Miray
Sahra(bu bence ses olarak uymasa da bütünlük olarak Hazar’a uyuyor. Su ve toprak gibi mesela)
İ
Hazar - Sahra gayet oldu bence ❣️❣️

Zerosima

Boy:1,58 Güncel:62,4 hedef:57
Pro Üye
Anneler Kulübü
3 Kasım 2014
15.754
18.791

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 639 gün geçti.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 46 Kg. ile 62 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 158 cm. Başlangıç Kilom :69.5 Kg. Şimdiki Kilom :62.4 Kg.

ImTheDevil

I’m a devil of my world
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2017
5.060
11.809
Günaydın kk.
Hazar ismine yakın, uyumlu olacak bir kız ismi önerir misiniz? lütfennnn çıldırma noktasına geldik artık. kız ismi bulamıyoruz. anlamı güzel olan bir isim arıyoruz. en son çareyi buraya yazmakta buldum. şimdi bu da dert mi diyeceksiniz ama bence büyük dert.. çocuk ismiyle büyür, yetişir sonuçta.
fikirlere açığımmm

not: yoksa isimsiz kalcak çocuk
not1: hazar'a yakın olmasa da olur. genel olarak güzel kız ismi olsun yeter.
not2: beni bu dertten ve ablamdan kurtarın nolur amin :)
Aklıma ilk gelen Hazal